Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszunk...

Milyen kutyát válasszunk német juhászkutya mellé?

Figyelt kérdés

Volt nálunk ideglenesen egy talált kutya, de ő öt nap után visszament az eredeti gazdájához. Látom a saját kutyánkon, hogy keresi, hiányzik neki. Ő egy német juhász, és úgy döntöttünk, hogy szeretnénk mellé egy társat.

Fajtatisztát, ez apukám egyetlen kérése. Természetesen törzskönyvvel, nem pedig a jófogásról szedett kutyára gondolunk.

Olyan kutya kellene ami hasonló nagy mozgásigényű, játékos barátságos kutya. Jellemében nem nagyon tér el egy német juhásztól.

Egy bizonyos fajta iránt érzett szerelem megvan, de kíváncsi vagyok. Szerintetek, milyen kutyával jönnének ki jól, már úgy értve, hogy játék közben nem zavarja őket a méretkülönbség, az egyik nagyobb ereje, szóval körülbelül egy súlycsoportúak?



2014. aug. 1. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
én labrador, golden, vagy belga juhász kennelek körül nézelődnék.
2014. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vegyetek mellé egy másik német juhászkutyát
2014. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kutyák nem rasszisták, neki aztán tökmindegy, hogy milyen fajta lesz a másik. A kérdés az, hogy te milyen kutyát akarsz tartani, nevelni, mit akarsz esetleg sportolni, és ennek fényében kell találni egy megfelelő kutyát (nem csak fajtát, egyedet is). Ugyanis nem a német juhászod fogja megnevelni, nem ő fog vele foglalkozni, ők maximum játszani fognak egymással, de a kutyatartás mint olyan, teljes egészében a te feladatod lesz.
2014. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Beauceron.
2014. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ööö, talán nem a legjobb válasz, de én keveréket javaslok :)
2014. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, tisztában vagyok vele, hogy nekem kell megnevelni és hogy egyedek között is nagy a különbség. De itt inkább arról van szó, hogy méretben, erőben ne legyen akkora eltérés, mert egy német juhász nem tud úgy eljátszani egy bichonnal, mint egy goldennel.

A keverékkel meg az egyetlen baj, hogy nincs törzskönyve, ami apám sznobsága, én pedig nem akarok emiatt veszekedni vele. Mivel ő veszi meg, meg mégiscsak a szüleim, nem akarok szembemenni az akaratukkal.

2014. aug. 1. 15:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az én példám sem fog tetszeni nagyon, de nekem a német juhász társa egy csivava volt. Jól kijöttek, volt hogy játék közben a német juhász ráfeküdt a csivavára, de azt is eljátszották, tehát semmi gond nem volt velük. :D a csivava most 12 éves, a német juhász sajnos múlt évben meghalt, de még mai napig látni a csiván, hogy van hogy keresi..
2014. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Tudom, hogy vannak ilyen párosok, az utcában is van, nagyon aranyosak együtt, de én magamat ismerve egy törpekutyával nem jönnék ki jól. Sajnálom a kutyusodat! :(
2014. aug. 1. 16:09
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom menyire passzolna az én német juhászom remekül elvan a nagybácsim huskyjával olyan szépek együtt :D .

Én a huskyt ajánlom méretben is kb akkora és hasonló mozgásigényük is .

2014. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na de akkor mi a kérdésed? Gondolom, azt te is meg tudod állapítani egy fajtáról, hogy kb. akkora-e, mint a német juhász, ehhez nem kellünk mi. A többi szempont pedig mint említettem, csak rajtad múlik.

De amúgy a méretkülönbség tényleg elég ritkán akadály. Nyilván vadul nem fog tudni játszani egy zsebkutyával, de ha nem is akarsz ilyet, akkor ez se probléma. Esküszöm, nem értem, mi olyat vársz tőlünk, ami neked ne menne :D

2014. aug. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!