Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Autista gyermek mellé kiskutya?

Autista gyermek mellé kiskutya?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron kiskutyát szeretnénk, a szüleim beleegyeztek. Viszont az öcsém autista, és félünk a reakciójától. Már beszéltem vele a kutyusról, és nagyon boldog volt, képet is mutattam róla, hogy milyen lesz, hogy fog kinézni. Mi viszont félünk attól, hogy bántani fogja a kutyust. Egyébként egy cocker spánielt szeretnénk, és az öcsém 10 éves. Szerintetek milyen ötlet?

2014. júl. 1. 19:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
42%

Igen. nagy fejlődést is hozhat.Mért kell jövőig várni??

[link]

[link]

[link]

2014. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Ez nagyon sok mindentől függ. Mennyire rossz az öcséd állapota? Találkozott már testközelből kutyával? Akkor hogyan reagált?
2014. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Félünk, hogy most télen megfázna, mert nincs olyan hely, ahová a hidegbe be tudjuk vinni, de jövőre már lesz. Nem akarjuk hogy megfázzon, ezért várunk.
2014. júl. 1. 19:22
 4/24 sippara ***** válasza:
80%
Cocker egyáltalán sehogy ne menjen a kertbe, akár van fűtött helye, akár nincs. TÁRSASÁGI kutya, és mint ilyen, igényli a társaságot.
2014. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem súlyos, alig lehet észrevenni rajta. Igen, találkozott, a nagyszüleimnek van kutyája, szokott vele játszani, de ha ritkán ideges, akkor meghúzza a farkát.
2014. júl. 1. 19:24
 6/24 anonim ***** válasza:
71%
Hát azért figyeljetek oda... a kutya őt nem fogja bántani, de szegény csupa jóindulatból meg tudja őt kínozni, hallottam már ilyet, hogy a gazda fogyatékos ismerőse tűzforró vízbe belenyomta a kutyát, mondván megfürdeti, pedig csak percekre hagyták őt egyedül. :/
2014. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Éjszakára lenne kint csak, egész nap kint vagyunk, játszunk, vinnénk sétálni, sokat foglalkoznánk vele.
2014. júl. 1. 19:26
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Egy jó tanács: Ne akármilyen szaporítótól vegyetek kutyát. Ha kifogsz egy ideggyenge szűretlen példányt abból komoly bajok adódhatnak egy esetleges farok húzáskor. Vedd fel egy normális törzskönyves tenyésztővel a kapcsolatot akinek elmondva a problémádat fog tudni az alomból olyan kiskutyát ajánlani aki nyugodt megadó lelki állapotban éli életét.
2014. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Egy autistákkal foglalkozó iskolában voltam pár hónapja (az "enyhe" autistától az "erősen" autistáig, sokan nem is beszéltek) és ott kérdezgettem a "tanárokat" , h az állatokkal milyen a kapcsolatuk a gyerekeknek és azt mondták, h nagyon jó és segíthet is nekik, sokaknak otthon is van. De szerintem vmilyen tipikus "család-kutyát" vegyetek, ami jól tűr és nem az a "heves" természetű
2014. júl. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%
Ebben a helyzetben én azt javaslom, hogy mindenképp vegyétek fel a kapcsolatot egy terápiás kutyákkal foglalkozó szervezettel és segítsenek ők kiválasztani a kölyköt! Az alap, hogy csak tenyésztőtől szabad vásárolni és nyugodtan számíthattok olyan 150 ezer forint körüli vételárra. A kinti tartást pedig nagyon gyorsan felejtsétek el! A spániel alapból alkalmatlan erre, autista gyerek mellett pedig méginkább fontos, hogy bent legyen a kutya. Éjszaka is.
2014. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!