Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiválasztottam egy fajtát...

Kiválasztottam egy fajtát amit szeretnék tenyészteni. De nem tudom bele fogjak-e. Írnátok nekem pozitív és negatív dolgokat a tenyésztéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lényegében nem az anyagi dolgon van a lényeg mert meg tudom oldani.
2014. jún. 21. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen fajtáról van szó? Csak kíváncsiságból kérdezem.

A tenyésztésnek pozitív oldala, hogy vannak eredményes, egészséges kutyáid, akikkel egy adott fajta jellegzetességeit továbbviszed úgy, hogy közben a lehető legegészségesebbek is legyenek a kicsik.

A negatív oldala, hogy egyrészt sokba kerül. Ki kell választanod a megfelelő kant és/vagy szukád a pároztatáshoz. A kölykök megszületése után 24 órán keresztül felügyelned kell a kutyákat. És utána megfelelő gazdikat is kell találni, ami szintén nem egyszerű.

Ezek jutottak eszembe.

2014. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kegyetlen Igazság ***** válasza:
50%
Ha azt se tudod, hogy kezdj hozzá, akkor kérlek kíméld meg a kutyákat magadtól...
2014. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Tenyésztésre akkor adja az ember a fejét, ha belezúg egy fajtába. Ha úgy érzi, szeretné abból a fajtából a legjobbat létrehozni. És nem latolgatja, mik a pozitív és negatív oldalai .
2014. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Képzeld tudom hogyan kell hozzá kezdeni kedves második, olyan hülye nem vagyok mint te. Nem az volt a kérdés, hogy hogyan kezdjek hozzá.
2014. jún. 21. 11:44
 5/12 Kegyetlen Igazság ***** válasza:
75%
Akkor meg ne gondolkodjál, hogy mi a jó mi a rossz. Ha tudod, hogyan csináld, nyilván tisztában vagy azzal, hogy mi lesz benne könnyű nehéz, mi okozhat problémát, mivel tudsz megküzdeni. De a kérdésedből az jött le, hogy lövésed sincs rengeteg dologról amit tudnod kéne, hogy tényleg kíméld meg szerencsétleneket magadtól. Az, hogy cukik és imádod őket nem elég.
2014. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jah amúgy a ír farkaskutya az.
2014. jún. 21. 11:49
 7/12 Kegyetlen Igazság ***** válasza:

az* ír farkaskutya....Miért? Mert hatalmas és elegáns?



Tudod te milyen kaliberű az a kutya? Volt valaha ilyen kutyád? Úgy érzed, hogy képes lennél eltartani/nevelni egy ilyen jellegű kutyát?

Ha bármelyikre nemmel válaszoltál ezek közül akkor felejtsd el. Ha nem így van kérlek fejtsd ki, hogy mégis hogyan képzelted el:)

És akkor talán segíteni is tudunk....

2014. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ír farkaskutyám még soha nem volt, gyerekoromban rottweilerek voltak apám tenyésztette majd abba hagyta sajnos nem tudom miért mert meghalt. Később amikor megnősültem 3 Tk-s de nem tenyésztésre szánt közép ázsiai juhászok voltak. Azóta csak 1 él belőle és most szeretnék bele kezdeni. Rengeteget olvastam a fajtáról, betegségeket, standardot bemagoltam, beszélgettem tenyésztőkkel is a fajtáról. Nem az volt a kérdés, hogy ismerem-e a fajtát hanem, hogy megéri-e tenyészteni a mai világban ahol a menhelyek dugig vannak kutyákkal és egyre több a szaporító.
2014. jún. 21. 12:16
 9/12 Kegyetlen Igazság ***** válasza:
50%

A legutóbbi mondatodnál sajnos azt kéne mondani, hogy nem nem éri meg, de mégis megéri, mert rengeteg ember inkább fizet egy százast és magához vesz egy fajtatiszta kutyát akinél nem kell attól félnie, hogy az ismeretlen származás miatt bármikor megbetegedhet valamilyen öröklődő betegség miatt.


Viszont ha még soha nem volt ilyen kutyád akkor inkább ne. Akkor már inkább foglalkozz rotikkal azt ismered. Mert lehet, hogy olvastál róla, meg bemagoltál mindent, de nem tudsz ejtőernyőzni csak azért mert te már olvastál róla.......

2014. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint senki ne vegyen új fajtát? Akinek még egyetlen egy kutyája sem volt az se vegyen ezek szerint.
2014. jún. 21. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!