Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megölt egy másikat!...

A kutyám megölt egy másikat! Mit tegyek? Milyen következményei lehetnek a dolognak?

Figyelt kérdés

A kutyám alapvetően egy nagyon jól nevelt, eb, több tanfolyamot is kijártam vele, emellett majdnem minden helyzetben teljesen megbízható, behívható, engedelmes. Ma reggel nagy hangzavarra ébredtem, már mindenki elment dolgozni. Arra mentem ki, hogy az én kutyám a torkánál fogva rázza a szomszéd "vadiúj" extramini yorkie-ját. A kiskutyát nem is nagyon szokták kiengedni, csak hogy a dolgát elvégezze, most valahogy mégis kintmaradt és átjött a mi kertünkbe. Előzőleg a szomszédéknak egy labradoruk volt, miatta meg is csináltattuk a kerítést, mert folyamatosan átásott alatta, meg heccelte a mi kutyánkat. A fa léckerítés elé feszítettünk még egy drótkerítést, amire nádat is tettünk. Ez a kiskutya valahogy kibontotta a nádat és átbújt.

Nem tudom mit csináljak, már hívtam a szomszédékat, de nem vették fel a telefont. Mire kimentem, a kiskutya már nem élt.

Átcsöngettem hozzájuk, de csak a nagymama van otthon, vele meg nem tudok sokmindent kezdeni, mert idős és az agya sincs teljesen rendben már.

Milyen következményekkel számoljak? Lehet baja a saját kutyámnak?



2014. szept. 4. 11:49
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
78%
Nem ártana tanúkat szerezned, hogy valóban az ő kutyájuk ment át hozzátok és nem fordítva! Ebben az esetben ugyanis nem vonhatnak felelősségre, mert a szomszédod kötelessége megakadályozni, hogy a kutyája átmenjen hozzátok. Ennyi erővel bármi más baleset is érhette volna azt a kiskutyát. Ha pl. kimegy az utcára és közlekedési balesetet okoz, akkor még felelősségre is vonhatják a gazdáját.
2014. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
49%

Na jó ez most lehet hogy durván fog hangozni, de ha valóban "extramini" yorkie volt, akkor megmentetted a szomszédodat jó sok kiadástól és szenvedéstől. Ilyen kutyafajta nem létezik, ez egy genetikai selejt, amit szaporítók gyártanak. Eladják extramini yorkinak és csoda ha megéli a 3 hónapos kort. Szerintem a kutya amúgy is meghalt volna hamarosan, vagy pedig nagyon komoly betegségei lettek volna. Ha VALÓBAN az volt, aminek írod.

Egyébként a szomszédod feljelenthet, és attól függ, hogy mennyire veszi komolyan az ügyet. Ő is hibás, mivel a kutyáját felügyelet nélkül hagyta (a Yorkie eleve kicsi, hát még az extramini, extraérzékeny változata..) De ennyi erővel Te is lehetsz hibás, mivel a kutyád ahogy írtad alapjárton nem agresszív, most mégis agresszívan viselkedett. :/

2014. szept. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 Imola Ágnes ***** válasza:
85%
A te területeden belül volt, vagyis elméletileg nem vagy hibás... még beleköthetnek abba, hogy ha a te felelősséged lett volna megcsinálni a kerítsét, de védekezhetsz azzal, hogy az ő kutyája rongálta...
2014. szept. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
86%
Ha a kiskutya teteme az ő kertjükben van, akkor biztos nem a Kérdező kutyája ment át.
2014. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
87%
Nem a te kutyád ment at hanem az öve hozzátok . Ugyhogy szerintem törvényileg nem lehet bajotok, de hátha lesz valaki aki ezt jobban tudja.
2014. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 Imola Ágnes ***** válasza:
85%
A nem agresszív kutya enm azt jelenti, hogy adott esetben nem tud agresszívan viselkedni. Saját trületén nem hibás. + Ha belegondolsz abba, hogy a szomszéd előző kutyája folyamatosan ingerelte a kutyát, akkor nincs min csodálkozni, hogy az új jövevényt elkapta az első alkalommal.
2014. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Természetesen ki fogom nekik fizetni a kiskutya árát, mégiscsak az én kutyám ölte meg, valahol az én felelősségem is. Malim van, megvan a kísérőkutya-vizsgája, járunk agilityzni meg néha őrző-védőre. Soha nem ártott a légynek sem, a másik szomszéd macskáit beengedi, játszik velük.

Nagyot csalódtam benne, eddig egy kedves, bújós kutyus volt, nem tudom mi lett vele.

2014. szept. 4. 12:05
 8/52 Imola Ágnes ***** válasza:
75%
Folyamatosan provokálta a másik kutya... természetes reakció...
2014. szept. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
85%
Semmi nem lett vele. Őrizte a területét. Nem tudni a yorki hogysmint viselkedett vele. Ha "csalódtál" (de ne tedd) akkor vidd el egy rehab-szocializációs tréningre. Ott tesztelik majd kistestűekre. De szerintem csak átjött a yorki, esetleg pofátlan volt, a kutyád meg helyretette, csak hát ugye a méretkülönbség...
2014. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Sikerült elérni a szomszédokat. Az a baj, hogy a kiskutyát nemrég vették, még nagyon kölyök volt, ráadásul a gyerekeknek ajándékba.

Jó lecseszett a szomszéd telefonba, ordítozott velem, hiába ajánlottam fel, hogy megtérítem a kárt, feljelentéssel fenyegetnek, hacsak nem veszek nekik egy ugyanolyan kiskutyát, mielőtt a gyerekek hazaérnek a napköziből.

Új kutyát semmiképp nem fogok nekik venni, mert szembemegy az elveimmel: vagy tenyésztőtől vagy menhelyről, de nekik extramini kell, azt pedig nem tenyésztik elérhető közelségben, arról nem is beszélve, hogy csak a saját kutyámból kiindulva, akár hónapokat is kell rá várni.

Most mit csináljak?

2014. szept. 4. 12:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!