Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fér el a két kutya...

Ephyx kérdése:

Miért nem fér el a két kutya egymás mellett? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az utóbbi talán 2-3 hétben rendszeresen verekednek, az utóbbi napokban viszont ez már sajnos mindennapossá vált, kezd kicsúszni a kezeim közül a helyzet. Mit tudnék tenni, hogy befejeződjön a kettejük közötti harc? Két szálkásszőrű tacskónk van (testvérek) mindkettő kan. Egy évesek, tavaly óta egészen 2-3 héttel ezelőttig egyszer sem gyepálták egymást, együtt nőttek fel, egyszerre kaptak enni, egyik sem volt megkülönböztetve a másiktól, tudták hol a helyük. A napokban viszont a dominánsabb kutya folyamatosan morog ha a tesó közelében van aki fele akkora mint ő (valamiért törpetacskó méretű maradt, mint egy 6-7 hónapos kiskutya) a farkát felhúzza, szőrét borzolja és reszket. A szenvedő alany semmivel nem provokálja ki, hogy a másik neki menjen, legalábbis én idáig nem láttam erre utaló jeleket a jelleméből fakadóan pláne nem gondolnám, hogy szándékosan cukkolná(nagyon félénk, örökmozgó de ugyanakkor légynek sem tudna ártani). Szerencsére idáig nem okoztak egymásnak sérülést, mindig akkor ugrottak össze, mikor közelben voltak és szét tudtam őket szedni. Régebben is volt 2 azonos nemű kutyám bár azok szukák voltak(anya-lánya)de sohasem volt közöttük semmi galiba, még akkor sem mikor a kérdésben szereplő két jómadárnak az apja hozzánk került, befogadták és teljes harmóniában elvoltak. Aki jártasabb a kutya témában mit javasolna, mivel lehetne a kialakult helyzetet kettejük között lecsillapítani? - mert azt kötve hiszem jó megoldás ha dominánsabb kutyát elzárom a másiktól. Azon gondolkodtam lehet valamelyik szomszédban tüzel a kutya és ettől hülyült meg... A kutyaiskola egyelőre kiesik, mert jelenleg nincsen arra kutyánként 30+ ezer forintom, hogy kutyaiskolába tudjam vinni őket. Normális válaszokat várok. Köszönöm!

2014. aug. 21. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanítsd őket. A legjobb amit kutyaiskola nélkül tehetsz.
2014. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni, így vagy úgy, de eldöntik ki hol áll a rangsorban. Nem véletlenül mondják, hogy nem épp a legjobb ötlet két azonos nemű kutyát (főleg kanokat) együtt tartani. Azért most kezdték el a harcot (látványosan legalábbis), mert most vannak abban a korban. Az ivartalanítás nem csodaszer, nem valószínű, hogy sokat segítene a dolgon. Én valószínűleg megválnék az egyik kutyától, vagy felváltva lennének kint az udvaron.
2014. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás nem mindig segít, ha egy kan kutya nem jön ki a többi kutyával??

Bocsi, hogy én is csak kérdezek, de engem is érdekelne ez a dolog.

2014. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy macerálja a másikat, következetesen tiltsd le, de ne kezd vigasztalni a megtámadottat. Azért harcol, hogy eldőljön, ki van magasabb rangon kettejük között.
2014. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amelyik kekeckedik, azt le kell állítanod már az elején és akkor nem lesz belőle verekedés.
2014. aug. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sippara ***** válasza:
Ivartalanítás, nevelés. Ennyi a titka. Az ivartalanításhoz nyilván kell egy állatorvos, a nevelés meg vagy megy önállóan (nyilvánvalóan nem), vagy szaksegítséget kell hívni.
2014. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PollyPodliPotty válasza:
Kedves kérdező! Sikerült azóta megoldani a problémát? Sajnos nekem is ugyanez a gondom csak két pulival. Ha sikerült megoldani, érdekelne, hogy végül mi segített.
2015. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!