Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért büdös a kiskutyám...

Miért büdös a kiskutyám szája? Happy dog táppal etetem. Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
2014. júl. 17. 09:03
 1/7 szacsiga ***** válasza:
Mi számít büdösnek? Természetesen nekik nem fogkrém illatú a lehelletük, de vannak fokozatok. Ha tényleg nagyon durva, akkor érdemes állatorvossal konzultálni, hogy nincs-e emésztési probléma, foszuvasodás, ínygyulladás stb. Ha nincs betegsége, akkor vehetsz neki olyan fogápoló rágókákat, ami segíthet, van belőle mentolos is, de azt az én kutyám pl. nem komálta.
2014. júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kistestű kutyád van, uszkár/csivava/yorki stb. azoknak legendásan büdös a szájuk :D törődj bele. :)
2014. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyus?

Ha egy kölyöknek büdös a szája, szinte biztos, hogy a táppal van gond! A jó kökyöktápok viszonylag nagy szeműek, hogy tisztítsák a kutyák fogait, és így nem alakulhat ki fogkő. Konkrétan egy 3-4 hónapos kutyának az evések között semmi szájszaga nincs, mivel folyamatosan rág, és így tisztítja a fogait.

Vegyél neki minnél keményebb csontokat amiket rághat. Az enyém kedvence a Luposan Swiss Bone, a petissimo.hu-n rendelhetsz belőle. De rengeteg féle ilyen jutalomfalat van, ami tiszítja a fogait, a óriási a választék. Ezenkívül létezik még szájspray, és ajánlott havi 2-3x átnézni és megtisztítani a kutya fogait kutyafogkefével és kutya fogkrémmel.

Ha mindezeket elvégezted és még mindig fent áll a probléma, gondolkoznék a tápcserén és az állatorvoson.

2014. júl. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nagytestű, 7 hetes kutyusról van szó. A tisztítós rágókákat majd kipróbálom, a tápcserén pedig szeretnék minél hamarabb túl lenni, de nemrég van nálam úgyhogy még várok kicsit :)

2014. júl. 17. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Az 1-es válaszolóval értek egyet ,ha tényleg budösebb a kelleténél orvost ajánlanék .A tápot meg csrélheted ,csak fokozatosan keverd a mostanihoz amit etetni szeretnél majd a mostanit hagyd el teljesen.Kedves 2-es cáfolnám a legendádat ,nekem pl yorkim van de nem budös a szája és sosem volt az sosem.
2014. júl. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
20%
"happy dog" + "legendásan büdös" xD ezen mekkorát röhögtem öcsém.... kösz a kérdést! Amúgy fingom sincs miért :D:D sorry
2014. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy férges! Annak is van egy szájszaga! Vidd el dokihoz és vigyél kakimintát!
2014. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!