Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a legtöbb kutya a...

Miért fél a legtöbb kutya a petárdáktól, tűzijátékoktól? Lehetséges eleve úgy nevelni a kutyát, hogy NE féljen?

Figyelt kérdés

Régebben, amikor még csak kb 10 éves voltam, volt egy Howavart kutyusunk. Első kutyánk volt, senki se nagyon érett hozzá a családban, ha valami nem ment, a legtöbbször a nagybátyám segített nekünk (ő tapasztalt kutyás volt, amióta csak emlékszem rá, mindig nagyon okos, jól nevelt vizslái voltak, és hihetetlenül jól értett is hozzájuk).


Sokszor volt felénk tűzijáték, nem csak a nagyobb ünnepeken, hanem az ilyen kisebb falunapokon is, szilveszterkor meg ugye mindig és petárdáztak is. A kutya meg se rezzent, sőt, kifejezetten tetszett neki, ugrált az ég felé és megpróbálta elkapni a színes fényeket, amik aláhulltak, imádta! Sose kellett őt elzárnunk, még csak be se kéredzkedett a házba, ellenkezőleg, ha bent is volt és meghallotta a tűzijátékot, mindig szaladt ki és kergette a fényeket az eget bámulva a kertben. :) Nagyon mókás volt, anyuékkal csodálkoztunk is, hogy nem fél, amikor minden ismerősünk kutyája remegve szűköl ilyenkor (még a nagybátyám hiper-okos vizslái is rettegtek), de a mi kutyánk sose félt. És mi sose neveltük erre, magától volt ilyen bátor, ha ezt lehet egyáltalán annak hívni, mert szerintem azt se tudta, hogy ettől félni "illik". :D

Sajnos ő már nincs velünk, utána nem is volt többé kutyánk...


Most 13 évvel később jutottam el oda, hogy megint lett egy kutyám, és ő az első olyan kutya, aki tényleg csak az enyém (az előzőt ugyebár családi kutyusnak tekintettük, ergo ugyanúgy tesóimé is volt, nem csak az enyém).

Az lenne a kérdésem, hogy lehet esetleg eleve úgy nevelni egy kutyát, hogy ne féljen a tűzijátékoktól? Hogy ahelyett, hogy pánikol, inkább olyan vidáman fogja fel ezt az egészet, ahogy az első kutyánk tette? Ő se félt tőle soha, és szeretném, ha a kiskutyám se félne, ezt el tudom valamivel érni? Vagy ez egyszerűen adottság?



2014. aug. 15. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem, lehetetlen! :) a kutyáknak ugye az embernél 10000x jobb a hallásuk, azt javaslom hogy szilveszterkor lakásba legyenek a kutyák!!!!
2014. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyám a petárdákat,tüzijátékokat végig aludja, oda se figyel rájuk, a vihartól viszont retteg, nem tudom miért.

Probáld meg azt előszőr hogy halkan youtubról mondjuk, beraksz tűzijáték,vihar hangokat és mellette játszol, hülyéskedsz a kutyáddal, így jó hoz kötheti ezeket a hangokat, és szépen fokozatosan (tényleg lassan!!) egyre jobban hangosítod így jobban szokhatja a hangos zajokat, közben pedig folyton olyanokat csináltok amit szeret :)

2014. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem adottság... Leendő rendőrkutyákat is tesztelik lövések zajára (akár kölyköt is), amelyik nem ijed meg, az lehet zsarukutya. S sok kölyök nem rémül meg, erősebb az idegrendszere...
2014. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vyrob ***** válasza:
én ugy tudom: meg sokan is mondták hogy kölyökorukban hozzálehet a kiskutyákat szoktatni a petárdához és a tüzijátékhoz is :)
2014. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!