Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutyát szeretnék de a...

Munkakutyát szeretnék de a kiképző szerint két választásom van amivel tényleg megéri foglalkozni. Nekem ezek közül egyik sem tetszik mit tegyek?

Figyelt kérdés
Belga juhász vagy Német juhász. Őszintén: mind a két fajt rühellem, túlszaporított a németjuhász. Amiket felsoroltam neki azt mondta már foglalkozott olyanokkal és egyáltalán nem éri meg mert nagyon nehéz (border collie, beauceron ...) Amúgy is már van másfajta kutyám amit a nagy termete végett nem akarok erőltetni. Még úgy ahogy a belga juhászhoz lenne kicsit kedvem, de két másik kutya mellé nem hiszem, hogy lenne időm és energiám mind a 3-al foglalkozni. ( Bár ha akarnám akkor megtehetném)
2014. jún. 23. 19:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
létezik svájci fehér :) keress tenyésztőket annyi van mint a fene :D
2014. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Amit te mondasz az sport kutyázás. Vagyis sportolni akarsz majd vele. Ezt csak azért írom mert én pl dolgozok a kutyáimmal. A szolgálati kutya egészen más képzést kap mint egy sport kutya.


Neked milyen fajták tetszenek? Ha a kiképzővel nem vagy megelégedve, akkor keress másikat. Nem csak egy híres befolyásos kiképző léteszik hál Istennek.

2014. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%

Munkakutyát akarsz, de nincs rá időd két másik mellett? Akkor miről is beszélünk.

Amúgy meg te magad levezetted, hogy az illető butaságokat mond, ha te képes vagy vele maradni csak merrt neves, akkor az a te bajod...

2014. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
mostmár iszonyatosan kiváncsivá tettél, hogy ki ez a neves kiképző:))) Másrészt ami neked tetszik, a boci, egy nagyon jó képességű kutya. De mondjuk először el kéne döntened, hogy melyik sportot szeretnéd űzni, mert az, hogy belekapsz mindenbe, annak semmi értelme.
2014. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

A felsoroltakat mind egyszerre csinálni egy kutyával nem helyes a csillagok állása szerint. Hallottál már arról, hogy " egy fenékkel több lovat nem lehet megülni,"

Malival még agilitizhetsz is, öv-zhetsz is, futhatsz is, korongozhatsz is, stb. Talán a dobi az, amelyik még mindezekre megfelelő. Persze hobby szinten mindegyiket csinálhatod velük. Legfőképpen a megfelelő kutyát kell megtalálni, amelyik mindegyik neked tetsző sportot szívesen csinálja.

Amúgy meguntad a másik két kutyádat? Aztán majd beszerzel egy munkakutyát és azt is megunod, mert éppen megtetszik a súlyhúzás?

2014. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kutyát ne tarts, amihez nincs kedved.

Border collie ÖV-re egyáltalán nem való. Az egyetlen kutyafajta, amelyik verseny szinten megállja a helyét mind az IPO, mind az ügyességi (agility pl) sportok területén, az a malinois (belga juhász egy változata). Hobbi szinten persze több fajta is szóba jöhet ilyen széles körű használatra.

A bc és a mali kb ugyanannyi foglalkozást igényel.


Nem értem, azt írod, hogy 3 kutyára nincs időd és energiád, és már van 2 kutyád, akkor minek is akarsz egy harmadikat?


Ha nem döntöd el, mit akarsz, nem érdemes egy jó sportkutyát magadhoz venned. Egyrészt van velük munka bőven, másrészt meg nem fogsz tudni vele jól haladni, ha nem tudod, mit akarsz.

2014. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Azért mert a már meglévő kutyám nagyon aktív és rendszeres mozgást igényel ami napi 2-3 óra séta ( gyakran az sem elég) és mellette 1 óra fizikai fárasztás. A két kutya nem alkalmas semmilyen sportra mert óriástestűek.
2014. jún. 24. 08:07
 18/26 Imola Ágnes ***** válasza:
A kiképzőt én sem értem, de így leírtakra tényleg az amstaff lenne jó. Az a baj, hogy két különböző dologra akarod azt az egy kutyát. Egyrészt sport, agiliy, másrészt Ö.V. nehéz olyat találni, amelyik mindkettőre alkalmas.
2014. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Óriástestű kutyákkal is lehet engedelmes sportot űzni, esetleg ÖV-ni.

Döntsd el ezeket:

- tudsz 3 kutyával megfelelően foglalkozni? - a 3. kutya nem mehet a másik kettő kárára, ha így lenne, ne tarts még egyet

- milyen szinten akarsz sportolni? (hobbi, verseny)

- választott sportokhoz akarsz kutyát választani, vagy kiválasztott fajtához választasz sportot? Én pl beleszerettem egy fajtába, és annak az igénye szerint sportolok (agility, terelés, flyball, ilyesmik).


Ha ezek megvannak, mi is könnyebben tudunk segíteni, ha kell. A mostani kiképződet pedig hagyd ott, mert nagyon furi, én tuti nem maradnék nála. Ha pl agilityznél, akkor meg egyébként se ő edzene téged, én még sose láttam, hogy engedelmes és ÖV edző agility oktatásával is foglalkozna komoly szinten. De én egyáltalán nem maradnék nála. Azért én is kíváncsi vagyok, kiről van szó.

2014. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
82%

Milyen fajtájú kutyáid vannak és mennyi idősek? Engedelmest bármilyen kutyának lehet tanítani, ha megfelelően tudod motiválni :)

Ha a két kutyának is kevés vagy sokszor, akkor nem kéne 3.

Egy IPO-s kutya heti MINIMUM 4 tréning napot igényel, ami több óra elfoglaltság csak erre az egy kutyára!

Olyan kiképzővel, aki szerint csak 1-2 fajtával érdemes "dolgozni" nem kezdenék akkor se, ha "híííííres"...Ki ez a kiképző? Nagyon kíváncsivá tettél :)

Egyébként ha még nem is IPO-ztál, akkor nem is gond, ha első "komoly" kutyának nem valami ezer felé pörgő munka"gépet" veszel, mert Neked legalább annyit, ha nem többet kell tanulnod, mint a kutyának :)

2014. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!