Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám fél a gyerekektől ha...

Kutyám fél a gyerekektől ha pórázon van pedig soha semilyen negatív élmény nem társult neki a gyerek és póráz között. Mitől félhet?

Figyelt kérdés
Tegnap vittem a kutyám sétálni és megkérdezte egy kisgyerek, hogy megsimogathassa-e. Gondoltam miért ne, volt a tenyésztőnél és nálam is kis korában szocializálva gyerekkel. Erre félelmében húzódott felém és morgott majd kapott a gyerek felé bár nem bántotta mert megtartottam a nyakörvénél fogva ( újfoundlandi). Múltkor viszont kinyitottam a kaput és meglátott kis gyerekeket kiszökött hozzájuk és örömében csóválta a farkát és játszott velük szaladgálósat póráz nélkül. Amúgy nem szokott kimenni csak parancsra mehet ki. De most nem figyeltem oda mert toltam ki a szemetest. Eddig soha nem volt ilyen probléma viszont ez az eset tegnap kétszer is bekövetkezett ( másodiknál az engedélyem nélkül simogatta a gyerek)

#kutya #gyerekek #szocializáció.
2014. jún. 26. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, pórázon volt a kutyád, amikor rámorgott a gyerekekre. Szerintem valamilyen szinten feszélyezte a helyzet, ugyanis nem nála volt az irányítás, úgy értem, a gyerek ment oda simogatni. Az utcán viszont ő választhatta meg, hogy odamenjen a gyerekekhez. A morgás egyfajta jelzés a kutya részéről (nem feltétlenül rossz, hiszen ezzel szól, hogy az adott szituáció neki már túl sok).

Azt mondjuk tudomásul kell venni, hogy nem minden kutya szereti, ha idegenek simogatják, szerintem ezzel még nem lenne semmi baj, az odakapás a veszélyes, mert könnyen baj lehet belőle.

Nem volt az elmúlt időszakban egyedül gyerekkel, esetleg úgy érte valami rossz élmény, hogy nem tudsz róla?

2014. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudok semmi olyan élményt, ha tenyésztőnél is történt valami az is csak max 8 hetes korában volt. Most meg 2 éves lassan. Főleg nem pórázon keltett benne feszültséget gyerek, mert eddigi élete folyamán jó ha 3-al találkozott de azok sem simogatták.
2014. jún. 26. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!