Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? (bővebb lent)

Figyelt kérdés

Nagyon ügyes, meg minden és én nem is láttam nála jobb kutyát, de miért ilyen jó?

egy olyan városba élek, ahol szabad póráz nélkül sétáltatni, és ha elengedjük mindig visszajön. Akármilyen kutya kaját adunk neki, ő nem eszi meg (pedig sokfélével kínáltuk , mégis csak a maradékot eszi meg). A környékbeliek szeretik. Sose bújik be a lábak alá, és nem ugrik az emberekre. Sőt még a kis nyulaimat se bántsa (volt alkalma rá, de nem csinálja) pedig vadászkutya keverék (terrier). Mi sosem ütöttük meg.

De akkor miért lett ilyen jó?

(mert láttam más kutyákat akik mennek be az emberek lába alá, meg szagolgatják stb.)



2014. júl. 23. 09:14
1 2
 1/12 Barnika2002 válasza:
Örülj neki! Kevés embernek van ilyen nagy szerencséje egy kutyával. Mi nekünk szintén vannak kutyáink, de mi mindegyiknél több hónapot szenvedtünk mire betanítottuk.
2014. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vagy egyszerűen mázlitok van vele - a legendák szerint léteznek kutyák, akik "ösztönösen" tudják, hogy hol a helyük a családban és mi a kötelességük... ;)

Vagy, jól neveltétek. Nem a verés teszi a jó kutyát, sőt.

2014. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Az mégis miért jó, hogy csak a maradékot eszi meg?! Előbb-utóbb jó kis hiánybetegségei lesznek tőle, na akkor majd nem lesz jó.

Egyébként meg örülj neki és becsüld meg, hogy ilyen jó kutyád van.

2014. júl. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne adjál neki semmit a tápon kívül. Ha nem eszi meg 15 perc alatt, vedd el tőle. Este megint megkapja. SEmmi mnást ne adj neki. Mert előbb utóbb ennek nagyon rossz következményei lesznek.
2014. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vannak alapból default kutyák. Nekem is volt egy ilyen ideiglenesem, nem is tudtam igazán megszeretni, nem volt benne semmi kihívás. Sokan örülnének ilyen kutyának, nekem sose kéne.
2014. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

az a baj, ha nem a maradékot adjuk neki, akkor inkább éhezik, de ő meg nem eszi a tápot. De ha mégis azt adjuk, akkor inkább mindenhonnan előássa az elrejtett csontjait, meg mindent. Amúgy ilyenkor a Csókák meg a Hollók eszik meg a tápot. (már rendesen ide vannak hozzánk szokva.)

De ő már 6 éves szóval megszokta a maradékot. De ha hasmenése van, akkor füvet eszik. tudja, hogy mit kell.

2014. júl. 23. 10:09
 7/12 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is nagyon jó, pedig nem igazán tanítottuk, csak különösen okos, és nagyon meg akar felelni, így elég hamar magától rájött mit szeretnénk, semmit nem kellett neki kétszer elmondani. És amúgy a miénk sem eszik tápot, viszont mi főzünk neki, meg megkapja a maradékot. Persze nem mindent, de normális maradékkal simán lehet etetni egy kutyát. Nálunk (és szerintem másoknál is) a maradék leginkább pár csont, némi hús, zöldség, bőrke meg csirkeláb kenyér héj stb. Ha nincs túl fűszerezve simán jó neki. Persze azért találkoztam olyanokkal akik odaadták a kutyának az olajat amibe a krumpli sült meg minden sz*rt, de az már szerintem megint más kategória
2014. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A sz.ar kajától van hasmenése.

Lehet,hogy a kutya,de a kutyának a gazdái nagyon nem jók.

Nem szabad maradékon tartani a kutyát,és a fű evés nem jó a hasmenésre.

Legalább akkor etessétek nyersen,sima hússal és zöldséggel.A fűszeres,zsíros,emberi maradéktól idő előtt el fog pusztulni.

2014. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért nem eszi meg a tápot, mert gondolom egész nap ott van a táljában, hogy "majd ha olyan kedve lesz talán eszik belőle". Próbáld ki, hogy pár hétig csak minden reggel, és minden este rakod le elég kb. 10 perce, aztán ha evett belőle ha nem, vedd el, és ne kapjon semmit már aznap. Előbb utóbb rá fog jönni, hogy nincs más, és mg fogja enni a kutyakaját is.

Egyébként milyen táppal etetitek/etetnétek? Mert az sem mindegy.

2014. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sok tâpot használtunk ( legdrágábbtól a legfinomabbig)

Az h hiaba eheztessuk , akkor se eszi meg. Es igen normalis maradekokat adunk neki. De a fu az jo, mert attol elobb sz@rik. Ritkan van hasmenese.

2014. júl. 23. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!