Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik tápot válasszam?

Melyik tápot válasszam?

Figyelt kérdés
Border colliem lesz. A tenyésztő barf módszerrel etet de én maradnék a tápnál. Természetesen meghallgatom az ő véleményét de kíváncsi vagyok a tiétekre. Kiállításra és sportra fogom vinni. Melyik tápot válasszam? Ár nem számít. Szüleimmel felezem az árát. 16/L

2014. júl. 20. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ember itt a Josera-t ajánlja. Én személy szerint nem vagyok képben a tápokkal, mert mi a 3 kutyánknak főzünk.
2014. júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a Brit Care vált be legjobban.
2014. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kölyök kutyának nálunk a josera kids vált be. Most festivált eszik az egyik, a másik meg britet. A többit nem ismerem, nekünk ezek beváltak, így nem váltunk.
2014. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy 10 hetes border collie-m.


Josera kids-et adok neki, nagyon szépen fejlődik, fénylik a szőre. :)

2014. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, miért nem szimpatikus neked a BARF? Én személy szerint a tenyésztőre hallgatnék, mert megtanultam, hogy ne bízzak a tápokban (két kutyám lett autoimmun beteg tőlük, a harmadik kutyám, amelyik nem volt tápos, viszont 12 évig egészségesen élt). Ezért őszintén nem tudnék neked tápot ajánlani.
2014. júl. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt javaslom nézegesd meg a tápok összetételét, az összetevők listáján mennyiségi sorrendben szerepelnek a tételek, tehát az van elöl, amiből a legtöbb van a tápban. Az első pár tétel jobb esetben húsliszt, esetleg friss húsféle (de itt számításba kell venni, hogy a vízveszteség miatt jóval lentebb kellene lennie a listán), gabonafélét vagy nem tartalmaz vagy árpa-rizs-köles közül valamelyiket, tulajdonképpen az első 4-6 összetevő adja a táp lényegi részét.

Az olyan tápok, amikben kukorica, búza van, ill. hús helyett "hús és állati származékok" vagy "húsipari melléktermékek" nevű misztikus összetevőket tartalmaz, nem javaslom.

Szokták még javasolni, hogy a kölyök tápok túl magas fehérjetartalma miatt, ami megnyomja a növekedést, felnőtt tápot adjanak a kölyköknek is, de személyszerint nekem kölyöktáppal nem volt problémám még.

Mindenképpen vedd figyelembe a tenyésztő tanácsait is, hiszen ha vállal garanciát a kölyökre, esetleg ennek érvényessége a kutya táplálékához kötött.

Egyébként nem feltétlen gondolom, hogy a tápellenes keresztes hadjárat teljesen jogos lenne, rengeteg tápos kutya él meg problémamentes idős kort, és én meg tudom érteni ha valakinek nincs ideje/kedve/gusztusa a nyers etetéssel szórakozni, de szerintem se zárkózz el tőle teljesen, egy okosan összeállított barf-nál jobb kaját kereskedelmi forgalomban nem hiszem, hogy lehet kapni, ráadásul legalább tudod mit eszik a kutyád. Ha a tenyésztő így etet, biztosan tud részletes tájékoztatást adni, hogy mit, mivel, hogyan :)

2014. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!