Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spicc kutyust milyen típusú...

Spicc kutyust milyen típusú gazdi mellé ajánlanátok? Mi a véleményetek erről a kutyafajtáról?

Figyelt kérdés

Milyen igényei vannak? Inkább sportosabb, egész napos fárasztást és foglalkozást igényel? Vagy elvan akár otthon is a gazdival a kanapén? Benti vagy inkább kinti tartást szeret? Hol van el jobban? Gyerekekkel hogy jön ki? Mennyi munkára, foglalkozásra van szüksége, hogy ne unatkozzon és kellően le legyen fárasztva az agya?


Egyáltalán, mit tudnátok mondani erről a fajtáról? :)


Első sorban Német spicc érdekelne!

Előre is köszi. ;)



2014. aug. 14. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Tapasztalt gazdi mellé ajánlanám aki ért a kutyákhoz, mert ez a fajta nagyon könnyen elkanászodik és egy idióta agresszív kis dög lesz. Mint sok kistestű szobacirkálóra, így rá is jellemző egy kis túltenyésztés, tehát oda kell figyelni, hogy milyen tenyészetből való, nehogy ideggyenge legyen.

A lefárasztása nem nagy dolog, lévén szobakutya, nem egy hiperaktív fajta, de azért igényli a törődést, nincs el sokáig egymagában.

Lényeg a lényeg, első kutyának vagy tapasztalatlan gazdának nem javasolnám.

2014. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első kiskutyám német kisspitz volt, 12 évesen kaptam meg. Gyerekként se okozott gondot a nevelése. 0-24 figyelt engem, 1 éves korára szinte mindig tudta, hogy mit akarok tőle. Sose rombolt, vagy kellett rászólni semmi miatt, kutyasuliban is voltunk szórakozásképp, mindenki megdöbbent, hogy milyen okos és gyorsan tanul. Ha kellett futott velem 5-6 km-t, de ha valamiért nem volt időm rá nem pörgött, hanem nyugiban szundikált.Napi 1-2 óra séta és emellett legalább ennyi agyi fárasztás és játék elég volt neki. Amire oda kell figyelni, az az ugatás, fiatal korától oda kell figyelni rá, hogy ne ugasson feleslegesen mert csaholóssá válhat.

Az enyémet 4 évvel ezelőtt vesztettem el, most lettem kész az új kisjószágra, szeptember közepén érkezik a kölyök, naná, hogy spitz.

Nem mondom, hogy mind egyforma, de ha érdekel pár történet nyugodtan írj privátot, róla bármikor bármennyit tudok mesélni. :) Képet is szívesen küldök róla, meg persze, ha már nálam lesz, a kicsiről is. :)

2014. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalt,határozott gazdi mellé. Életvidámak,nagyon jó jelző kutyák,könnyen taníthatóak,imádnak játszani mindenféle csipogós,zörgős játékkal vagy éppen más kutyákkal,agilitybe igazi ellenfelek. A gyerekeket nagyon szeretik,én pl. oviba is járok a sajátjaimmal,mindig örömmel fogadnak minket. :)

Családhoz igazodik. Szereti a kisebb akár nagyobb sétákat,kirándulni,nagyokat futni,de úgy különösebb egész napos fárasztást nem igényel. Szőre miatt kint,bent egyaránt elvan.

Szőrük nem igényel nagyobb gondozást (NEM nyírós kutyák,nem is szabad őket nyírni,mert 2 rétegű szőrük van), hetente v. 2 hetente 1-2x kell fésülni,sokszor nem szabad,mert sérülhet az aljszőrzetük,ill. vedlési időszakban lehet sűrűbben.



Boldogan mondhatom el magamról,h. 2 Spitz tulajdonosa vagyok (kis és közép egyaránt). :)

2014. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!