Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér?...

Hogyan legyek falkavezér? Hogyan szokhatnánk össze?

Figyelt kérdés

Egy éve örökbefogadtam egy kutyát. Mindent megkap, mindent megteszek érte, hogy a lehető legjobb élete egyen. Minőségi tápot kap, naponta, maximum kétnaponta sétáltatom. Kerti kutya, de estére bejöhet. Néha még a kanapéra is felhívom ha tvzünk. Kutyaiskolába hordom.

A problémám az, hogy egyáltalán nem figyel rám. Ha kimegyünk, akármit csinálhatok vele, az emberek meg a kutyák érdeklik. Itthon sem tudok vele gyakorolni, mert kb fél óra múlva megunja és otthagy.

Az iskolában küszködünk, egy fél óra mulva a kajával sem foglalkozik. Nagyon irigylem azokat a gazdákat, akikre úgy néznek a kutyáik, mint az istenre. Ez a kis majom rám se néz.

Ezmellett kiszámíthatatlan is. Egész nap ugatja a semmit, ha elhívom, újra kezdi. Kutyákkal egyáltalán nem barátkozik, ha sétálunk, minden kerítés mögötti kutyának neki ront. Az ismerkedő kutyákat is ugatja, morog.

Már minden könyvet elolvastam a témában, be is tartom, de egyszerűen egyáltalán nem kötődik hozzám, mindenki máshoz igen.

Olyan, mintha arra kötelezte volna el magát, hogy tönkretegye az életem!

Egyik percben eg kis bújós angyal aki az ölembe ugrik, utána meg szétrágja a legjobb cipőmet, elássa, összeverekszik más kutyákkal, vagy csak sz@rik a fejemre magasról.

Hogyan változtassak a helyzeten?



2014. aug. 25. 09:44
1 2
 1/18 Imola Ágnes ***** válasza:
A kutyaiskolában milyen tanácsot kaptál?
2014. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sok gyakorlást. Hogy valami vagy fekete vagy fehér legyen. Hogy legyek szigorú és következetes. Beszéljek hozzá sokat. Ettől függetlenül, tegnap megtámadott egy másik kutyát, pedig már napok óta jobb volt, ezért bezártam büntetésből. Egyáltalán nem figyeltem rá, megrágta és szétkaparta a fa kennelt, ahogy kiengedtem, olyan sértődött volt, hogy a vacsoráját sem fogadta el tőlem. Tejesen tanácstalan vagyok, és elegem van ebből a kis pukkancs dögből! Hihetetlen módon fel tud idegesíteni!
2014. aug. 25. 10:58
 3/18 anonim ***** válasza:

Nincs eleget foglalkozva vele. Az, hogy kerti kutya, nem ér sokat. A kétnaponta sétáltatás is kevés. Mennyi ideig akarsz gyakorolni vele? Órákig? Az iskolában nem mondták, hogy fokozatosság?

Az ugatástól nem elhívni kell, hanem megtiltani. Gondolom, az iskolában megmondják, milyen módon lehet megtenni. A kerítésnél balhét dettó. Nem a kötődéssel van a gond nálatok, hanem egyszerűen nem vagy képes nevelni a kutyádat.

2014. aug. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Értem én, de kokrét gyakorlatokat nem mutattak??? hogy az a fokozatosság hogyan is épül fel pontosan?????

Nálunk első feladat... ezt mindenki begyakorolja otthon, még az első óra előtt:

Kaja kézbe, kimondod a kutya nevét, amikor rád néz, azonnal adod a kaját...de csak akkor ha rád néz... ha a kaját kixírozza a kezedben, akkor a kezedet a szemedhez emeled a kajával együtt, és ha rád néz, azonnal kapja a kaját, de csak akkor. Kezdetben egy ingerszegény környezetben csinálod, majd mikor ott megy, fokozatosan növeled az ingerhatást, és a kaját is egyre később kapja meg, ha több ideig figyel rád. Ez a legelső dolog, ami szükséges ahhoz, hogy a kutyával bármit is gyakorolj. Ha a kutya nem figyel a kajára, akkor vagy finomabb kaját kínálsz, vagy CSAK ÍGY ETETED, vagyis az egész vacsi adagot kézből kapja, és csak ha rádfigyel. Mikor ez megvan, és teljesen tökéletes...és hosszabb ideig is rádfigyel (kb 1 percig is) akkor jöhet a többi parancs. Soha nem gyakorlunk folyamatosan fél órát a kutyával... kezdetben csak nagyon keveset, majd azt is lassan növeljük... de MINDÍG BE KELL IKTATNI PIHENŐT... ami lehet játék, vagy egyszerűen a "szabad" parancs, amikor a kutya mehet szaglászni, rohangálni, stb.....

2014. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem ledegradálást kértem,hanem tanácsot. A kettő között van különbség. A kiképző jelenlétében semmi baj nincs, sőt, ha nem provokálok feszült helyzetet, akkor sincs baj.

Nyilván, ha tudnám mit kell tenni, nem lenne baj, erre nem gondoltál?

A fél óra mulva elfárad azt jelenti, hogy konkrétan nem jön oda. Lefekszik és nem érdekli semmi, szóval ha osztás helyett tanácsot adnál, azt megköszönném.

