Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó megoldás szerintetek?

Ez jó megoldás szerintetek?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna egy kutyát. Mivel lakásban lakunk, a szüleim nem engedik. Szerintük sokat lenne egyedül szegény. Valamilyen szinten megérem őket, hisz ők dolgoznak, én pedig iskolába járok. Viszont minden álmom egy saját kutyus. Egyszerűen vágyom rá, hogy gondozhassam, sétáltathassam, taníthassam és a többi. Arra is gondoltam, hogy akár ideiglenesen befogadnék egy kutyát egy menhelyről, amíg nem sikerül szegénynek végleges gazdát találni. Így tudnék segíteni a kutyán is, hisz addig szocializálódik... De a szüleim ezt sem engedik.

Úgy látszik nem tudom sehogyan sem meggyőzni a őket arról, hogy örökbefogadhassak egy kutyát. Így hát arra gondoltam, hogy hétvégenként és szünetekben önkénteskedhetnék egy állatmenhelyen. Így lenne kiről gondoskodnom, és némiképp megtapasztalnám, milyen az, ha az embernek kutyája van. Úgy tudom, az ilyen helyeken mindig elkél a segítség.

Szerintetek felvennének önkéntesnek? Még csak 14 vagyok, gondolom kell hozzá szülői engedély. :) Ti megengednétek a gyereketeknek, hogy önkéntes legyen egy menhelyen?

(Elnézést ha hosszúra sikeredett...)



2014. aug. 29. 23:48
 1/5 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon jó ötlet. :-) Én engedélyezném a gyerekemnek.

Remek tanulási lehetőség neked és boldogság a menhelyi kutyáknak. Így mire lehet saját kutyád, már felkészült lehetsz rá és az is ki fog derülni, képes vagy-e gondoskodni egy állatról.


Azt hiszem kell hozzá szülői engedély. De az a legbiztosabb, ha felhívod azt a menhelyet, ahol menni szeretnél, és megkérdezed mik a feltételek.


Sok sikert !

2014. aug. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem is nagyon jó ötlet! :) A menhelyi kutyák is kapnak egy közös "gazdit" és a szüleid is jobban megengedik majd a kutyust, ha látják mennyire szereted őket és mennyire szorgalmasan gondoskodsz róluk! Egy kissé megértem a szüleid, mert ha senki nincs otthon a kutyusnak se túl jó :/ de ezenkívül minden szempontból támogatlak! Tuti megkapod azt a kutyit, így tovább!
2014. aug. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon okos gondolat, le a kalappal :)

Jó kutyizást.

2014. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen,és nagyon örülnének neked a menhelyi kutyusok :)
2014. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem a szüleimmel, nem tudjuk sajnos megoldani, hogy minden héten el tudjak utazni a menhelyre. Viszont úgy néz ki, örökbe fogadnunk majd egy kutyust a közeljövőben. :)
2014. szept. 4. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!