Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan miért nyugtatgat...

Most komolyan miért nyugtatgatjátok magatokat hogy panelban jó sorsa van egy közép vagy nagy testű kutyának?

Figyelt kérdés
Egy kutyának például egy német juhásznak nagy szenvedés ha 8:00 tól 17:00 ig egyedül van egy lakásban 50négyzetméteren. Ráadásul nagyon hiányolja a gazdáját is ez a fajta különösen. Van aki ennél durvább munkabeosztásban több műszakban dolgozik , munka mellet még egyéb teendője van. Egy ilyen kutyának a napi két séta nem elég. mellette még agyilag is fárasztani kell mert ezek a kutyák nagyon intelligensek és megörülnek ha nincs mit tenniük. Hogy miért jobb a kertes ház. Én sokat foglalkozok a staffimal mivel itthon dolgozok van időm is. Napi 5 óra intenzív mozgás megvan neki. De néha ha kinézek az ablakon látom hogy még így is játszik a játékaival , szaladgál boldogan , önfeledten az udvaron. Valamint feladata is van pl védeni a territóriumát. Ez egy szerencsétlen lukba bezárt kutyának nem adatik meg. Meg ha unatkozik is egy kutya kint a kertbe feltalálja magát elkezd ásni stb ami nem jó de inkább kösse le magát mint bekattanjon.. Én azt mondom hogy állatkínzás panelba kutyát tartani hiába nyugtatgatják itt sokan magukat. Ez olyan mintha én kertes házban kennelben tartanám a kutyámat de csak 2 séta erejéig engedném ki. Hát ez szörnyű lenne. Olyan mintha ti is a házból csak kétszer mehetnétek ki egy nap 1 órára. Bár ez rossz példa mert az emberek 4 fal között is elütik az időt de a kutyák pl nem élvezik a tévé nézést.
2014. júl. 26. 13:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, az én nagytestű kutyám egész nap fekszik a kertben. Ez hogy lehet? És mi köze a mozgásigénynek mérethez? Nem mozog-e többet egy kisméretű terrier, mint egy labrador?
2014. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nagyon okos vagy, jól csinálod, vállon veregetheted magad.

EZ a te véleményed. Másnak meg más.

Ne gondold, hogy a kutyának szenvedés az, ha a jó nagy sétái után (és lakásban is lehet agyat fárasztani) ledöglik a gazdi lábához.

2014. júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
63%

Hát figyelj. Én egy olyan társasházban lakom, ami 4 lakásos. A szomszédok beleegyezésével elhoztam a menhelyről egy német juhász kutyust, nyilván fajta jellegű keverék, mivel TK nincs. Viszont erre rá kb. 1 évre az egyik szomszéd, megvette a hátsó lakást is, majd eladta mindkettőt, elköltözött. Ez egyik lakásba egy (két) kisgyerekes család költözött, akik, noha tudták, hogy kutya van, kb. ki nem állhatják az állatokat. A másik (kisebb) lakásba pedig egy pár jött, akik hoztak magukkal egy golden retrievert. Ki lett tehát hisztizve, hogy alapvetően mind a két kutya bent legyen a lakásokban, mert ugye a gyerekek. (Azóta a kutyák megszokták egymást, az elején még marakodtak.)

Így tehát az a helyzet adódott, hogy a német juhász "bekényszerült" a tetőteres lakás alsó szintjére. Mivel nagymamám itthon van egész nap, a kutya nincs egyedül, napközben többször mehet az udvarra, és éjszaka kint van. Na ehhez képest, a goldi gazdája egy orvos, a párja áplónő. A lakás egy szobából és egy konyhából áll (plusz fürdő), a nagyjából 7-8 éves kutya egész nap bent van.


Ez az én történetem, gondoltam megosztom veled. Én nem "nyugtatgatom magam", úgy vélem, még mindig jobb sorsa van a kutyámnak, mint a menhelyen volt. Hogy a szomszédunk mivel nyugtatja magát, azt nem tudom.

2014. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 sippara ***** válasza:
98%

"Egy kutyának például egy német juhásznak nagy szenvedés ha 8:00 tól 17:00 ig egyedül van egy lakásban 50négyzetméteren."


Mert egy kertben 150 négyzetméteren teljesen mást csinál ám.


"Ráadásul nagyon hiányolja a gazdáját is ez a fajta különösen."


De szigorúan CSAK akkor, ha lakásban van.


"Egy ilyen kutyának a napi két séta nem elég."


Nyilván egy lakásban tartott kutya nem is kétszer sétál egy nap.


"Valamint feladata is van pl védeni a territóriumát. Ez egy szerencsétlen lukba bezárt kutyának nem adatik meg."


