Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Legyen olyan kutya ami lakhat lakásban. Napi kb. 6-7órát lenne egyedül (Friss vízzel, és kajával.) Legyen okos és ha lehet ilyet kérni szeresse a vizet. Nekem a Westie nagyon tetszik. A válaszokat előre is köszönöm!;)

2014. júl. 22. 21:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Plüss?

A Westie egy kemény terrier.

Azzal sokat kell foglalkozni.

És amíg egy kutya kölyök addig az elsők pár hétbe valakinek muszáj otthon lennie vele és levinni 2-3 óránként

2014. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy otthon kell vele maradni,ezért szeretném nyáron,.. akkor lenne rá 3 hónapom + sokat vagyok a balatonon. Egyébként a westie szereti a vizet??
2014. júl. 22. 21:58
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
Shiba inu
2014. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 KGabi0000 ***** válasza:
50%
Szerintem egyedfüggő.Ha kiskorától vízközelben van és nincs rossz élménye a vízzel kapcsolatban,akkor a Westie is szereti a vizet.Ha az tetszik vegyél azt,ne hallgass másra.Sok szerencsét a kikutyához!
2014. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ha lehet olyan kutyákat mondjatok amik lakásban is elélnek. (Kert nélkül)
2014. júl. 22. 22:05
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

Bichon havanese?

Toy uszkár?

Keverék?

2014. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
A retrieverek szeretik a vizet és könnyen kezelhetőek. De kaját ne hagyj előtte, mert a hasát is szereti és mindet felfalja egyszerre.
2014. júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok!

4. válaszoló:

Az nem úgy megy, hogy "Vegyél azt ami tetszik..."!!! >:(

Minden kutyának szüksége van napi szellemi és fizikai lemozgatásra, némelyeknek több másoknak kevesebb foglakozásra van szükségük. Nem úgy van az, hogy: "Hát én imádom a Német juhászkutyát, naponta van rá 1-2 órám, hogy labdázzak vele, de nem baj, mert nekem kell egy Rex felügyelő és kit érdekel, hogy neki több mozgásra lenne szüksége!"

Aki kutyát vesz magához annak vállalnia kéne szükségleteinek kielégítését is, hogy az állat boldog és kiegyensúlyozott életet élhessen. A mai kutyatartók túlnyomó többsége viszont nem veszi figyelembe kedvencének szükségleteit. Nem ad neki elég feladatot, úgy bánik vele mintha a gyereke lenne, nem biztosít korlátokat és szabályokat számára így azt csinálhat amit akar, viszont így nem boldog (sem a kutya, sem a gazdi). Többnyire az ilyen hozzáállás miatt is van ennyi problémás kutya.

Ez egy nagyon felelőtlen kijelentés volt, még,ha így is gondolod!!!


Viszont, hogy a kérdésre is válaszoljak:

Az, hogy egy kutya (pláne egy Westie) napi 6-7 órát(!) legyen egyedül egy lakásban óriási felelőtlenség, az Ő igényeinek felrúgása és semmibe vevése! Gondolj csak bele: 6-7 óra egyedül... ! (És gondolom miután hazajössz a munkából fáradt is vagy és nem rögtön a kutya pórázáért szaladsz.)

Bármennyire is szeretnél kutyát én határozottan azt mondom, hogy NE! Nincs elég időd, hogy foglalkozz vele, nem élveznéd azt amit egy kutya tud ajándékozni a gazdájának, és a leendő kutyád is szomorú és problémás életet élne!

Azért nem érdemes kutyát venni, hogy hétvégenként villoghass vele!

Fogadj örökbe inkább egy cicát, vegyél egy teknőst, hörcsögöt, stb. (A cica is hiányolná a gazdáját, de legalább nem annyira mint a kutya.)

A kutyatartás, a kutyás életforma sokkal nehezebb, komolyabb és felelősségteljesebb élet mint amilyennek első ránézésre tűnhet! (Ezt saját bőrömön tapasztaltam.)


Tehát szerintem NE vegyél semmiféle kutyát!!!


Ui.: Ha én is úgy gondolkodtam volna mint, Te, 4. válaszoló, akkor már rég lenne egy Border Collie-m, aki haszontalannak érezné magát és az én életemet is tönkretenné, mert nem tudnák vele rendesen foglalkozni.


Üdvözlettel :)

2014. júl. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

8-as

szóval akik a munka miatt 8 órát távol vannak már nem is tarthatnak kutyát? Ha rendesen levan mozgatva, ki van fárasztva agyilag és testileg is simán kihúz 6-7 órát egy kutya, persze itt a felnőttekre értem, végig alussza az egész és kész :)

2014. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Westie is elvan lakásban. Itt a telepen elég sok van belőlük. Persze, ha bármilyen kutyában gondolkodsz, rá kell szánnod plusz időt , mielőtt elmész otthonról és amikor hazaérsz, szintén kell azonnal egy jókora séta neki. Este, lefekvés előtt pedig megint neki kell az idődet áldoznod.
2014. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!