Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet a...

Pinto011 kérdése:

Hogy vegyem rá a szüleimet a csivavára?

Figyelt kérdés

Már van egy kutyam 8 eves 3 eves voltam mikor kaptam es nem engem tekint gazdajanak.ezer szeretnek egy uj kutyat anyut mar rabeszeltem a csivavara es talaltunk egyet a jofogason .csak apu ellenzi mer hogy sokba kerul meg sok a baj vele ,1 a penz nemszamit 2.nincs vele semmi baj marmint a fajjal


szoval aput valahogy megkene gyoznom.de hogy?


2014. jún. 29. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Nehogy jó fogáson nézz kutyát!!!

Keress tényésztőket és tőlük vegyél 100.000Ft-ért! És a kutya az faj. A csivava az fajta. És ne akarj kutyát. Azzal foglalkozni kell sétáltatni még akkor is ha kertes házban laksz.

2014. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
a kerdesre valszolj..hiaba veszek 100.000-er kutyat ha apu ellenzi
2014. jún. 29. 20:00
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Először is: jófogáson meghasonló oldalkról, nem szabad kiskutyát venni! Tenyésztőtől kell, de náluk még drágábbak, mint, amit ti néztetek.


Másodszor: Ha majd te keresed meg a pénz a kutyára, és annak tartására, akkor írd, hogy "a pénz nem számít"!


Harmadszor: A csivava nem egy külön faj! A kutya a faj, a csivava pedig annak egy fajtája.


Negyedszer: Mielőtt kiskutyát hoztok, nézz utána, úgy egyáltalán a kutyáknak, a nevelésüknek, és külön annak a fajtának, amit szeretnél. Az ilyen kis ölebeket is nagyon könnyen ellehet rontani, tehát én azt tanácsolom, hogy inkább a meglévő kutyátokkal foglalkozz, és majd amikor tisztába leszel legalább az alap dolgokkal, majd akkor akarj új kutyát.

2014. jún. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy meg egy rakás ilyen kérdés van, csakhogy ezt nem lehet rendesen megválaszolni, mert mi nem ismerjük a szüleidet, ergo nem tudjuk mivel lehetne őket rávenni.
2014. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

Akár magamat olvasnám, pár évvel ezelőtt kiharcoltam hogy szülinapomra kapjak csivavát, nagyon megbántam, azóta már a nagyszüleimnek adtam oda. A csivavának kisi a hugyholyagja és a gyomra ezért naponta többször pisil, kakil.. és ugatós és mivel kistestü, biztos félelmében de mindenkit megkapott.. Nekem fiú csivavám volt, és a lakásban elkezdett jelezgetni, mindent lepisilt, és nagyon nyughatatlan volt. Hatalmas türelmednek kellene lenned hozzá, ne vállald be..én ugy éreztem leszivja az összes energiámat, mint egy zombi álladóan vele kellett foglalkoznom. Aztán odaadtam a nagymamámnak, akik napi 24 órában tudják ajnározni. Legyél tisztában azzal, hogy nem napi2 óra, hanem éjjel nappal rajtad lód, nagyon éber..

ne vedd magadra ezt az örült nagy terhet.

2014. jún. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

NE a jófogásról vagy más internetes oldalakon keressetek! Ha onnan vesztek, nagyon zsákbamacska. Nagy valószínűséggel többet fogtok rákölteni, mint az ára, a "tenyésztőjét" meg az életben nem találjátok meg!

Kenneleket keressetek, ahol a tenyésztővel beszélgethetsz a fajtáról, jobban megismered. Az is lehet, h a végén leteszel erről a fajtáról.

Egyébként a 8 éves kutya nem annyira öreg, ha foglalkozol vele, nagyon meg fog szeretni téged is!

2014. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

OFF: 20:05-ös válaszára reagálnom kell


" A csivavának kisi a hugyholyagja és a gyomra ezért naponta többször pisil, kakil"

- Minden kutya naponta többször pisil/kakil és minimum 3x 4x le kell vinni egy panelkutyát,legyen az bármilyen fajta! Valószínű nem voltál tisztában egy kutya mivel is jár -.-


" és ugatós és mivel kistestü, biztos félelmében de mindenkit megkapott"

- Ez nevelés kérdése,a te kutyádnak jól elcseszted a nevelését!!! Ezért nem a kutya a hibás hanem TE!!!


"Nekem fiú csivavám volt, és a lakásban elkezdett jelezgetni, mindent lepisilt, és nagyon nyughatatlan volt"

-Nevelés,ivartalanítás megoldotta volna a gondot


" Hatalmas türelmednek kellene lenned hozzá, ne vállald be..én ugy éreztem leszivja az összes energiámat, mint egy zombi álladóan vele kellett foglalkoznom."

-Egy kutyával igen kell foglalkozni,valószínű mivel nem elégítetted ki az igényeit,így tele volt energiával és ezért pörgött szerencsétlen


" Aztán odaadtam a nagymamámnak, akik napi 24 órában tudják ajnározni."

-Egy kutyát nem kényeztetni kell,hanem NEVELNI,szóval nagyszüleidnél sincs jobb helyen mivel valószínű elvan kényeztetve!


" éjjel nappal rajtad lód, nagyon éber"

- talán le kellett volna fárasztani? -.-


Az írásodból sugárzik az,hogy azt sem tudtad mit kell kezdeni egy kutyával.

Ismerek egy kan csivavát most költöztek ide.A csivi nagyon jól nevelt,szobatiszta,nem jelölget hmm érdekes...


Kérdezőnek:

Nem ismerjük a szüleidet,biztos van rá okuk.

2014. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen hozzáállással én is csak maximum plüsskutyát vennék neked, már bocsi.
2014. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7-es köszi hogy ennyire kivelőztél, de rámutattál a lényegre, mert a kérdezőben saját magamat láttam, és én ugy éreztem mindent megteszek a kutyáért, de nem ment. Kifogott rajtam, ezért kell nagyon tisztában lenni mivel is jár egy kutyatartás és ezt be tudja -e vállalni, hogy ne járjon ugy mint én. Sok brátnőm is ebbe ahibába esett, hogy azt hitte csak akkor kell a kutyussal foglalkoznia amikor kedve van, és egy kutya nagyon sok törödést igényel, és állandóan, ha van kedved hozzá ha nincs, és ebbe a hibába ne essen senki mint én. Én nem birtam idegekkel, hogy reggel 5-kor már lemenni vele aztán még 8 előtt, de. ha nem tudtam vele lenni csak szenvedhetet egyedül bezárva. aztán levittem még 14-or, 18-kor 20-kor 22-kor ezt jópár hónapig, és ez sok embernek nem megy..én legalább beláttam.
2014. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én csak azért részleteztem,mert kicsit az a hozzászólás olyan volt mintha ha magát a fajtát állítanád be rossznak.


Viszont igazad van aki nem eltökélt,meg azt hiszi a kutya csak egy plüss játék az megszívhatja.


Csivavák eléggé pörgős kutyák,ezért sok mozgás,foglalkozás kell nekik.

2014. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!