Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam a kutyámat az...

Hogy tanítsam a kutyámat az alapokra, ha az ülést tudja, de sehogysem tanulja meg a fekvést?

Figyelt kérdés
2007. okt. 17. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az emberek között, úgy állatok, kutyák között is vannak jobb képességűek és gyengébb képességűek. Ha a "feküdj" parancs nagyon nem megy a kutyádnak, sztem hagyd, mert nem hiszem, hogy túl sok minden kimarad az életéből, ha ezt nem tudja megcsinálni...Amúgy nem tudom, hogyan próbáltad, de úgy kell tanítani, hogy miután leültetted, megdícséred, mondod neki, hogy "feküdj", közben enyhén nyomod lefelé a lapockáit, de ne attól feküdjön le, hogy lenyomod, tehát ne erőből, hanem csak jelezd neki, hoyg ezt kellene csinálnia. Közben az első lábait is "segítsd" előre felé, ahogyan le kellene feküdnie. De sztem, ha házi kedvencről van szó, nem olyan fontos az, hogy bohóckodni tudjon általában az emberek szórakoztatására.
2007. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Mi úgy tanítottuk meg a fekvésre,hogy egy jutalomfalatot fogtunk a kezünkbe,mondtuk,hogy FEKÜDJ! és közben leszorítottuk az öklünket a földre a falattal a tenyerünkben.A kutya látta,hogy mi van a kézben,de ahhoz,hogy ki tudja piszkálni az orrával le kellett feküdnie,hogy odaférjenAhogy fekvő helyzetbe került,kinyílt a tenyér és kaja!!!!Nem tudom érthető-e így,csinálni egyszerűbb....
2007. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a jutalomfalatos módszert én is kipróbáltam és bevált!!Ha így megy, próbáld meg falat nélkül csak a kezedet tedd le hozzá, utánna már azt sem kell és a vezényszóra le fog feküdni.Persze sok-sok gyakorlással:)

Sok sikert!

2007. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
A kutyáknak úgy tanítjuk a fekvést, hogy amikor kimondjuk a vezényszót azt ,hogy feküdj a kutya hátát nyomjuk le a földre, vagy alaphejzetbe állunk, a kutya mindig a bal oldalunkon ül jobb kézbe veszem a pórázt, és ahogy kimondom a vezényszót bal lábal erőteljesen rátaposok a pórázraígy az lerántja a földre.
2007. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam egy ideig kutyaiskolába a kutyámmal. Az iskolában sokszsor egy kicsit drasztikusnak hangzó módszerekkel tanítják a kutyákat. Sokszor én is sajnáltam, de pl. a láb mellett jövést is úgy tanítják, hogy körbe-körbe kell menni a kutyákkal, és amikor előrébb megy, mint ahogy te mész, abban a pillanatban meg kell rántani magad felé a pórázát. Ezt általában fojtó nyakörvvel gyakoroltatják. Kialakul benne egy olyan reflex, hogy ha elkezd húzni, akkor ha meghúzzuk, az fáj neki, vagyis a fájdalommal köti össze azt, hogy ha gyorsabban megy, mint te, akkor jön a fájdalominger. Tehát nem érdemes sietni.

Ugyanígy van a fekvéssel. Először ülnie kell, majd ülésből fekvésbe. Nem lapockánál nyomják le, hanem a nyakán a nyakörvet húzzák a föld felé, így a kutya automatikusan lefeküdni kényszerül. A mozdulat közben a parancsszót határozottan mondani kell. FEKSZIK!!!

Még egy: a parancsszavak mondásánál egy fontos van: határozottan, és röviden kell kimondani. Nem elnyújtani a szavakat, nem kell hangosan sem, de katonásan.

2007. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!