A kutyaiskolában tanácsolták, hogy ha ok nélkül ugat, hívjam el és foglaljam el mással. A kerítésnél őrjöngő kutyáknál meg el kéne sétálnunk úgy, hogy nem figyelek rá ha őrjöng és csak arrébb húzni.

Vagy adni neki egy büdös nagy berántást, de erősebb nálam, úgyhogy hiába rángatom. Ha ordítozok vele, az sem segít.

Amúgy mit gondolsz, utolsó, hogy ülök a babérjaimon és elmélkedek hogy varázsütésre hogyan lesz jobb? A kötődés nyilvánvalóan hiányzik, ezt is az iskolában mondták, hiszen a behívás és a felkínállt jutalomfalatsem érdeklik. Egyszerűen nem tisztel, ezen szeretnék változtatni, ezért kérek tanácsot, hátha valaki tud segíteni, hogyan.

Nem órákat akarok gyakorolni vele, csupán nem akarok szenvedni, rángatni, cigánykerekezni egy megtisztelő pillantásért vagy csak hogy mellém üljön. Bocs, hogy nem születtem kutyasuttogónak, az én hibám.

2014. aug. 25. 13:24
 6/18 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem értem, hogy a kutyasuliban miért nem magyarázzák el ezeket a dolgokat konkrétan... ,ert amit te leírtál, azok szép általánosságok, amik egy problémánál semmit sem segitenek...
2014. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Bocs, az előző válasz az utolsó előttinek szólt.

Gyakoroltuk ezt a rámnézős dolot, mikor elhoztam, működött is, meg akart nekem felelni. Aztán egyre furábban kezdett viselkedni nemrég és egyszerűen kezelhetetlen. Ezért mentünk kutyaiskolába, hogy fegylemet tanuljon. Mostmár ott tartunk, hogy szinte sehova nem tudom vinni, pedig eddig jött velem, ahova csak tudott. Vittem étterembe, stb. A séták alatt nagy sétákat értek, nem azt, hogy pl. elmegyünk boltba, hanem másfél, 2 órásakat.

Azt nem értem, mi változott meg. Most, ha szólok neki, a másik irányba szalad. Bárki más szól neki, főleg a kiképző, tökéletesen viselkedik. Szörnyű, hogy pl el tudja hívni tőlem

2014. aug. 25. 13:36
 8/18 Imola Ágnes ***** válasza:
Ivartalanítás megvolt? Az a baj, hogy távdiagnosztizálni nem lehet... ismét az a kérdés, hogy a kiképző erre mit mond? Mit mond olyankor, mikor elhívja mellőled? Eléggé lelkes vagy, mikor vele foglalkozol? Én ismét elkezdeném az előbb leírt figyelemirányító gyakorlatot... és pár kötődési gyakorlat sem ártana...szerintem beszélgess el komolyan erről a kiképzővel, mert innen helyrehozni lehetetlen, sőt egy jóindulatu, de nem megfelelő tanács ront is a helyzeten....
2014. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igyekszem én lelkes lenni, de rettenetesen felidegesít. Sokszor már sétálni is légzésgyakorlatok után viszem. Tükörsuliból jöttünk el, ott mondta a kiképző, mikor elhívta, hogy nem foglalkozok eleget a kutyával, kevés figyelmet kap, mikor megsokszoroztam a figyelmet, előjöttek a bajok és egyre rosszabb. Mikor jutalmazással és a jutalom megvonásával rosszabbodott az agresszió, elküldtek minket, mert gyerekek meg kisebb kutyák is voltak.

A mostani helyen a kiképző egy jedi. Gondolattal irányítja szerintem a kutyákat, az ő tanácsa az volt, hogy következetesen közösítsem ki a kutyát és a figyelmem jutalom legyen számára, ezért mostmár csak aludni jöhet be . Kaját csak akkor kap, ha rám néz, a suliban a jutalom csak akkor érdekli, ha előző este már nem kap vacsit, ilyenkor nem agresszív. Ezzel az a baj, hogy nagyon sovány. Rotti-agár keverék, gyomorproblémái vannak, így ezt nem játszhatom a végtelenségig.

Nagyon domináns, viszont nem vagyok benne teljesen biztos, hogy nem vagyok falkavezér, mert ha valamit (vadászgörényt, macskát stb) bemutatok neki, nem bántja, egyébként mindenre vadászik.

A hirtelen hangoktól az utóbbi időben retteg, ha ráordítok vagy hozzá vágok egy kavicsos flakont, bepisil.

Ivartalanítva lett első tüzelés előtt, egyébként szuka

2014. aug. 25. 14:05
 10/18 Imola Ágnes ***** válasza:
Tényleg csak egy olyan ember segíthet, aki élőben látja a kutya viselkedését, de szerintem a benned lévő stressz miatt ilyen... kicsit labilisnak tűnik, és a szavaidból azt veszem ki, hogy nem fogad el tégedf vezérnek...vbár ezek is csak tippelgetések. Én azt csinálnám, hogy a minimálisra csökkenteném az elvárásaimat, vagyis vinném hosszu pórázon, és semmit nem várnék el tőle, csak azt, hogy fáradjon le fizikailag, és kezd előröl a nevelést tanítást, fokozatosan...de mindenkép beszélj a kiképzővel, vagy egy másikkal, és egyéni programot tervezzetek meg.
2014. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!