Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felos kutya setaltatasa?

Felos kutya setaltatasa?

Figyelt kérdés

Egy eve es 3 honapja setaltatom a kutyam. Most masfel eves. Mai napig sokszor osszerezzen, megall, behuzza fulet, farkat es barmit is teszek, nem akar mozdulni. Esetleg visszafele, de ha elengednem esz nelkul, bolond modjara rohanna.

Mit kell tenni ilyen helyzetben?

A seta arrol kell, hogy szoljon, hogy barmerre is megyek, o jon.

Mit tegyek?

Amiket probalok, neha bevalnak:

1.Altalaban leultetem, elorebb megyek es hivogatom.

2.leguggolok melle, eloremutatok: nezd, ott a cica!

3. Tovabbvonszolom magam utan

4. Sok ember van az utcan, neznek, ez tul zavaro mindkettonknek es inkabb hazamegyunk.

Van tanacsotok, mi hatasos igazan?


2014. aug. 11. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Cesar Millan tippjei nekem beváltak. Keress rá. Én egy ugyan ilyen Jack Russelt sétáltattam.
2014. aug. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz? Nagy Cesar rajongo vagyok, lattam a musorait, konyveit olvastam, de nem emlekszem volt- e musora a felos, panikolos kutya setaltatasarol..

Bokdosesre rosszul reagal, megjobban megijed:(

2014. aug. 11. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Volt ilyen műsora, ami a félős kutyákról szólt, én is onnan vettem a tippet: ne törődj vele, ne babusgasd, ne türelmetlenkedj, ne törődj a járókelőkkel sem, te csak folytasd a sétát, majd lehiggad a kutya magától is, amint azt érzi, hogy te uralod a helyzetet.
2014. aug. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rakeresek majd. De hogy folytassam a setat ha o eppen lecovekel,huzzam magam utan? Mert o nem indul meg, vonszolhatnam utcakon at:(
2014. aug. 11. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb, ja. Egyszer(!) szólsz neki, hogy "gyere/megyünk/indulj" vagy amit ilyenkor szoktál mondani, aztán tovább ne nézz rá, ne beszélj hozzá, csak nagyon határozottan menj tovább és ha ő nem megy magàtól, akkor húzd. Elsőre fura lesz, de egyre hamarabb fejezi majd be a hisztit, amint rájön, hogy változtak a szabályok. Enyém a hidaktól őrült így meg, levetette magát, még a körmeivel is kapaszkodott, úgy kellett vonszolni. Először buta voltam, odafigyeltem rá, meg nyugtatgattam... aztán elémkerült ez a műsor, sokat tanultam belőle és működik. Egyre ritkábban jön rá a dili és az is csak másodpercekig tart. Amikor befejezi a látványos nyűglődést és újra elkezd szépen jönni, szaglászni, akkor dicsérd meg, ha van jutifali adhatsz neki... csak ne törődj vele és a legfontosabb, hogy te se feszülj be, ne legyél az ő műsora miatt ingerült, ne törődj a járókelőkkel se: úgy menj tovább, mintha semmi sem történt volna, és magadban is őrizd meg a nyugalmat, mert ettől fog a kutyád lehiggadni, ha úgynevezett "pozitív energiát" árasztasz.
2014. aug. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!