Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden évben június, július,...

Minden évben június, július, augusztusban a kutyám nagyon vakarózik. Mire lehet allergiás?

Figyelt kérdés
Anno elvittük az állatorvoshoz, akkor azt mondta, hogy 90%, hogy tápallergia. Cseréltünk, eliminációs diétát csináltunk, megszűnt a vakarózása, de az is lehet, hogy időben már tél felé jártunk, amikor amúgy is megszűnik a viszketés. Szóval, most már szinte biztos, hogy ez a három hónap a kritikus. Milyen tippeket van, milyen pollenre vagy egyébre lehet allergiás?
2014. júl. 26. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bármilyen növény szóba jöhet, amely a nyári hónapokban virágzik.


Lehet csináltatni allergia tesztet állatorvosnál, persze nem olcsó mulatság.

2014. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom, nem olcsó. Azt a pénzt inkább rá költöm, mert amúgy nem vészes a vakarózása, nem lesz sebes, csak sajnálom, biztos kellemetlen lehet neki.

Most olvastam olyant, hogy szórjak a kajájára csalánt, abban hisztamin van és az csökkenti a viszketést.

De ugye ez már biztos, higy pollen?

2014. júl. 26. 13:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem valószínű a szezonalitása miatt.
2014. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is. Akkor beleásom magam a témába, hátha megtalálom a megoldást. Köszi, hogy írtál.
2014. júl. 26. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg naponta nedves ronggyal áttörölni a szőrét.

Enyhe esetekben elég lehet, ha antihisztamint kap, valamint kiegészítésként omega-3, és omega-6 zsírsavakat is adhatsz neki a táplálékával.


Ha súlyosabb a helyzet, pl sebesre vakarja magát, akkor érdemes állatorvoshoz fordulni a bakteriális felülfertőződés elkerülése végett.

2014. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. Most kapja az omega 3 omega 6-ot. Kb 1 hónapja szedi de még semmi változás.
2014. júl. 26. 17:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Valószínűleg valamilyen pollenre lehet allergiás a kutyusod.Érdemes a gyógynövényeket kipróbálni.A stabilizált aloe vera rostos levében is van antihisztamin. A ginkgo biloba kivonat is jó allergiára.Az allargiás időszak előtt fokozatosan növekvő adagban fogyasztott pollen tabletta is segít, de szezonban nem szabad elkezdeni. A bélflóra helyreállítása probiotikumokkal is erősíti az immunrendszerét.Mindezek minőségiek legyenek, megfelelő orvosi háttérrel.Az omega 6-ból rengeteg jut be a szervezetbe a normál kajával, az omega 3 és 9 pótlása a fontos.Külsőleg a viszketésre és az esetleges sebekre is jó a stabilizált aloe verát és egyéb gyógynövényeket is tartalmazó spray.Jobbulást a kutyusodnak!
2014. júl. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a hasznos tanácsot. Utána nézek az aloe veranak is.
2014. júl. 29. 08:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! 7-es vagyok.Ha esetleg érdekel álatorvosi előadás a gyógynövények alkalmazásáról az állatoknál, akkor emailben el tudom küldeni.
2014. júl. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, persze, hogy érdekel. Privátba küldöm az email címem. Köszi.
2014. júl. 30. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!