Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok olyan helyet, ahol...

Tudtok olyan helyet, ahol lehet szerezni ingyen fajtiszta Border Colli kölyköt?

Figyelt kérdés
Ismerősöm is úgy kapott fajtiszta kutyust, hogy született alom és volt benne úgymond alomhibás kölyök és azok ingyen elvihetők.

2014. jún. 19. 12:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Fajtamentőknek írtam, nem akarom azonnal ráérek vele :)

Inkább én is menhely és egyéb ilyenekre gondoltam mert nekik jobban szükségük van gazdira.

Border keverékektől azért félek mert lehet nem lesz olyan okos, mármint a jelleme a gazdától függ, de lehet a keverék miatt leszek olyan dolgai amiről nem lehet leszoktatni.

2014. jún. 19. 13:57
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neked border. Hozzávalók ki egy aranyos kis keveréket a menhelyről.
2014. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Még a tenyésztő sem adja ingyen az alomhibás kölyköt.

Ha fajtatiszta bordert akarsz, akkor tessék rá gyűjteni, mert tenyésztőtől 80-100 ezer körül indul. Ez van, ez a kutya ára.

Amúgy ez a fajta egy energia bomba, ezt fárasztani, tanítani, dolgoztatni kell, különben a fejedre nő.

2014. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mindenről le lehet egy kutyát szoktatni. Szánj rá időt és nézz meg pár kutyát, ha találsz valahol.
2014. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is border gazdi vagyok, de szerinted egy keverék kiskutyát nem lehet annyira szeretni, mint egy fajtatisztát? Vagy hogy egy border nem szokhat rá olyan dolgokra, "amiről nem lehet leszoktatni". Mellékesen minden kutyát le lehet szoktatni bármiről a megfelelő módszerrel. De én azt látom, hogy te azt gondolod, hogy a border magától olyan hú de okos. De sajnos ez sehol sincs így, ha nem foglalkozol vele és elhanyagolod, megkeseríti az életed. És a válaszaidból következtetve én sem adnék neked bordert. Miért akarsz te egyáltalán ilyen fajtát?
2014. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem gondolom hogy egyből tanítás nélkül okos kutya fajta....

Azért szeretnék bordert mert nagyon mozgásigényesek és nekem pont ilyen kutyus kell akit naponta vihetek futkározni, sportolok és én magam is energiabomba vagyok, így tudom hogy egy border tökéletes lenne nekem minden szabadidőmet tudnám vele tölteni. De végül feladtam a keresést, egy menhely szólt hoyg vannak kölykök keverékek láttam róluk képeket és iszonyat édesen szóval találtam keveréket, sokan ráébresztettek arra, hogy ha ennyi energiám szánná megy kutyusba akkor ugyan úgy egy keveréket is ki tudok tanítani, mert úgyis minden a gazdától függ, csak félek hogy lehet pont olyan fajta lesz aki makacs, de akkor is mindent megteszek. Tőlem függ a kutyus viselkedése és jelleme szóval mindent beleadok :) Köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 24. 10:52
 17/18 A kérdező kommentje:
édesek*
2014. jún. 24. 10:52
 18/18 Kliszta ***** válasza:

"Csak félek, hogy ha olyat írok, hogy ingyenes, alomhibás, akkor oylan embernek néznek aki nem akar fizetni egy kutyáért. "

Hát ha egyszer olyan ember vagy aki nem akar fizetni, akkor minek nézzenek? :o

Fajtamentők, menhelyek is (többnyire) kérnek pénzt (nagyon helyesen!), hisz nekik is fizetni kell az állatorvost, kaját stb.

2014. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!