Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így vállalhatnék border collie-t?

Így vállalhatnék border collie-t?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon régi vágyam egy border, konkrétan más kutyát nagyon el sem tudok képzelni magam mellé, azonban egy dolgon bukik elvileg a dolog és nem szeretném hogy "rossz élete" legyen (a lakás). Nem vagyok kezdő kutyás, tisztában vagyok a felelős kutyatartással, és a borderek igényeivel - de ez utóbbiakkal már csak az olvasottak alapján, ezért fordulok Hozzátok. (Sok helyen olvastam, hogy simán tartanak bordert lakásban és nincs velük baj, de nem tudom, hogy az én esetem is megfelelő-e hozzá)

Ha (tegyük fel) vennék magamnak egy kölyköt, akkor egy 75 négyzetméteres lakás lenne az otthona. Reggel munka előtt 1 órát, 6 óra munka után ismét egy órát, késő délután / este felé szintén 1 órát tudnék ráfordítani a kutya és az agya lefárasztására. Hétvégente nyilván ez több idő lenne. Szeretném agilityre és kutyaiskolába járatni, emellett, vagy valamelyik után (15 év hosszú idő, fő a változatosság) a dogdancingre is fordítanék jelentős időt nem verseny céllal, hanem a kutya, a családom és magam szórakoztatására.

Nagyon szeretek kirándulni, mászkálni össze-vissza, az otthoni kutyákat is állandóan tanítgatom mindenre, de csak havi egyszer tudok hazajárni, ennyi pedig nem elég, élek-halok a kutyákért.

Ami ellene/m szól, és ezek miatt tartok a lakásban tartástól: terelésben valószínűleg nem lenne része... A tyúkok és az egy panelnyuszim nem hiszem, hogy kielégítené ezt... Illetve amíg dolgozom egyedül kéne lennie.

Mit mondotok? Vágjak bele, nem lesz gond, vagy inkább keressek valami alternatívát? (Igazából nem találtam másik fajtát, aki páromnak is és nekem is egyaránt tetszik viselkedés és kinézet tekintetében.)

A segítségeteket, tapasztalataitok megosztását előre is nagyon köszönöm!



2014. júl. 30. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán tartható lakásban napi 3 óra foglalkozás mellett. Persze lehet, hogy nem a legaktívabb egyedet kell majd választanod :) Azt viszont kalkuláld bele, hogy az első pár hétben (2-3 hónap), nem nagyon lehet 3-4 óránál tovább magára hagyni.
2014. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első két hétben maradj otthon vele :)

És akkor tudod vállalni ;)

2014. júl. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! :)
2014. júl. 31. 18:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem lenne egy ötletem, mielőtt belevágnál ebbe: vállalj ideiglenes befogadást a brit pásztorkutya fajtamentésnél! Ezzel egyrészt lehetőséget adsz nekik, hogy eggyel több kutyán segíthessenek, másodszor szocializálsz, nevelsz egy (vagy akár később több) bordert, kutyasuliba jársz vele, ezzel a gazdihoz juttatását megkönnyíted. Harmadszor, legalább fel tudod mérni, hogy tényleg illik -e hozzád ez a fajta, hosszútávon is ki tudod -e elégíteni az igényeit. Mert egy unatkozó border nem semmi pusztítást tud végezni... Negyedszer, mivel már lesz tapasztalatod a fajtával és a kutyamentés amúgy is egy szép dolog, egy tenyésztő is könnyebb szívvel bíz rád egy kölyköt. Ráadásként a fajtamentők elég jól képben vannak a tenyésztőket illetően is, tudnak neked kennelt, akár párosítást is ajánlani. Vagy legalább annyit, kit kerülj el nagy ívben (a mi fajtánkban sajnos van ilyen), mert csak törzskönyves szaporító, a menhelyre került, tőle származó kutyák nem érdeklik (ha helyet nem is tud biztosítani, legalább segíthetne a kihozásában, ellátásában, gazdit elérni vagy újat keresni). Esetleg még örökletes beteg egyedek is kerülnek rendszeresen tőle a fajtamentéshez...


Száz szónak is egy a vége, szerintem az ideiglenes befogadást érdemes lenne megfontolnod.

2014. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vallalhato :-) en is lakasban tartom, franciaorszagban, egy videki varosban, ahol sok a park, a zold, es van ket kuyta klub is agilityvel. Az enyem is kolyok, 11 hetes , 3 hete van velem, de ebben a harom hetben nagyon sokat foglalkoztam vele. Olyan okos, hogy csak na, es ilyen kicsi korban igen tanulekony. Sok szerencset hozza :)
2014. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán vállalhatod én is lakásban tartom nem rég kaptam írtó cuki
2014. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!