Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya a repülőn? (a többi lent)

Kutya a repülőn? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Karácsonykor utazunk francia országba. Repülőn utaznánk. Egy 5 hónapos beagle kutyát vinnék magammal. Az lenne a kerdes hogy ez mivel jarna? Kene vigyek magammal kenelt vagy azt ott adnak? Milyen papirok kellenek? A kutyus hogy birna az utazast? Tapasztalatokat is írhattok ! <3

2014. júl. 23. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Az biztos, hogy megfogja viselni.

Csak nyaralás/telelés miatt nem vinném, csak ha hónapokra mennék.

2014. júl. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tapasztalt vagyok csak olvasgattam én is régebben.

Először is:

-Fapados járatok ( wizzair, stb. ) nem szállítanak állatokat.

-Szállító-boxot természetesen te viszel magaddal.

Másodszor pedig:

Kutya-útlevél kell, amit az állatorvosotoknál tudsz igényelni.

Friss (de 21 napnál nem korábbi) veszettség elleni oltás és minden olyan oltás amit addig meg kellett kapnia a kutyusnak+ chip.

Többet nem tudok, de a légitársaságok honlapján vagy egyéb cikkekben biztos írtak már ezekről a tudnivalókról.

Remélem egy picit tudtam segíteni.

2014. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a kutyának nagy stressz, szóval ha nem több időre mennék, vagy nem lenne megoldhatatlan az elhelyezése (nekem az lenne, mert tuti nem bíznám senkire), akkor nem mennék repülővel. csak ha nagyon muszáj.

ekkora kutya már nem utazhat az utastérben, csak hátul, ahol hideg van stb. és ahogy utánanéztem anno a legtöbben nem vállalnak felelősséget a kutyáért... konkrétan semmit.

és nagyon borsos ára van. nem akarok hazduni, de mikor magamnak számoltam (egy személy, egy kutya, csak egy menet, nem oda-vissza), valami 400 ezer forintra jött ki, vagy többre. nem tudom, hogy én néztem -e nagyon félre valamit...

ha lehetséges, az autós utazás jobb a kutyának, és árban is hasonló lenne.

2014. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csucsreg válasza:
Sok fapados légitársaság fuvaroz csomagtérben állatot. Pl a Transavia. Utanként és kennelenként 60 euro. Air France esetében 70 euró. Nem tudom honnan szedte ezt a baromságot az előttem szóló, hogy 400000 Ft. Csak olyan légitársaság fuvarozhat élő állatot raktérben, aki tudja biztosítani a fűtést és a légnyomáskiegyenlítést, hasonló módon mint az utastérben. Wizz és Ryr a két szarrágó nyílván nem fogja ezt bevállalni, nagyon sok más légitársaság viszont igen.
2015. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!