Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el az emberek...

Miért ítélik el az emberek két fajtatiszta kutya szaporítását?

Figyelt kérdés
A kérdés pusztán elméleti... De tegyük fel, hogy van egy fajta tiszta kan németjuhász kutyusom, mondjuk papírjai is vannak, TK-je, stb. Legyen mondjuk 5 éves. Tegyük fel, hogy egy barátomnak, barátnőmnek is van egy fajtatiszta németjucija Ő szuka, szintén 5 esztendős... Ha úgy döntünk, hogy szeretnénk kiskutyákat kifejezetten magunknak, nem pedig kereskedelmi célból akkor azt miért ítélik el az emberek? Tényleg nagyon érdekel, előre is köszi!

2014. aug. 7. 16:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

1. Nem értetek hozzá

2. Ennyi erővel valaki a menhelyről is hozhatna ki kutyát és akkor nem lenne annyi halálra ítélt.

3. Mások kemény munkáját teszitek tönkre.

4. Ha sok születik akkor már kereskedelmi cél

2014. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mivel teszem tönkre más munkáját? :) Ha sok születik miért lenne feltétlenül kereskedelmi cél?
2014. aug. 7. 16:32
 3/18 anonim válasza:
86%

Mert egy nemetjuhasznak nem 2 kiskutyaja születik... Es gondolom nem akartok fejenként 4 kis kutyat.

Es igaza van az előttem szólónak mindenben... Főleg a menhelyes dologgal értek egyet mert ott is találsz számtalan fajtatiszta kutyat

2014. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
11%
Ebben az esetben szerintem nem kell elítélni. Sokan azért vannak ez ellen, mert így is rengeteg árva, kidobott kutyus van, a menhelyek is tele vannak, de az emberek még is inkább vásárolnak ilyen olyan papíros kutyákat, rosszabb esetben pedig ugye szaporítótól, aki ebből él, hogy mindig újratenyészt. Viszont az én véleményem szerint, kövezzetek meg, de amit te felvetettél, az nem baj. Ha szeretnétek nekik kiskutyákat, az a ti dolgotok, de ebben az esetben is mindenképp gondoskodni kell arról, ha több kutyus születne, mint amennyit szeretnétek, akkor a maradéknak lehetőleg előre találjatok szerető gazdát.
2014. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Ha megtartjátok az a ti dolgotok, én nem ítélem el.

Én azokat ítélem el akik ész nélkül, fél évente pároztatják a kutyáikat, míg az bele nem pusztul, csupán pénzszerzés céljából. Az ilyen ember nem szereti az állatokat.

2014. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Aki évekig ezzel foglalkozik annak igenis munka tönkre tétel
2014. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
De miért lenne tönkretétel? Aki rendes tenyésztőtől vásárol kutyát, annak nyilvánvalóan célja van az állattal és nem csak hobbiból költ rá ennyit. Vagy csak szimplán megteheti, hogy tenyésztőtől vásároljon. Amit a kérdező feltételezett, miért lenne baj? Még ha akár valaki másnak is ad el belőle, ha több születik? Attól még, hogy nem tenyésztő, a kutyák rendelkezhetnek papírokkal, ugyan úgy szűrve lehetnek a betegségekre, mintha tenyészállat lenne, de valakinek nem ez a célja, hogy tenyésszen, csak szeretne a saját kutyájától kölyköt. Egyetlen egy alkalomról beszélünk, tegyük fel, ettől ő nem lesz szaporító és nem követ el semmilyen borzalmas dolgot.
2014. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És, ha én a saját és a barátom kutyáját annyira szeretem, hogy mindenképpen az Ő kölyküket szeretném, és így még1 (vagy több) olyan jó kutyával gazdagodnánk mint a szüleik... Nem hinném, hogy bárkinek tönkre tenném ezzel a munkáját, mert vagy ez, vagy egyáltalán nem veszek új kutyát, és nem is fogadok örökbe... Nem értem a logikádat kedve 76%-os, kérlek vezesd le érthetően a gondolat menetedet... Köszönöm.
2014. aug. 7. 16:45
 9/18 A kérdező kommentje:
4.,7., 71%-os válaszoló köszönöm! Te értesz engem...
2014. aug. 7. 16:47
 10/18 A kérdező kommentje:
Off: Ha ezáltal keverék kutya születne még akkor is tőlük akarnám a kölyköket... Amúgy a kérdés tényleg csak elméleti, most éppen nincs is kutyusom. Csak szeretném megérteni az olyan emberek gondolat menetét, mint a 76%-os válaszoló...
2014. aug. 7. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!