Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe német pinscher valóban...

Törpe német pinscher valóban kizárólag lakásban tartható? Más, hasonló kutyafajta, amelyik a kertben/garázsban is elvan (télen)?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a német min. pin., de nálunk a házba nem jöhetne be, max. nyáron kis időre a nyitott ajtón. Azt hallottam, h így viszont nem érdemes e fajtában gondolkodni. Német pincsert nem találni itthon, jagd terrierem már volt, ő igazi vadászkutya nem maradt kert utána.. :/

Doberman már nagy..

Rövid szőrű, fekete-cser kutyus még..?



2014. aug. 26. 17:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem ezt írtam, de..

Én nem fogom nyalogatni a kutyát, tudom, h sokan így élnek, én nem. Kutya nem házba való sztem, biztosan van kivétel itt is, pl. ezt szerettem volna megtudni, h ez a fajta ilyen-e, mert akkor valóban nem favorit nálam.

2014. aug. 26. 20:28
 12/20 anonim ***** válasza:
Senki nem írta, hogy nyalogatni kell a kutyát. Vagy te nem ismered az arany középutat a "kib_szva a kertbe télen-nyáron" és a "segge is fényesre van nyalva Fifikének" között? A törpe pincser nem kertbe való, ridegtartásba, pont. Válassz olyan fajtát, ami bírja a strapát, valami hosszúszőrű, masszív kutyát.
2014. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az én hosszú szőrű újfoundlandim télen bent alszik egy számukra kialakított szobában ...
2014. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Akármekkora a kert, nem helyettesítheti a napi nagy sétát, játékot, tanítást, közös akciót a gazdával és más kutyákkal való ismerkedést. A kutya a maga örömére nem fog futkározni a kertben!

Igen, sok kistestű, rövid szőrű kutya él láncon betonhordóban éjjel-nappal, télen-nyáron a kertben...de ez NEM ÉLET!!!

Csak azért akarsz kutyát, hogy a kertben ugasson, vagy azért, mert SZERETED és a LEGJOBBAT AKAROD NEKI???

Ezt döntsd el.

Kizárólag kerti tartásra nagyobb testű, bundásabb jószágot válassz, de azt is naponta kell sétáltatni, és legalább 2-3 órát eltölteni vele kint a -20-ban, szakadó esőben, stb-stb...

2014. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Sem lánc, sem hordó nem került szóba, nem értem, miért kell csúsztatni.. Az sem, h nem foglalkoznék vele..

A kérdést kellett volna elolvasni és értelmezni, ha már válaszolni kíván az ember.

Köszi mindenkinek, legközelebb kompetens emberektől érdeklődöm első körben is..

2014. aug. 27. 08:58
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát mikor írtál olyat,hogy foglalkozol vele...? Abból pedig nem nehéz rájönni,hogy NEM foglalkozol vele,hogy szerinted a jagd azért szedte szét a kertet,mert vadászkutya.Nem,a vadászkutyák sem szedik szét a kertet,ha normálisan foglalkoznak velük.

Egyik kistestű,rövid szőrű kutya sem való a kertbe.Ennyi.

Főleg nem télen.A snacisnak én is gratulálok.Remélem az ilyen emberek gyerekei is megkapják a létminimumot (kaja,tető,alvóhely,víz) és jó napot.

Eszem megáll,hogy az ilyenek miért akarnak kutyát tartani.Nem kötelező ám,és lehet hogy valaki másnál olyan életet kapna,amilyet megérdemel.Pusztán azért mert kutya.

2014. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Kiélted magad, megmondó? Kiírtad magad? Elnyomnád magad? Unalmas vagy.. Az életem ne írjam le, mert ha nem írok le valamit, akkor az nem is történt meg velem, igaz?

Okos, megvilágítom neked, a jagd felnőtt kutyaként került hozzám.. Dereng vmi? Előtte az erdőt járták vele, kotorékoztatták, stb., csak mikor a vadász úrnak már nem bizonyult hasznosnak, menhelyre került, kis kanyar után természetesen. Én onnan hoztam ki, de mivel a gyepet, a kerítést és a szomszéd macskáit is folyamatosan kiixelte, el kellett ajándékoznom, nem volt könnyű, de sikerült jó helyet találnom neki.

2014. aug. 27. 17:59
 18/20 anonim ***** válasza:
57%
Ámen,továbbra sem való egyik sem a kertbe.A jagddel meg nem úgy foglalkoztál,ahogy egy exvadász vadászkutyával kell.Nem is értem mit vártál,ha egy vadásztól került hozzád,hogy majd fekszik egész nap a házban...?Eszem megáll tőled.. :D
2014. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
pincserem van. lakásba tartom és télen a takaró alatt alszik velem. naponta járunk labdázni, hétvégén kutyaiskola télen is és hóba is eljárunk sétálni, igaz akkor kabátban. Nem gondolnám, hogy udvarra való kutya. szereti ha mindig a gazdája közelébe lehet. Bár szerintem udvarra a kakas való meg a tyúk. a kutyáknak a gazdájuk közelében van a helye.
2014. nov. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Német pincser keverékem van. Aktív, de nem örökmozgó, napi 2-3 óra intenzív mozgás bőven elég neki. Viszont kinti tartásra abszolút alkalmatlan, +15 fok alatt már fázik, csak ruhában hajlandó kimenni. :) Esik az eső? Köszöni szépen, de nem kér belőle. Szóval abszolút benti kutya, persze megfelelő mozgatás mellett.
2015. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!