Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Bichon Bolognese...

Van egy Bichon Bolognese kutyám, mi lenne ha vennék "játszótársnak"egy kis cicát?

Figyelt kérdés
A kutyám 3 éves lesz novemberben,és nagyon életvidám.Sajnos én nem mindig tudok vele foglalkozni annyit,amennyit kéne,de azért minden nap megsétáltatom.Mivel régen sok macskám volt,arra gondoltam,hogy esetleg vehetnék neki egyet.Egy olyant,ami nagyon kicsi még.Nem attól félek,hogy jól össze szoknának-e,hanem attól hogy a kutyámnak nem-e lenne baja?Mert amelyik tenyésztőtől vettük,azt mondta hogy ne kerüljön macska közelébe.Valaki tudna választ írni,aki már vett ilyen érzékeny kutyushoz cicát?Előre is köszönöm!

2014. júl. 10. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért ne kerüljön cica közelébe? Felfalja egy macska? Ezt a butaságot....

Szerintem nem fogják magukat elszórakoztatni. Amíg kicsi a cica még talán, de utána a macskák szinte egész nap alszanak. Inkább próbálj meg vele többet játszani, sétálni.

2014. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A macska egyáltalán nem biztos, hogy el fogja szórakoztatni a kutyát, sétálni, kutyatársaságba pedig tutira nem fogja vinni helyetted. Ha nincs elég időd rá, eleve macskát kellett volna venni, nem kutyát.
2014. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk van macskánk is, de nem mondhatnám, hogy sokat játszanak, néha kergetőznek kicsit, max 5 perc naponta. Inkább még egy kutyát vegyél, vagy vidd többet kutyák közé-
2014. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még egy kutya? Hogy aztán majd ketten unatkozzanak? Inkább foglalkozzon vele többet....
2014. júl. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem kaptam választ a kérdésemre...Naponta foglalkozok vele 3 órát(játszok vele stb..)és próbálom magammal vinni minden hova,mint nyaralás,és ilyesmik.Mindig velem van szinte,az állatorvos szerint kellene neki venni egy kis játszótársat,mivel örökmozgó,mint egy kisgyermek.Nekem rögtön a cica jutott eszembe,és nekem a valódi kérdésem az lenne,hogy esetleg a macska szőr nem-e fertőzi meg?

Szerintem az eddigi kommentelők még sosem voltak ilyen helyzetben,pedig fent,(a kérdésnél) kértem,hogy azok írjanak,akik már vettek egy ilyen érzékeny kutyushoz cicát?!Már sok problémám volt vele,sokszor volt már kórházban,legtöbbször azért mert igen érzékeny kutyus.A normális kommenteket megköszönném!

2014. júl. 11. 09:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Az állatorvos maradjon a saját szakmájánál, és foglalkozzon a kutya testi problémáival, ne beszéljen hülyeségeket.

Ha három óra foglalkozás mellett is unatkozik a kutya, akkor a foglalkozás minőségén kell változtatni, mert annyi a legaktívabb kutyának is elég kell legyen. Tanítgasd, járjatok kutyasuliba, keress valami sportot, amit csinálhattok együtt, agility, frizbi, akármi. De ha csak zoknikat kerestetsz vele otthon, vagy labdát séta közben, vagy olyan társaságba viszed, ahol tud kutyákkal rohangálni, és még egy pár trükköt is megtanítasz neki (nem azért, hogy bohócot csinálj belőle, hanem hogy lefoglald az agyát), már sokkal jobb lesz. Oszd el a nap folyamán egyenletesen a foglalkozást, mondjuk egy óra reggel, kettő délután/este, vagy fordítva, ahogy kényelmes, hogy mire kipiheni magát, megint kapjon valami kihívást. Ha ilyen jó kis aktív kutyád van, bűn kihasználatlanul hagyni a képességeit, függetlenül attól, hogy csak egy puha szőrgolyó, akit arra terveztek, hogy ölelgethesd egész nap. Ő nyilvánvalóan többre vágyik.

Egyébként természetesen nem fertőzi meg a macskaszőr, de a macska akkor sem nem lesz megoldás a problémádra.

2014. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!