Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos épen tüzelni kezdett...

8 hónapos épen tüzelni kezdett huskyt lehet ivartalanítatni?

Figyelt kérdés
most kezdet tüzelni pár napja várjam meg még befejezi vagy jó most is jó álatorvos nincs a közelbe fel kell mennem hozás pestre nem szeretnék feleslegesen 40km autózni na szőval anyi hogy tüzelő ktyát lehet ivartalanítai? 1.tüzelés

2014. jún. 18. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem, ilyenkor nem szabad, mert veszélyes. Meg kell várni a tüzelés végét, azután is inkább a 4. hónap a legjobb az ivartalanításra, de még jobb lenne 2 éves kora körül.
2014. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad ilyenkor, legjobb 2 tüzelés között, de a lényeg hogy ezt várd meg és utána 1-2 hónappal lenne a legjobb
2014. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tüzelés elmúlta után lehet csak ivartalanítani! De hívd fel telefonon majd az állatorvost, mielőtt viszed és számolj be neki, hogy mikor kezdődött és mikor ért véget a tüzelés!
2014. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ok rendben még egy kérdés ha ak 4 hónap mulva műtettem nem lesz neki rosz a ősz miat sár meg ijenek? ezért szerettem volna nyáron vagy majd jövő ijenkor
2014. jún. 18. 22:41
 5/9 A kérdező kommentje:
adasak neki szurit hogy télen ne tüzeljen?
2014. jún. 18. 22:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne adass szurit, hanem a tüzelés elmúltával hívd fel az orvost és kérj időpontot az ivartalanításra.
2014. jún. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Hívd fel a dokit, hogy mikor lehet műteni. Amúgy tözelés elmúlta után 1 hónappal már semmi gond nem lesz, lehet műteni.
2014. jún. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha most kezdett tüzelni, akkor két hónap múlva már műthető. Ne aggódj a sár miatt, az csak nedves por, ami nyáron ugyan úgy rámenne a sebre, ráadásul augusztusban még bőven nyár lesz. De be is lehet kötni egy pár napra.
2014. jún. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt pesten több orvost is tudok, aki simán megműti tüzelés közben is, azt mondják az igazán jó orvosnak nem jelent nehézséget, kicsit jobban oda kell figyelni a műtétnél. Ezt nem találtam ki, az orvosok honlapján olvastam és mondta is orvos.
2014. jún. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!