Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy erjem el, hogy seta...

Hogy erjem el, hogy seta kozben mindig arra jojjon, amerre en szeretnem?

Figyelt kérdés

Probalkoztam mindennel. Jutifalatra utcan nem reagal. Az utcan en sem erdeklem. Akaratos nagyon setalaskor. Egyfolytaban szimatol es arra menne, amerre o szeretne. Sokszor bepanikol, behuzza a farkat es ha elengednem, visszafele szaladna. Ha makacs es huzom, akkor befeszit oldalra es vergodik, le is fekszik inkabb, es nem indul el.

Annyi mindent probaltam mar. Masokkal is ezt csinalja, meg senki sem erte el nala a folyamatos setat kb egy oran at. Mindig megszakitja egy par nagyobb vonszolas, mert leul, lefekszik, vagy csak befeszul, mint aki fel.

Viszont a macskak barmikor felkeltik a figyelmet.

(Most komolyan, setaltataskor fogjak egy macskat a kezemben?)


2014. júl. 22. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Ha azt szeretnéd, hogy csak melletted menjen, rántsd meg a pórázt, ha már a legkisebb jelét is adja, hogy másfelé akar menni. Az én kutyám (Yorkshire Terrier) már póráz nélkül is jött velem rendesen (igaz, én nagyon sokat viszem sétálni, pedig kertes házban lakunk). Egyáltalán nem akart elmenni mellőlem. Sőt, mikor megálltunk egy játszótérnél és leültünk egy padra, előttem lecövekelt, és csak bámult, a világért sem akart volna elmozdulni onnan, pár percig csak nézett rám, majd felkéreckedett az ölembe. :) (nagyon imádom egyébként).

A pánikrohamaival nem tudom mit lehetne kezdeni...

2014. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha fesziti porazt en megallok, rovidre veszem, mig nem lazit, nem megyunk sehova.
2014. júl. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:

Ne húzd, vagy vonszold, az csak ellenkezést vállt ki. Azt javaslom, vegyél valami naaaagyon finom jutit, és egy hosszabb pórázt. A pórázt a séta elején olyan rövidre fogd, mint egy átlagos póráz. Ha megáll, akkor a kívánt irányba szaladsz háttal, és csalogtatod a kutyát magad felé a jutival, közben fokozatosan engeded hosszabbra a pórázt, hogy ne kelljen rángasd, de visszafelé se tudjon szaladni. Egy-két nagyon rövid pórázból adott motiváció mehet, de csak egy másodpercig rántsd meg a pórázt, és azonnal lazit.. Fontos, hogy ilyenkor légy nagyon vidám, hívd magadhoz, keltsd fel a figyelmét, mintha csak játszani hívnád.

Mikor ezt tudja, és nem torpan meg séta közben, és nem is sokkol be, utánna jöhet az, hogy megtanítod, hogy ne ráncigáljon.

Sétáltok nyugodtan, és amint ki akar rántani megállítod, majd lassan odavezeted ahhoz, amihez oda akart rántani - kan kutyáknál ez egy bokor, vagy fa szokott lenni- és így megtanítod neki, hogy ha valahova oda akarmenni, azt csak szépen teheti ráncigálás nélkül.

2014. júl. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémáim voltak a kutyusommal, nekem az érintés lett a megoldás. Ha megfeszítette a pórázt, egy hirtelen mozdulattal hozzáértem az oldalához. (Félre ne érts, nem ütöttem meg!) Erre rögtön rám figyelt, és tudtunk tovább menni!:)
2014. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszi nektek, ezt mar mindet probaltam, de egyik sem hatasos.

Nem figyel, barmit is teszek.

Azaz figyel, de nem ram. Mondjuk tartosan masra sem. Kb 5-10 percig normalisan setal, utana megint kezdi, hogy o mar hazafele menne, vagy lefekszik az ut szelen, es csak az ellenkezo iranyba hajlando boldogan elindulni.

Hosszu poraz sem valt be, ugyanugy leul, en eltavolodok tole, ugralok, vagy barmi, o csak ul.

Aztan gondol egyet, megfordul, hogy o akkor most hazaszalad. Csipogos jatekal is setaltunk mar, az elejen az elso par percben erdekelte, utana mar nem.

Komolyan nem ertem a viselkedeset, mar nagyon regota szenvedunk igy.

Mert igy neki sem jo.

Probaltam mar ott hagyni, amikor leult, de nem jott utanam, inkabb hazament.

Szeretnek vele orakat setalgatni, de 40 perc, (a feletol kinlodassal, huzavonaval teli) es csak a bedagadt konyokom volt a maximum, amit elertunk.

