Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsak parancs szavakat...

Hogy tanítsak parancs szavakat a kutyusomnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 éve egy rokotól megkaptuk a bernáthegyijét, akkor volt 4 éves most lesz 6.án 7. Ők semmit nem foglalkoztak vele mert nem volt rá idejük, kirakták neki a kaját őket meg várta haza. Mivel rájöttek hogy ez nem jó mi kaptuk meg. de semmilyen parancs szót nem ismert. Apu nagy nehezen elérte hogy a marad és a gyere teljesítése sikerüljön de sokszor ha rászólok akkor értetlenül néz és csak azért se azt csinálja hanem amit akar.


Egyébként tenyészetből való... így az egészsége a 0ával egyenlő. A szemén valami 3. szemhéj vagy micsoda leesett így nem igen lát, a hallása se a legjobb a jelek szerint mert hiába üvöltök neki séta közbe mikor viszonylag messze van nem hallja csak ha odamegyek és szólok. Méhe nincs, lépe túl nagy, szíve beteg, és gombás ekcémás amit kezelünk is folyamatosan.


Játékokat sem ismer, eldobok egy botot vagy labdát, fittyet hány rá. Van egy rongy amivel a csippáját szedjük ki ha olyan a kedve lehet vele "kötélhúzósat játszani" de nagyon hamar megunja.


Nos valami vélemény?


2014. jún. 5. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Olvass utána a klikkerképzésnek és a megvezetéses tanításnak.

Vannak ezzel foglalkozó könyvek is.

Igazából nem írtad, hogy eddig hogyan próbáltátok tanítani. Azért hét év bernáthegyiben már idős kornak számít, ha nincs hozzászokva a tanuláshoz és feladatteljesítéshez, akkor nagyon nagy teljesítményt ne várj tőle. De alap dolgokra kajával meg lehet tanítani.

2014. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igazából én nem vagyok otthon mert koleszos vagyok, nem tudom apunak hogy sikerült. az ami teljesen bejött az az hogy mikor macskát látott apu mindíg mondta neki h SICC és valahogy ez már azt jelenti neki hogy: ott a macska fogd meg! és valahányszor azt mondjuk hogy sicc akár ott a macska akár nincs ugat meg keresi hogy hol... Az ilyen trükkök amúgy nem jönnek be hogy kaja meg stb... mert nem ismeri a jutifalikat. a száraztápot nem eszi a csokit se meg semmit. maximum egy csirkét tudnék neki felajánlani :) azt imádja az a kedvence napi 2 kiló csirke. 1x vettem neki ilyen pedigree fogvédőt, megszagolta megnyalta és ott hagyta akármilyen ízűt vettem... szóval nála vagy hús vagy semmi!


A gond még talán apunál is van mert: gyere ide... gyere már ide!!! AZT MONDTAM GYERE IDE!!!!!!!!!! apu nagyon olyan típus hogy ha nem csinálja valaki 1 rászólásra akkor bekattan. én meg nem vagyok elég erélyes. tudom hogy muszáj de nem tudok rákiabálni.


AMÚGY eszembe jutott egy másik kérdés, mért van az hogy időnként elkezdi nyalni a ruhámat a fenekét meg járatja félreérthetően, ha nincs méhe?

2014. jún. 5. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:

jutalomfalat = apróra vágott virsli, párizsi, főtt hús, főtt máj, nyers hús, alma, sajt.

ezeket próbáld meg


Mit jelent, hogy félreérthetően rázza a seggét? Csóvál, és közben mozog a hátsó fertálya is? Mert az azt jelenti, hogy nagyon örül, örül, hogy lát téged pl.

2014. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ilyen... mint a pasi amikor te vagy alul és beterpesztesz! a farka meg feláll.. najó ez értelmesen hangzik XD de nem tudom máshogy leírni. amúgy a főtt húsokat nem eszi meg csak nyersen. illetve megeszi rizzsel... de ha adunk neki 1 harit addig hisztizik míg nem kap többet, majdhogynem bedöntené a bejárati ajtót
2014. jún. 5. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!