Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elképzelhető, hogy a kuvasz...

Elképzelhető, hogy a kuvasz és a komondor más fajta jószágra vigyázott?

Figyelt kérdés
Van olyan különbség köztük, hogy a kuvasz mondjuk inkább lovak és szarvasmarhák közé való míg a komondor inkább a nyáj mellé? Hogy az egyik ösztönösen jobban vonzódik és "érzi" az egyik fajta háziállatot míg a másik kutyafajt inkább más állatokkal jön ki jól? Vagy mind a kettővel őriztettek mindenféle állatot?

2014. aug. 5. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függött milyen állatot szokott meg. De ezek előriznek bármit legyen az marha vagy juh. A lényeg hogy fehérnek kellett lenniük hogy megláthatóak legyenek éjjel is, össze ne keverjék őket a farkassal.
2014. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel mind a két fjta őrizte az állatokat és nem terelte, nem hiszem, hogy olyan nagy jelentősége lett volna annak, hogy milyen állatokról volt szó.
2014. aug. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fajta őrzött mindent, talán egyedül a ló kivétel, ott kuvaszokat használtak, mivel kevésbé tömeges, pörgősebb, gyorsabb lábú hosszú távon.


Inkább tájegységhez köthető. A kuvaszokat az erdősebb dombságokon is használták, a komondorokat inkább csak a pusztában.

2014. aug. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a komondor főleg a nyájat, míg a kuvasz a ménest és a csordát őrizte.
2014. aug. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nyáj őrzése volt a kuvaszok/komondorok dolga, a nyájat ma is terelőkutyák hajtják.Én úgy tudom hogy a nyájat leginkább kuvaszok őrizték, a komondorok a hodályt meg a nyári szállásokat őrizték. Gyakran láncra voltak kötve, csak éjjel voltak szabadon engedve.

A komondor inkább pusztai csordákat őrzőtt, a kuvasz meg hegyvidéki helyeken jobban bevállt mivel gyorsabban szalad, főleg a hóban.

2014. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a komondor inkább a komótosabban mozgó nyáj, míg a fürgébb kuvasz a ménes őrzője volt, de itt egy nagyszerű írás, szerintem igen sok, magyar fajtáinkkal kapcsolatos kérdésedre választ adhat: [link]
2014. dec. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!