Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a kutyám a...

Miért nyalogatja a kutyám a nemi szervét?

Figyelt kérdés
Az oké hogy néha nyalogatja magát, esetleg tisztogatja, de mostanában minden egyes nap és egy nap többször látom hogy nyalogatja a nemi szervét. Egyébként kan kutya és ivartalanított.
2014. júl. 12. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanazért, amiért a pasik állandóan vakargatják meg igazgatják a töküket még nyilvánosan is :P
2014. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az okát nem tudom, de az enyém is csinálja. 5 éves, ivartalanított.

De bennem fel sem merült a kérdés.

2014. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megnézted közelebbről, hogy nincs-e valami gond ott?
2014. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy nézzem meg pontosan? hátra fektettem már és néztem neki ott is meg a lábait is hogy nincs-e gond mert azért a lábait is szokta nyalogatni belül de nem volt semmi gond ránézésre. bár nem nagyon engedi hogy a lábához is nyúljak mert nem szereti.
2014. júl. 12. 22:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha gond van a nemi szervével, azt látni. Vagy piros, vagy váladékozik.A combján belülről lehet kiütés, vagy szőr összeragadva. Toklász szezon van. Alaposabban meg kellene nézned .
2014. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Maga a nemi szerv piros vagy kívűl?körülötte? egyébként nagy területen él/élünk ahol mindennap szaladgál,játszik, de az biztos hogy nincs itt toklász.
2014. júl. 14. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, csak találgatni tudok...



" HÍMVESSZŐGYULLADÁS



A legtöbb kifejlett kan kutya fitymájából (a hímvesszőt borító bőrről van szó) kisebb mennyiségű, áttetsző fehér vagy sárgásfehér váladék csöpög, ami általában normális jelenségnek mondható. Amikor azonban ez a csöpögés folyássá fokozódik és a váladék színe zöldessé, szaga pedig bűzössé válik, s a kutya folytonosan nyalogatja, akkor ez már a hímvesszőgyulladás tünete. Amennyiben felhúzzuk a hímvesszőn a bőrt, azon sima csomók találhatók, felülete pedig abnormálisan vörös. Ilyen esetben ajánlatos megnézni: nem került-e valamilyen idegen test a hímvessző bőre alá. Ha igen, és azt eltávolítjuk, a probléma megoldódik.



Az egyszerű hímvesszőgyulladást egyébként antibiotikumos oldattal vagy kenőccsel kezelhetjük."

2014. júl. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Folyást nem tapasztaltam nála. Se zöldest, se bűzöst. De ezt a bőr alatti részt megnézni, ezt nem nagyon értem.:S De köszönöm az eddigi válaszokat.
2014. júl. 15. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!