Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál alkalmaznak mestersé...

Kutyáknál alkalmaznak mesterséges megtermékenyítést?

Figyelt kérdés
Van egy pár palotapincsim. Mind a kettő nagyon szép. Szaporítani akartam őket. Sajnos a hím szerencsétlen és ferdehajlamú. Csak a kandúrral, és kankutyákkal akar párzani. Szóval olyat az állatorvos szokott csinálni, hogy valahogy spermát vesz a kantól és mesterségesen termékenyíti meg a nőstényt?
2010. jan. 1. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy állat nem lehet b*uzi mivel ők azért pároznak hogy utódokat hozzanak létre,és ez csak akkor sikerül ha 2 ellenkező nemű kutya párosodik!
2010. jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van mesterséges megtermékenyítés, de ne szaporítsd őket! A mesterséges megtermékenyítés a tenyésztőknek van, akik értenek hozzá.
2010. jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

a kutyáid az okosak,látszik,hogy nem vagy tenyésztő ne szaporíts!elég a kidobott pincsi,renegetg a kölykök gyepiken,menhelyeken,van már pincsimentés is.


egyébként a kutyának nem kell egyszer ellenie/fedeznie!

2010. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel annyira drága, hogy a kölykök ára a felét se fedezné a beavatkozás költségeinek, így kötve hiszem, h a "kedves" kérdező belevágna....
2010. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem az idétlen okoskodásra vagyok kíváncsi! Nem vagyok tenyésztő, és nem is akarok az lenni! Csupán van két szép kutyám, és szerettem volna ha születnek kicsik. Csak sajnos a kan ilyen nyomorult. Amúgy nemrég születtek kicsik, mert bejött az utcáról valami kis keverék és az persze rögtön lerendezte a nőstényt ...
2010. jan. 1. 20:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ja akiknél ki tudja meddig lesz jó helyük,és ki tudja hány szaporítja tovább..

ha igazán szeretsz egy fajtát megérted,hogy az ilyen hobbi szaporításnak nincs helye..ígyis túl sok a kutya

2010. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen igaza van az elöttem szólóknak.... OKé hogy akarsz kiskutyát, én inkább azon vagyok megbotránkozva hogy hogy mondhat valaki olyat a kutyájára hogy nyomorult..... meg szerencsétlen.... Te tutti nem szereted azokat a kutyákat.....

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, van mesterséges megtermékenyítés.... Állatorvos nem igazán fogja csinálni, max jó pénzért, de akkor már nem éri meg.... Tenyésztők szokták alkalmazni ezt a módszert, ha kevés a jó kan.... Egyik ismerősöm bulldogokat tenyészt, ő mesterségesen termékenyít, mert kicsi a szép állomány. Én kívánok neked sok szép kiskutyát... de azt te is tudod, hogy abszolút nem érdemled meg... sőt, azokat a felnőtt kutyákat se......

2010. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem én ezt már nem bírom! Ez a sok buta, tudatlan, értetlenkedő, kulturátlan ember!!! Mikor lesz már vége a hasonló kérdéseknek?

És után még nekik áll feljebb és próbáljál meg magyarázni mért normális az hogy mi állatvédők naponta rohangálunk út széléről, szemét telepről,altatás elöl állatokat menteni.

Nem lehet megérteni hogy dugig vannak a menhelyek és lehet hogy a nálad született kölyköknek találsz gazdát, de honan tudod hogy majd azoknak az esetleges kölykeivel(ésígytovább...) mi lesz??

És az a család aki a te hülyeségedből kapott kutyust, valószínüleg mentett volna egyet menhelyről.

Néha már nagyon elbizonytalanodom van- értelme harcolni a szaporítók ellen. Akár itt akár más forumokon sokan és jó sokszor elmagyaráztuk a dolgot, és még is egyre több és több van...

2010. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha visszaolvasnál látnád, h kaptál választ.Bár megfizetni nem igen fogod... :oD
2010. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Igen, van mesterséges megtermékenyítés kutyáknál, de az egy rendkívül drága eljárás. Nem tudod annyiért eladni a kölyköket, mint amennyit rá kellene költened, iszonyú sokat vesztenél rajta. Elsősorban angol és francia bulldogoknál használják. Nyomott az orruk, ezért nehezen párzanak.

A kan kutyád nem meleg, ezt rosszul gondolod! A kan kutyák és a macskák hágása ledominálást jelent: tudomásukra juttatja, hogy ő az erősebb, dominánsabb, ennyi!

Az, hogy szerinted van két gyönyörű pincsid, sajnos kevés.

A tenyésztés azt jelenti, hogy az adott fajtából legjobbat akarod kihozni. Ehhez kell törzskönyv, tenyészszemle, kiállítási eredmény, hogy tudd, a kutyád, a kutyáid alkalmasak a fajta nemesítésére. A tenyésztés egy gondos munka eredménye.

A sok "jelöletlen" kutya pároztatása rontja a fajta állományát, és a bizonyíték kézzel fogható: csirkeallergiás westiek, patellás pincsik, idegbeteg yorkik, bőrbeteg bulldogok, süket argentin dogok, diszpláziás németjuhászok, gerincbénulásos tacskók.


Tudod, az országban MÁSFÉL MILLIÓ gazdátlan kutya van - 6000 menhelyi férőhelyre. El tudod képzelni, mi küzdelem folyik nap mint nap? Én tudom, én menhelyen dolgozom. A menhelyek, sintértelepek dugig, kétszáz százalékon üzemelnek. Itt voltak a petárdázások is, az állatvédők nem győzik összeszedni a megszökött állatokat.

Ha van benned egy csöpp tisztelet, szeretet azok a kutyák iránt, akik minden nap kennelekben ébrednek 100 meg száz másik kutya mellett, akkor nem hagyod, hogy szüljön a kutyusod.

Ha sikerül is gazdát találnod a kiskutyáknak (mert mostanság nem sok örökbe fogadó, kutyát vásároló ember van), mi lesz velük 1-2 év múlva, hol lesznek? Talán pont egy menhelyen, vagy az autópálya szélén, ahova kidobták. A szukák mennyit fognak szülni? És azoknak a kölykei?

Ha nem találsz gazdát a kiskutyáknak, mit csinálsz velük? Ha mondjuk szül 10 kölyköt?

Szereted a kutyáidat, ugye? Más kutyáknak se akarsz rosszat, ugye? Érted már?

Minden egyes újabb megszületendő kiskutya egy már élőtől veszi el az esélyt.

Ha kiskutyázni szeretnél, vedd fel a kapcsolatot egy menhellyel, nem fogsz tudni választani, annyi utcára kidobott alomnak van szüksége helyre!

Látogass ki egy menhelyre, nézz a szemükbe. Vegyél részt egy kutyamentésben, és meg fogod érteni, egyesek miért válaszoltak ingerülten.

Mert már minden állatbarát, állatvédő, állatmentő belefáradt abba, hogy csak ömlenek, ömlenek a kutyák, és sosincsen vége.

2010. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!