Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Időnként pórázról kitámad a...

Időnként pórázról kitámad a kutyám pár emberre! Ilyenkor hogyan tegyem helyre a kutyát, hogy megértse ezt nem szabad?

Figyelt kérdés
Tacskó keverékem van, napi 3-4x sétálunk vele, de néha ha elmegy mellettünk egy két neki nem tetsző ember pl cigány, nagyobb darab férfi vagy csattogós papucsú nő nah akkor annak nekimenne, hörögve morog és visszakell rántanom pórázzal mert menne feléjük.Kiskora óta visszük emberek és kutyák közé, nem is értem az egészet.Rászoktunk szólni, hogy fejezze be, lehajolunk hozzá és megrángatjuk a nyakörvénél fogva.Támadás előtt nagyon szokta őket nézegetni.Amikor meglátom ezt megrántom a pórázt és rászólok, de olyan mintha az is kiváltaná belőle és dühbe jön tőle vagy hogy mondjam.Ha nem rántom meg akkor is acsarkodik.Hogyan viselkedjek vele ilyenkor, van valami jó módszer rá?

2014. aug. 9. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:

persze, mert a rántásaidtól már hozzászokott, ha feszül a póráz akkor ő támad. Vezesd lazán. Ha nem feszíted meg a pórázt valószínűleg el fog mellettük csak sétálni. Ha ez mégsem történik meg, csak akkor ránts rajta mikor elkezd támadni, de jó erőset érezze, hogy szorul a hurok. Ezzel kibillented a támadásból. Az időzítés a lényeg. Ne előtte mielőtt támadna, hanem pont mikor ugrana meg. De addig a pillanatig laza legyen a póráz.


Érezzen egy kis fájdalmat. Nem szanaszét kell rángatni, de éreztetni kell vele, hogy az amit művel nem szabad. Minden a pontos időzítésen múlik.

2014. aug. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbáljuk!
2014. aug. 9. 10:01
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Meg kell előzni a kitámadást, eltereléssel mondjuk. Ha már kitámadt, akkor már késő...
2014. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Istenem köszönöm Nektek hogy végre tanácsot adtok komolyan mondom itt mindig csak azt olvasom hogy kutyasuli, kutyasuliba kell vinni. Meglátom ezt a szót és rosszul vagyok.

Hasznos mind a 2 válasz. Én is azt csinálom amit az első válaszoló írt, és 90%ban bejön ha laza a póráz és nem görcsölsz rá hogy fúú ugatni fog akkor nem is fog ugatni.

2014. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnapelőtt sikerült figyelemeltereléssel megakadályoznom, hogy cirkuszoljon megse szólalt!Ma meg akkor rántottam meg a pórázt amikor hőbörögni kezdett és használt!A továbbiakban is alkalmazni fogom ezeket a módszereket, köszönöm a tanácsokat sokat segítettetek!
2014. aug. 12. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!