Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ivartalanította a kutyáját...

Aki ivartalanította a kutyáját az miért tette?

Figyelt kérdés
nem kívánt szaporulat? Én nekem 3 szuka kutyám és 2 kan, falun (ahol sok kóbor kutya van) de mégsem volt egy nem kívánt vemhesség sem ( kívánt sem mert nem kívánjuk :D ). A kanok elvannak zárva ( nem akarnak kijönni , nem is szenvednek), Az udvart úgy alakítottam ki hogy az beton biztos szószerint. Ha én megtudom oldani más miért nem? Szerintetek nem fájdalmas az ivartalanítás a kutyáknak? Kb sokkal fájdalmasabb mint a csonkítás, azt meg eltörlik...
2014. júl. 29. 15:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

Főleg a nem kívánt szaporulat miatt, de nem mellékesen hogy tovább velünk lehessen, mert ha kis esély is lenne hogy rákos legyen vagy bármi hasonló, akkor jobb megelőzni azt.

Am meg nem fáj neki, jó oké műtét, de ez mára már rutin műtétnek számít, az enyém 3 nap alatt teljesen kiheverte :)

2014. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem akarunk kiskutyákat... Az ivartalanítás olcsóbb mint a kölyköket felnevelni (chip, oltás, stb...)
2014. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én jövőhét csütörtökön viszem ivartalanítani. Szobakutya, mindenhova felengedős.

Ivartalanításának okai:

-Emlődaganat, álvemhesség, gennyes méhgyulladás megelőzése

-Nyugodtabb lesz

-Nem érdeklik majd a kanok

-Nem áll szándékomban szaporítani így miért is ne ivartalanítanám?

-Nem utolsó sorban számomra is könnyebbség, hogy nem pöttyözik itt-ott a lakásban

2014. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

te azért tudod megoldani,mert meg akarod,viszont egy mezei parasztembert meg nem érdekli.

vannak olyan házak ahol az is nagy szó ha a kutya heti 2x kap enni,az meg főleg nem fogja őket érdekelni hogy ivarzik-e a kutya vagy nem.

az én szukám is ivartalanítva lett mert beszökött egy kan az utcáról,a bombabiztos kerítés mellett!

az egy dolog hogy te megbízol a kanjaidban,szép dolog,de azzal is számolni kell hogy ivarzási időben sok az önsétáltató,és az utcáról is bemászhat hozzátok.

minálunk beton alapú,2 és fél méteres a kerítés,drótos és belülről náddal is le van takarva,a másik kutya mégis kiszagolta a szukámat,és röhögve átugrotta érte a kerítést!

Sőt nem csak egy irányból támadott,mert a szomszéd telekről is átjött pedig a rendes udvarig még van 2 ZÁRT kiskert,és mégis megtalálta a módját hogy bejusson.

sőt a gazdájának szóltunk,megkötötte és egy hét után visszajött,közben a nyakában csörgött a 2méteres lánc...

de az túlzás hogy olyan fájdalmas mint egy csonkítás.

ha az egyik szukádat ivartalanítanád,láthatnád hogy mennyire semmiség az egész :)

én is paráztam mikor megcsináltattam,hogy úristen mi lesz :)

aztán csak a műtét napja volt rossz,ugye akkor még bódult volt,de másnap már rohangált és játszott(volna,ha engedem).

tényleg meg se érzik,és ezzel csak jót tennél vele,mert most már nagyon sok kutya szenved méhgyulladásban vagy daganatban :(

2014. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A kanom ivartalanításának okai:

- Az ivarérés után hülye szokásokat vett fel (kanokkal szembeni agresszió, lábhágás, dominánsabb férfiak oldalba pisilése, kajalopás, túlzott dominancia, nem megfelelő munkakedv)

- A környékről elkezdték a kerítés elé pakolni a németjuhász-szerű apró kölyköket dobozban, feljelentgettek, hogy kiszökik a kutya és terrorizálja a környéket (persze a biztonsági kamera szerint soha nem ment el...)

- Különböző daganatok és az állandó frusztráció elkerülése

A szuka ivartalanításának oka:

- Tüzelés kiiktatása, illetve a tüzeléssel járó kellemetlenségek elkerülése

- Véletlen almok és a vemhességgel járó egészségügyi kockázat elkerülése

- A kutya nem továbbtenyészthető

- Rákos megbetegedések elkerülése

2014. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%

Azért mert B törzskönyvet kapott, és ez volt a feltétele, hogy még véletlenül se örökítse tovább a hibás színt.

Egyébként eszemben sincs egészséges kutyát ivartalanítani, mert meg tudom oldani, hogy ne legyen szaporulat.

2014. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kan kutyám van. 2 oka volt.


1. Rendszeresen járunk kutyás társaságba és mivel sok az ivaros nőstény, ez volt a feltétele (így nyugodtabb is a légkör).

2. Belvárosban lakunk és teljesen bezsongott a sok tüzelő szukától, szabályosan szenvedett :/

2014. júl. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Imola Ágnes ***** válasza:

Egy szuka és egy kan kutyám van, és eszem ágában sem volt különzárni őket. A nem kívánt szaporulat miatt és a szuka egészségéért műtöttem, sőt, mikor terveztem a műtétet, és elvittem kivizsgálásra, kiderült h méhgyulladása van, aminek semmi jelét nem mutatta addig.

Amúgy a fájdalomról annyit, hogy nem tudom arra hogyan műtenek, de itt az orvosok altatásban végzik, és adnak fájdalomcsillapítót is. Nagyon kényes a kutyám, és folyamatosan sír mindenért. Az ivartalanítás után hazavittem, és egy sötét szobában voltunk, pár órán át. Mikor rendesen felébredt, semmi baja nem volt, szépen kisétált a másikhoz. Egyszer nem problémázott a varratokon, egyszer nem sírt. Amikor véletlenül megvágta a tappancsát akkor folyamatosan sirdogált, mutatta h fáj a lába, sokkal nagyobb fájdalommal járt, mint az ivartalanítás.

2014. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Egészségvédelem,nem kívánt szaporulat megelőzése,kanok odavonzásának megelőzése,bármikor vihetem más kutyák közé,nyaralni,kutyasuliba.
2014. júl. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem 3kanom volt és ivartalanítottam őket (dog, rodeziai reachback,bullmasztiff )

Tapasztalatom szerint jobban lehetett oktatni őket, szófogadóbbak lettek,és más nagy kanokkal már ne volt konfliktusuk.

Ha a villanyoszlopnak kislányszaga lett volna azt is megkufircolták volna……….

Amúgy nyugtass meg, játszol mind az 5 kutyusoddal, elviszed őket sétálni, van kutyachipjük ami regisztrálva is van,vagy legalább nyakörves névtáblájuk !

2014. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!