Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy vízfejű kölyökkutya lehet...

Egy vízfejű kölyökkutya lehet később "teljes értékű" kutya?

Figyelt kérdés
Vagy a vízfejű kutya tulajdonképpen idegrendszeri / értelmi sérült?

2014. aug. 29. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Kitalálom: csivava, ugye?
2014. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Annyira lehet, mint egy vízfejű embergyerek Nobel-díjas.
2014. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

"A hidrokefália kezelése


A legtöbb eset kezelhetetlen. Neurológiára szakosodott állatorvosok időnként leszívják a felgyülemlett felesleges folyadékot. A vízfejű kiskutya gyakran egész életén keresztül különböző gyógyszerekkel (Prednizon, Lasix) kezelik. Műtéttel, vagy gyógyszeres kezeléssel is csak ritkán élhet normális életet. A kezelés gyakran sikertelen és drága. A hidrokefália veleszületett betegség, a vízfejű kutyákat ki kell zárni a tenyésztési programból."

2014. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csivi-yorki keverék, ismerősöm akar szabadulni tőle mert beteg, de nem merem elhozni tőle mert nem tudok sokat a betegségről, meg hogy mit befolyásol, meg hogy tulajdonképpen értelmi sérült felnőtt lesz-e belőle. Mert úgy nehezen lehet majd megtanítani neki pl a szobatsztaságot, vagy hogy ne ugorjon neki a többi kutyának, legalábbis én így logikáztam ki. Segítsetek nekem akik hozzáértök!!!
2014. aug. 29. 22:38
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Annak a kiskutyának megváltás lenne az altatás.
2014. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Kérdezz meg egy jó állatorvost, hogy szerinte milyen lehetőségei vannak a kutyának, meg milyen problémák adódhatnak vele a betegsége miatt. Legjobb, ha a kutyát is elviszed megmutatni.
2014. aug. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Fölhívsz pár állatorvost és megérdeklődöd, hidd el többre mész vele mint az itteni okostojásokkal.
2014. aug. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
a legjobb lenne elaltatni.
2014. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Láttam egyszer egy videót, ahol amerikai állatorvosok kezeltek vízfejűséget, igaz, az egy nagytestű kutya volt. Egy csövet vezettek be az agyába (bőre alatt vezették el), és bekötöttél a gyomrába. Elvileg ez az egyik mód, meg vannak gyógyszerek, viszont egyetértek az előttem szólókkal, mind a gyógyszerek, mind a műtéti beavatkozások nagyon drágák, ráadásul nincs rá garancia, hogy valaha is normális életet élhet. Megértem, hogy sajnálod, de szerintem ne vállald be. Ha semmiképp nem szeretnétek elaltatni, valaki olyannak kéne adni, aki ért az ilyesmihez (állatorvos pl, vagy van már hasonló tapasztalata beteg kutyákkal.)
2014. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!