Ezt miből gondolod? Köszönik szépen, nálam mindketten "házat őriznek", amikor kell.


"Én azt mondom hogy állatkínzás panelba kutyát tartani hiába nyugtatgatják itt sokan magukat."


Én meg azt mondom, hogy murvára nem látsz bele a másik ember életébe, hogy ő miről mond le, vagy mennyit tesz meg azért, hogy a kutyája boldog legyen, viszont az alatt az X perc alatt, amíg ezt a totál értelmetlen kérdést kiírtad - nyilván unalomból -, mondjuk elindulhattál volna sétálni a kutyával, ugyanis a kutya szempontjából a lakás és a kert között szigorúan véve annyi a különbség, hogy a kertben tud hugyozni. Nem nagy cucc.

2014. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 anonim ***** válasza:
33%
Hát akárki akármit mond valóban például egy német juhászkutyának vagy más közép illetve nagyobb testűnek jobb sorsa van kint a kertben mint a panelban. Enyém imád napozni kiterül mindig , ezt panelban hol tudja megtenni? most a melegben van kint neki medencéje imád belerongyolni ezt sem tudja panelban kivitelezni sok előnye van a kerti életnek de van hátránya is például meglóghat ha nincs egy szuka ivartalanítva vemhes lehet vagy akármi más is előfordulhat megszökik elüti egy autó erre figyelni kell. De panelban sem lehetetlen ilyen kutyákat tartani sokan tartanak boldog egészséges kutyákat de ők foglalkoznak is velük. Én azt mondom ilyen helyzetben mérje fel valaki hogy mennyi időt tud a kutyájára fordítani , ha nem elegendőt akkor ne vállaljon panelba kutyát. Egyik ismerősöm mopszot akart de mivel nincs otthon reggel 7 től este 6 ig ezért ugy döntött hogy nem fog tartani.
2014. júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 anonim ***** válasza:
98%

Az én skót juhászom is baromira szenved a lakásban. Miután minden hajnalban több órát játszok vele, rohangál, egész nap meg sem moccan a lábam mellől - igen a harmadik emeleten....

Mikor a szüleimnél volt "nyaralni" a kertes házban is az emberek lábánál fetrenget. Baromira nem érdekelte a kert....

Az volt a jó, ahol a gazdik vannak.

2014. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 A kérdező kommentje:
Ja értem tehát nem kétszer sétál. Most a kérdésem ti honnét szülitek az időt ? és igen nem 150 hanem enyém 1700négyzetméteren van. Olyan logikusnak tünik nem? hogy a kutya jobban érzi magát egy nagyobb területen mint egy lukban, de mégsem fogadjátok el. Miért? egyértelmű azért mert ti szeretitek a kutyátokat állatbarátnak tartjátok magatokat de még is rosszul cselekedtek. Kivétel ha elegendő időt foglalkoztok a kutyával, de ha csak nem vagytok munkanélküliek vagy időmilliomosok akkor kétlem. Kistestű kutya fajtában is vannak nagy mozgás igényűek de nagy testűekben gyakoribb, ezért írtam.
2014. júl. 26. 14:03
 8/101 A kérdező kommentje:
"Ahol a gazdik vannak" ez így igaz egy kutyának első számú a gazdi. De ha nincs ott! akkor már más a helyzet. Kb olyan lehet annak a kutyának mint ha egy kisgyereket bezárnának egy szobába 8:00 tól 17:00 szülő nélkül marad. De ki ablakból kinézve vágyna ki egyet rohangálni játszani a friss levegőn a szabadba. Én arról a szituációról beszélek mikor a kutyát otthon hagyják egyedül a lakásban több órára.
2014. júl. 26. 14:08
 9/101 anonim ***** válasza:
88%
Miért, a kertes házban lakók nem dolgoznak? Ők non-stop foglalkozna a kutyával? Jó esetben elviszik sétálni, de sajnos a "minek vigyem ott a kert" elmélet még mindig divat. Főleg ha hideg van, ki sem dugják az orrukat, max. löknek egy kis kaját a kutyának aztán húznak be a melegbe. Képzeld, egy lakásban élő kutya napi többszöri sétával (-20 fokban is) sétáltatva van, foglalkozva van vele.
2014. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 anonim ***** válasza:
97%

Hát nézd...a panelos kutyák biztos sétálnak napi kétszer, a kerti kutyák közül sokan egész életükben kétszer mennek kerítésen kívülre.

A panelkutya annyit van a gazdival, amennyit a gazdi otthon van, a kerti kutya annyit, amennyit a gazdi kimegy hozzá.

Napozni itt is tud, kifekszik az erkélyre.

A területvédést spec a mienk pont lesz.arja, de a lakást is lehet ám védeni, itt is vannak idegenek.

2014. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!