Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büdi szája van a kutyámnak!...

Büdi szája van a kutyámnak! Holtudok venni Pedigree Dentastix Fresh-t?

Figyelt kérdés
A kistermetű kutyámnak nagyon büdi a szája(Volt dokinál, nincs baja egyszerűen csak büdöske). Kap rá bogyót amit le kell nyomni a száján, de az se sokat segít. Most láttam, hogy van ilyen, de sehol nem találok. Tudtok valami hasonló terméket, vagy hogy hol lehet ilyet venni ? Köszi :)

2014. júl. 23. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az étrendjében keresendő a hiba, hogyha gyomorbántalmai nincsenek. Önmagában a denta stix nem fog segíteni.
2014. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia,

Gyakorlatilag bármelyik hipermarketben (Tesco, Spar, Auchan tuti), illetve a nagyobb állateledelboltokban is lehet kapni, bár nem olcsó és az én kutyámnak csak minimálisan segített.

Nem tudom mivel eteted, de az enyémnél a házikoszt és a szárnyashúsok megvonása használt, mert még a csirkés száraztáptól is büdös volt a szája, de ahogy átálltunk a marhára, vadasra, nyúlra, mintha elvágták volna :)

2014. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jobb fajta tápoktól a szájszag is mérséklődik. Mivel etetsz? Érdemes nem csirkés hanem bárányos, halas táppal próbálkozni. Lehet az emésztése is érzékeny és ez ellen a legjobb ha ezeket az ízeket próbálod ki nála.
2014. júl. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A műcsontok, rágcsák arra valók, hogy a lepedéket eltávolítsák a fogakról. Ezek közül is érdemes inkább a drágábbat venni, a Pedigree elég alja kategória. Ráadásul a Denta Stix elég puha, az én kutyáim egy perc alatt ledarálják...

Nálunk a préselt marhabőr műcsont vált be, ill. a Rinti márka. Fressnapfban kapható, a marhabőr csont meg szinte bárhol.


Ha nem fogköves, mégis büdös, akkor állatorvostól, állatpatikából lehet venni olyan port, ami a kajájára szórva megszünteti a rossz leheletet és a lepedékképződést is. Ez nem olcsó, de egy doboz egy évig is eltart. Most hirtelen nem ugrik be a neve, de ha mégis, majd még írok... :)

2014. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A dentasix egy nagy marhaság.Csak a gazda pénztárcájának van kitalálva,a kutyának nem lesz jobb tőle.


Etesd normális táppal,vagy hússal,zöldséggel és nem lesz büdös a szája.

2014. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt olyan,hogy büdös volt a kutya szája.Aztán ha lihegett vagy megnyalt minket olyan büdös lett,nem lehetett megmaradni mellette.Majd elvittük dokihoz,aki azt mondta,hogy hátulsó fogai el vannak rohadva,vastagon van rajta a fogkő. Kérdezte mivel etetjük mondtunk konzerv meg táp. Mondta a doki,hogy a konzervet felejtsük el, kapjon csak tápot,meg hetente min 2x vmi csontot rágcsálni.

Úgy is lett tápot is váltottunk meg csontot is kapott.Rendbe jött.


Dentastix meg nem ér semmit a doki mondta, a kutyák eljátszanak vele,de nem használ semmit,akkor már inkább préselt marhabőr.

2014. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dentastix tényleg semmit nem ér. Rágószalagot, rágólapocskát vehetsz neki, de a legjobb lenne valami nyers csont (NEM sertés!) például baromfi nyak, farhát vagy szárny (mivel írod, hogy kistermetű). Lepedékképződést gátló alga készítmények vannak, illetve vermiculite, de azt nem tudom, hol tudsz beszerezni, mert nekem nem sikerült, ismerősnek is csak külföldről.
2014. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mivel etetsz? Valószínű el kéne gondolkodnod a tápcserén. A Pedigree Dentastix meg csak egy agyonreklámozott sz.ar! Rengeteg olyan rágcsa van ami a kutya lehelletének frisseségét biztosítja, vannak már szájsprayk is, és biztos, hogy jobbak, mint a Dentastix. Én javaslom a Luposan Swiss Bone-t. Az én kutyám imádja és lehellete frissebb, mint egy-két emberé, lefoglalásnak sem utolsó több óráig, de van hogy több napig elszórakozik vele a kutyám. Mondjuk a tápja is nagyszemű így az is biztosítja a friss lehelletet meg sokféle rágcsa.
2014. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából vegyesen kap mindent, házikosztot is meg drágább fajta kaját is.

A poros megoldás sajnos nem vált be, mert azt nem eszi meg.Kipróbálok mindenféleképpen pár tippet! Köszi :)

2014. júl. 24. 08:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy nem eszi meg? Bele kell keverni a kajájába, ha benne van, inkább az egész kajáját ott hagyja?
2014. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!