Oktato sem tudta maskepp setaltatni. Azt mondta, ezek a fajtak ilyen makacsok.

Babakoraban is nagyon akaratos volt. Nem dominans, csak egyszeruen megorul a szabadban, nagyon szimatol es fel a hirtelen zajoktol.

Nem beteg agyilag, mert rengeteg dolgot megert es tanulekony.

Kb 3 honapos koratol rendszeresen setal, az sem uj szamara.

2014. júl. 23. 17:32
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja, azt kihagytam, nekem is volt olyan kutyam, aki poraz nelkul is barhova kovetett, o az elso ilyen makacs kutyam. Elotte keverekem, legutoljara kaukazusim es egy csivavam volt, egyikkel sem volt gond ilyen teren.

A mostani kutyam teljesen kulonbozik, mindenben egy angyal de seta kozben egy szornnye valik.

2014. júl. 23. 17:38
 7/7 anonim ***** válasza:

:)

a kutya már megtanított,hogyan is szeret ő sétálni :)

a megoldás,hogy megváltoztatod a sétád egész folyamatát.

magadba szedd részekre a sétádat ,és alakítsd át :)

bonyolultul hangzik ,de ez a módszer minden kutyánál működik :)

1 : hazaérkezés

2: öltözet

3 : találkozás a kutyával

4: nyakörv-póráz felrakása a kutyára

5 : elindulás

6: a séta folyamata

1: hazaérve NEM KÖSZÖNÜNK A KUTYÁNAK,SŐT ÉSZRE SEM VESSZÜK ( röviden nincs kutyád :) majd 5-10 perc után TE HÍVOD ODA ŐT ÉS dícséred meg amikor odament hozzád.

2: a kutyák megjegyzik a sétálós ruhádat-cipődet,és az öltözetből már tudják,hogy mi jön ( szép ruha-kutyás ruha-játszós ruha ,stb)

3:amikor odahívtad dícséred ,de nem adsz semmiféle parancsot vagy utasítást ,egyszerűen megdícséred mert odament ,pár simi ,majd ismét elfelejted,és egyszerűen elmész onnan :)

4: párperccel később behívás,dícséret,jutalmazás,simi,és egyszerűen felteszed rá a nyakörvet ,felcsatolod a pórázt,DE NEM KOMMUNIKÁLSZ A KUTYÁVAL ! egyszerűen a dícsérettel lezártad a jutalmazását ,a behívás teljesítéséért. a nyakörv és a póráz felcsatolása már ugyanolyan mintha innál egy pohár vizet . semmi kommunikáció!NYAKÖRV SZOROSAN A FÜL MÖGÉ FELHÚZVA ,NEM LAZA,NEM LÓGÓS, SŐT INKÁBB LEGYEN SZOROS,DE NE FOJTSON.

5: elindulsz,parancs szó amit használsz ( pl: lábhoz,gyere,stb )kilépsz az ajtón de NEM HÚZOD A KUTYÁT ! ....rántod....., határozottan . a rántás legyen erős,és legyen olyan ,hogy a kutya elinduljon!

6: a séta ritmusa és tempója legyen gyors . megoldás lehet a zene a fülbe :)a lényeg ,hogy ne kommunikálj a kutyával,ne is figyeld. IRÁNYÍTSD ! menj és követni fog . amennyiben a leírtak szerint cselekszel :) ha nem ,akkor valamit elcsesztél és a kutya megint átvette az irányítást .

A SÉTA LÉNYEGE,HOGY TE SÉTÁLSZ és a kutyának megengeded,hogy kövessen .

mit gondolsz a nagy -erős ( képzett és jól nevelt !)kutyák miért sétálnak normálisan :)

mert a gazdáik nem játszanak séta közben .

a séta nem csak " séta " a séta a nevelés eszköze! a szocializáció része,sőt a legjobb dolog amit a kutyáddal tehetsz .

mindezt azért írom le ,mivel sok,nagyon sok kutyást ismerek akik képtelenek sétáltatni a kutyáikat.

én bármelyikkel tökéletesen sétálok.

mert a kutyám megmutatja nekik a lényeget. én csak a saját kutyámat sétáltatom :)

ő pedig megtanítja sétálni a sok félős-remegő-ugató-acsargó kutyát akiket rákötök a nyakörvére :) ő egy terápiás kutya ---kutyáknak :)

a módszer a jan fennel könyvben sokkal szebben le van írva. a cessare millan ,vagy viktória stilwel is ezt használja :)

ne a kutya vezessen koma :)

persze később,amikor már megtanulta a leckét,nem kell ez a szigor. de addig amíg képtelen vagy sétáltatni,jó ha megérted. a kutya most még téged irányít .

2014. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!