Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff kiskutya nagyon...

Bullmasztiff kiskutya nagyon makacs. Mivel és hogyan tudom ösztönözni a jutalomfalat mellet?

Figyelt kérdés

4 hónapos,ivartalanított szuka szép példány, tenyésztőtől vásárolt. Utál sétálni, és nem szeret labdázni sem. Így minden sétálás egy egy harc, és sok jutalomfalat...

Érdekelne, hogy Ti hogy csináltátok? Szépen ül és fekszik (ha épp kedve van), de pl nem jön vissza. Lakásban odajön, figyel, kint a szabadban meg sem hallja amit mondok... Nagyon makacs! Ha nincs kedve sétálni, egyszerűen lefekszik, vagy leül.


A másik, hogy a három éves gyerekemre állandóan ráugrál (senki másra), a kicsi már szinte fél tőle... erről hogy szoktassam le?

Várom a válaszokat bullmasztiffosok :D



2014. aug. 11. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamit nem jól csinálsz. Pl sétánál nagyon nem mindegy, mikor akarod kivinni.Tele pocakkal, vagy éppen 40 fokban. A kisgyerekre ugrálást pedig neked kell megtanítani, hogy tilos. Mindez azt jelenti, csak a felügyeleted alatt lehet a kicsivel a kutya. És ne várd, hogy egyetlen alkalom után tökéletesen fog működni.

Ismét egy 0 ismerettel vásárolt kölyök kutya gyerek mellé, mert az olyan aranyos.

2014. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy 0 ismerettel vettem kiskutyát? Annyiban igazad van, hogy bullmasztiffom még nem volt, de gyanítom, hogy mindenkinek az ELSŐ bullmasztiff kutyája az ELSŐ volt, és sokban különbözött az előtte lévő kutyájától. Minden kutya egy külön egyéniség... na de nem kezdek el erről beszélni, mert ha kutyás vagy, akkor gondolom, hogy ezt Te is tudod! Eddig olyan kutyáim voltak, akik szerettek sétálni, szerettek labdázni, és nem volt (kicsi gyerekem), akit fellökhettek volna. Természetesen üres pocakkal viszem le, mert kaja után nem ildomos! Illetve hajnalban (4-kor mikor haza érek), délután és este. Nem a legmelegebb időben. Sokat olvastam a bullmákról, így választottuk ezt a fajtát. Tudtam, hogy makacs, csak nem sejtettem, hogy ennyire :D


Várom a válaszokat

2014. aug. 11. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:
off topic: már ivartalanított 4 hónaposan? jól tettétek!
2014. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém nem labdázott sose.

Sétálni sem nagyon szeretett kölyöknek. Volt, hogy a dokihoz kézben vittem a szarost, mert leült, és nem mozdult.

Egy bullmasztifftól ne várj el semmi olyat, hogy ide hozzám, lábhoz, ül, fekszik, stb. Majd ha ő úgy gondolja.

Persze megcsinálja, ha a szeretett gazdinak ilyen hülye ötletei vannak, de nem azért, mert szereti csinálni. Az a NJ.

Kisgyereket és kiskutyát (nagyot se) sose hagyunk egyedül. A gyerek mindig melletted és a kutyát határozottan, de nem durván egy "nem!" kíséretében ellököd. És otthagyjátok a kutyát. (ez sem egy alkalom lesz)

4 hónapostól egyébként se várjuk el, hogy kint a szabadban visszarohanjon hozzád egy bm.

Most amstaffom van, ő nagyon ugrálós és van egy 2 és egy 6 éves gyerekem. Még az jött be, hogy amikor felugrott (rám), akkor a lapockájához tartottam a kezem, és amikor felugrott, akkor nekiütődött és az kellementlen volt. Most 4,5 hónapos, már nem nagyon ugrál. A gyerekeket se "szadizza". Csak egy bm kicsit nagyobb, mint egy amstaff, lehet, észre se venné :)

2014. aug. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
keress egy kutyakiképzőt.
2014. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem fajtafüggő a kölyök kutyák viselkedése. A kistestűek is ugrálnak az emberekre, amíg meg nem tanítják neki,nem tetszik a dolog. Csak, ugye, nem mindegy, hogy egy padlócirkáló ugrál, vagy egy huszonkilós teszi.

Amikor megvetted a kiskutyát, odafigyeltél, hogy milyen temperamentumút választasz? Mert egy állandóan kiváncsiskodó és egy elhúzódó, szinte a napot átalvó kölyök között igen sok a különbség. És ez sem fajtafüggő. Azért, mert egy bullma = bullma, nem az a jellemző, hogy lustán heverészik és nem kiváncsi a kinti világra. Van köztük igenis olyan, amelyik alig várja a sétát.

A behívást pedig igen sok ideig kell szinte minden kölyöknek tanítani. Folyamatosan, kitartóan.

2014. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen odafigyeltem arra, hogy milyen energia szintű kutyát veszünk. Arra törekedtünk, hogy közepes temperamentumú legyen. A legelején úgy beszéltem meg a tenyésztőjével. Azt sem szerettem volna, hogy egész napot csak végig aludja, de egy fáradhatatlan dömper sem hiányzott az életünkbe. A kettő közötti a legjobb a véleményem szerint. Úgy gondolom, hogy ő pont ilyen. Azt mondta a tenyésztő, hogy az ivartalanítás után még nyugodtabb lett. Közel 4 hónapos korában hoztuk el őt, mert mi Angliában élünk...

Teljes mértékben megbíztunk a tenyésztőjében. Tartotta nekünk, elintézett mindent, az oltásoktól a papírokon keresztül és még ivartalaníttatta is.


Soha nem hagyom egyedül a kutyát és a gyereket. Mindig ott vannak ahol én :-)


A magamhoz hívást én mindig másod magammal csinálom, úgy hogy az egyikünk fogja őt, a másik hívja, és kapja a jutalom falatot, amikor szépen odajön. Mondani sem kell, mindig szépen dolgozik... De abban a pillanatban, hogy nincs rajta a póráz, a kutyám süketté válik :-D


Na ezt hogy csináljam? Hogy akkor is oda jöjjön, ha épp bóklászik?


Válaszokat várom :-)

2014. aug. 12. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!