Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék nevelni egy...

Hogyan tudnék nevelni egy kölyök kutyát kevés szabad idővel?

Figyelt kérdés
Sajnos elhunyt az előző kutyám egy Golden Retriver. Én ragaszkodtam hozzá, hogy menhelyest 2-4 éves kutyát hozzunk de a család minden áron kiskutya... Tehát most van egy Labradorunk aki eléggé szemtelen. Sokszor harapdál belecsíp játékosan de szerintem ebből lehet még probléma /főleg, hogy anyám így választotta hogy gyerek barát kutya mert mostanában sok a gyerek a családba/ ma például morgot mikor eszik és közel megyünk hozzá, mamám csak "nézd morog mit csináljunk jaj" én jól megpofoztam párszor eljutottunk odáig hogy a szájába matattam miközben evett és nyugodtan de vajon ez elég volt neki? Fél furcsa hangoktól más kutyák hangjától ami kicsit fura.. lassan elkezdem majd sétáltatni is. Szabad időm nagyon kevés mert szakács vagyok sokat dolgozom amikor itthon vagyok pihennék egy kicsit én is meg magánélet de a család többi tagja nem igazán cseszteti a kutyát az előzőt nem nagyon kellett nevelni babusgatták de jól nevelt kutya volt nagyon! De ezzel a kutyával ránézésre sok baj lesz ha nem neveljük az tuti szóval valaki valami hasznos cikket oldalt vagy ahol chatelni lehet más kutyásokkal akik értenek hozzá tud linkelni hálás lennék!

2014. aug. 15. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

"a szájába matattam miközben evett"

Normális vagy egyébként? Téged is úgy tanított az apád, hogy evés közben a szádba nyúlt, vagy ezt miért csinálod? Cezaromániád van, te is azt képzeled, hogy a gondjaidra bízott élőlény MINDEN pillanatát kontrollálnod kell és még zabálni sem hagyod nyugodta, mert még olyankor is kényszeresen bizonygatni akarod, hogy mennyire ki van neked szolgáltatva? Félreértelmezed a kutyanevelést, de nagyon. No persze arra már sajnálod a pénzt, hogy kutyaiskolába vidd, ahol NEKED megtanítanák, hogyan is kellene ezt csinálni... :/

2014. aug. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Goldent könnyű tartani mert olyan lesz amilyenre akarják. Nem igényel hozzáértést.

A labrador kicsit más tészta, azt nevelni kell. Én kezdetben kutyaovit javasolnék. És a család azon tagja menjen vele aki a leginkább nem ért a kutyához.

2014. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem az öklömet gyömöszöltem le a torkán hanem az innyét basztattam egy kicsit hogy most harapni fog vagy nem. Több mint 200 ezret költöttem 2 hónap alatt több órákat álltam infúzió mellett az előző kutyámmal és még is elvitte a Babézia... nem tudom milyen jogon vágsz hozzám ilyen szavakat! Ez a kutya sem fél tőlem sőt mikor meglát vergődik kitekerné magát azt se tudja hogy feküdjön rám... lehet tervben lesz majd a kutya iskola is de a kérdésemre válaszoltál volna inkább!
2014. aug. 15. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Vigyétek kutyaoviba egyelőre, ott játékos tanítás is folyik, és megmutatják nektek hogyan bánjatok a kölyökkel! Hiába volt kutyád, az írásod alapján egyáltalán nem értesz a nevelésükhöz! S tetszik - nem tetszik, tökéletesen igaza van az első kommentelőnek!!!
2014. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem csak összezavarod a kutyát, hogyha túlkomplikálod a dolgokat. Gondolom úgy adod oda neki az ételét, hogy "tiéd" mert ezzel tanítjuk meg nekik, hogy ne egyenek meg semmi mást, ne fogadjanak el addig senkitől semmit, amíg ez el nem hangzott. De akkor ha már odaadtad neki és megengedted, hogy megegye, akkor ne vedd el tőle, ne matass körülötte, hagyjad szegényt békében megvacsorázni, mert csak összezavarod, aztán tényleg nem fogja megérteni, hogy hol vannak a határok, mit akarsz tőle. A jól neveltség nem azt jelenti, hogy a kutyának meg kell engednie, hogy az egyszer már nekiadott ételét elvegyék tőle.
2014. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%

Amíg kicsi a kutya, a család tagjai még elbírnak vele. Evéskor elég csak mellette állni. Ha morog, elveszitek a tálat tőle.A félelrm talán, ha több inger éri, elmúlhat nála.

Sajnos, a leírtak alapján nem a legjobb idegrendszerű kutyát sikerült kifognotok.

2014. aug. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kutya szájába a kezed nem való! Amit a szájába vesz, azt zsákmánynak tekinti! Az pedig rád nézve nem túl szerencsés.

Nincs vele semmi baj, hisz menhelyi kutya, természetes tőle, hogy bizonyos dolgoktól fél, nem véletlenül került menhelyre. Viszont nagyon meg kell nevelned! Igen, NEKED kell megnevelned, mert te foglalkozol vele a legtöbbet, és te vagy az elsődleges gazdája.

Elsőnek tanítsd alap engedelmességre jutalomfalattal: ül, fekszik, marad, áll, gyere ide, figyelj ide, indulj stb.

Vidd el sétálni amilyen gyakran csak lehet, hogy minél több inger érje, és találkozhasson más kutyákkal, idegen szituációkkal. Mivel elég nagy testű kutya, adj rá fojtót, és a bal lábad mellett sétáltasd. Amint előrébb szalad vagy húz, fordulj meg vele, és kiabálj rá hogy NEM.

Ha nincs időd kutyasulira (pedig heti 1-2 óra kellene hogy legyen), akkor otthon tanítsd, és mindig jutalmazd! Fáraszd le, futtasd a pusztában, ugráltasd, játssz vele. Fáradtan senkivel se lesz kedve kötekedni.

Az hogy evés közben morgott, nem tudom miért baj. Te se szereted ha kaja közbe buzerálnak, nem? Menhelyi kutya, sok rosszat élhetett át, valószínűleg sokat éhezett, így nem kockáztatja meg hogy esetleg valaki elvegye előle a kajáját.


Így hirtelen ennyi jutott eszembe. Írjál ha van valami.

2014. aug. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!