Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg én lennék a neveletlen...

Tényleg én lennék a neveletlen némber? Lent kifejtve

Figyelt kérdés

Reggel a szokásos sétán voltunk, épp mentünk haza, mikor láttam, hogy egy idős nő yorki szerű kutyája épp a ház (panel) bejárata elé ürített. A nő körülnézett, majd eliszkolt a kutyával együtt, a kupacot pedig otthagyta. Sajnos elég sokan hagyják szét a kutya után a piszkot, de ez most felhúzott, mert a szemem előtt történt. Felszedtem, majd a nő után eredtem. Egy bolt előtt ült a kutyája, megvártam, és amikor kijött, kedvesen, mosolyogva a kezébe nyomtam a zacsit.

Ő felháborodva visított velem, hogy micsoda neveletlen némber vagyok, hogy ilyen helyzetbe hoztam mások előtt, mert neki fáj a dereka, és nehogy azt képzeljem, hogy majd ő lehajol kutyasz@rt szedni. Közben többen is odagyűltek, a vélemények megoszlottak, volt olyan, aki szintén az ő véleményét osztotta, hogy a kutyapiszok feltakarítása a közteresek és a ház gondnokának feladata.

Még akkoris hisztizett, mikor eljöttünk.

Most komolyan velem van a baj, hogy összeszedem a kutyám piszkát?



2014. jún. 11. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem helyesen cselekedtél, főleg, hogy higgadtan és normálisan kezelted ezt a dolgot.

Én az idős nőt is megTUDNÁM érteni, ha nem látnám mindennap azt, hogy szaladnak a busz után, meg a buszon hogy legyen ülőhelyük. A cipőjét meg a zokniját is valahogy felveszi, akkor legyen arra is képes hogy a kutyapiszkot is eltakarítja.

A kutyaürülék eltakarítása a gazdi feladata.

A fűnyírás favágás felseprés a közterületeseké.

A gondnok pedig a házban intézkedik(villanykörtét cserél, intézkedik ha elromlik valami...)

Totálisan igazad van, hogy felháborodtál és örömmel olvasom, hogy így reagáltál rá, hogy kedvesen és higgadtan vitted oda a zacskót :)

2014. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ház gondnoka lennék lapáttal szórnám a szart az ilyen kutyagazdák után, mint a nő :)
2014. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez tetszik, jól csináltad. :D remélem legközelebb belelép.
2014. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ja és persze, nem vagy neveletlen némber
2014. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sippara ***** válasza:
100%

"volt olyan, aki szintén az ő véleményét osztotta, hogy a kutyapiszok feltakarítása a közteresek és a ház gondnokának feladata."


Ilyenkor kell felajánlani, hogy akkor kihívsz egy közterest, és ő majd elmagyarázza a dolgokat, meg kiszabja a 30-50 ezer forintos bírságot. Rögtön kuss lesz :)



Egyébként nem, természetesen nem te vagy a bunkó. Volt anno egy pasas (asszem francia), aki a szó szoros értelmében vadászta a szarotthagyókat, és nem felszedte-odavitte, hanem gumikesztyűben tarkóra dobta :) Na az már nagyon-nagyon-nagyon közel áll a bunkósághoz ;)

2014. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Új vagyok a környéken, alig egy hete költöztem ide, ezért nem szívesen keresem a konfliktust. Elég az, hogy a yorkitengerben egy "csúnya, nagy harcikutyával" (öreg, beteg, mentett bullterrier) sétálok.

Szívem szerint a hajába kentem volna, de azt mégsem tehetem. Csak az volt a furcsa, hogy többen is úgy gondolták, hogy ott a helye, ahol a kutya elpottyantotta.

2014. jún. 11. 12:52
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha tudod hol lakik, legközelebb dobd a postaládájába. De zacskó nélkül ;) Vagy a küszöbére
2014. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
ez a yorkitenger nagyon negatívan hangzik. Azért vesznek sokan yorkit mert kicsike, panelba is elfér, attól függetlenül hogy sok van belőle, nagyon aranyosak és szép kutyák. ne állj hozzájuk negatívan. :)
2014. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze, szépek, aranyosak, de nagyon el vannak rontva. Elenyésző számban nevelik őket, mert kicsi, cuki, és úgysem harap nagyot. Egyébként az egyik legjobb kutyabarátunk is egy yorki, de ő kutyasulis, jólnevelt kislány. A házban a többi hat meg elviselhetetlen visítós szőrpamacs. Hasonlítanak a gazdájukra.
2014. jún. 11. 13:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, mert nem foglalkoznak a kutyájukkal eleget. meg azt hiszik, hogy yorki kicsi de cuki kis babapofi, engedjünk meg neki bármit. de őket is ugyanúgy fegyelmezni kellene mint egy akármilyen másik kutyát. De hát nem a kutya a hibás ugye...

Én is sajnálom, hogy ennyi neveletlen yorki van, pedig annyira gyorsan tanulnak és könnyű őket nevelni is, csakhát egy kis odafigyelés kéne

2014. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!