Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megengeditek, hogy megnyalja...

Megengeditek, hogy megnyalja az arcotok a kutyátok?

Figyelt kérdés

Az ihlette a kérdésem, hogy egy szintén kutyás ismerősöm folyton megengedi, sőt élvezi, ha a kutyája arcon nyalogatja, mindig azt mondja, hogy ő így fejezi ki a szeretetét.

Szerintem ez undorító és nem is higiénikus, erre jól megkaptam tőle, hogy én nem is szeretem igazán a kutyám, amiért így gondolkozom.

Nem vettem magamra, csak mosolygok a butaságán, viszont kíváncsi lettem, vajon hány ember engedi meg a kutyájának, hogy arcon nyalja.

A kutyás ismeretségi körömben (jó sok van) senki másról nem tudok, aki ezt megengedné.


2014. júl. 16. 14:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy én direkt oda tartom az arcom hadd nyálazza, de ha megnyalja nem fogok domestossal arcot mosni. Állítólag a kutyák szája higiénikusabb, mint a mienk. Mellesleg én nagyon szoros közelségben nőttem fel mindenféle háziállattal és az összes betegség, vírus, influenza nagy ívben elkerül. Nyilván van összefüggés, a szervezet minden bacit megismert és megtanult védekezni ellenük vagy valami hasonló lehet erre a magyarázat.
2014. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
19%
Mennyi gusztustalan ember van a világon... én soha nem engedtem egyik állatomnak sem, pedig volt már több kutyám is. Gusztustalan, fertőzésveszélyes.
2014. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokta az arcomat nyalogatni, nem is mutat rá hajlandóságot. A kezemre szokott puszit adni a vacsorája után, gondolom így köszöni meg. Ugyanis jól nevelt kutya :) S nem esek pánikba a dologtól...
2014. júl. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 KGabi0000 ***** válasza:
76%
Annyira nem lehet fertőzésveszélyes,ugyanis én megengedem neki,persze nem tartom oda,de szokott puszit adni és már nem is ismer meg a háziorvosom.Szinte 3 évente egyszer vagyok beteg,az agyonféltett gyereket,aki még a kutyát sem simogathatja meg anélkül,hogy utána ne fertőtlenítenék a kezét,azt meg havonta viszik orvoshoz.
2014. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Nádszálkisasszony ***** válasza:
77%
Megengedem, nem tartom gusztustalannak hiszen az én kutyám. Ha ennyi bacit nem bír ki a szervezetem akkkor már megette a fene. Számomra undorítobb a BKV kilincsei, kapaszkodói.
2014. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Nekem azért is gusztustalan, mert ha közösen sétálunk látom, ahogy az utcán belehempergőzik emberi/állati ürülékbe hiába szól rá a gazdája.

Ezek után elhánynám magam, ha megnyalna.

2014. júl. 16. 15:07
 17/28 anonim válasza:
19%
Gusztustalan, nem.
2014. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyalatom vele direkt, de ha mégis úgy sikerül nem rohanok hanyatt-homlok a mosdóhoz. Aki szerint meg "mennyi gusztustalan ember van", hát ebben igaza van, még akkor is ha nem így értette. Ugyanis én jobban undorodom az emberektől, mint a kutyámtól, mert legtöbb embernek hányingerkeltőbb a lehelete. Arról nem beszélve, hogy mennyi bacit ellehet kapni olyan dolgoktól, amikhez már más emberek hozzá értek, mint bevásárló fogantyú, buszkapaszkodó, kormány stb. De közben mindegyik azt állítja magáról, hogy milyen higiénikus, hisz folyton kezet mos, meg fürdik, meg ő aztán ad magára. A kutyám meg sosem fürdik (vagy nagy ritkán, ha megfürdetem), mégsem kaptam el még soha semmit tőle. Az emberekkel néha elég egy légtérben lenni, mint rendelő, okmányiroda, busz és máris összeszedtél valami bajt. A kutyákkal ez sosem fordul elő, ha csak nem veszett és nem harap meg. Az embernek a leheletétől, a krehácsolásától beteg lesz a másik, ha egy légtérben tartózkodik, a kutyától érdekes módon soha. Akkor miért is kéne jobban tartanom a kutyámtól?
2014. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
37%

"Nekem azért is gusztustalan, mert ha közösen sétálunk látom, ahogy az utcán belehempergőzik emberi/állati ürülékbe hiába szól rá a gazdája.

Ezek után elhánynám magam, ha megnyalna."


Ez most kb olyan volt, mintha te undorítónak találnád az arcra puszit, mert neked mondjuk egy büdös, igénytelen, ápolatlan csöves ember adja. De attól még másnak lehet tiszta, igényes partnere, akitől tuti nem kap el semmit, neki ugyan miért lenne ez undorító?

Szerintem ez a kutya megnyalja az arcodat is kb ilyen. Ha tiszta a kutya, nem kell fejvesztve rohanni lemosni a kutyanyálat, általában amúgy is naponta megfürdik az ember.

2014. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

19-es

a puszi az emberek közt nem egyenlő azzal, hogy teli nyelvvel végignyalják az arcod. Azért azt már csak letörlöm, nem? Az én kutyám is tiszta és egészséges, ahogy tőlem telik, de kinti, és azért egy kijáró kutya a szájába vehet olyasmit, aminek nem akarom nyomát az arcomon. Nem fair összevonni azt, hogy "ha nem tűröd a kutyád nyálát az arcodon, akkor nyilván elhanyagolt, koszos kutyád van".

Nem, nem elhanyagolt, és amennyire tőlem telik, nem is koszos. De ő néha ellenem dolgozik... egy kis vízzel ha letörlöm, nem gondolom, hogy elárultam volna kettőnk kapcsolatát :)

2014. júl. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!