Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutyát válasszak?

Szuka vagy kan kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki örökbe fogunk fogadni egy kutyát. Én találtam is egy nagyon édes kutyust, első látásra beleszerettem. A menhely oldalán láttam, még csak 2 hónapos múlt. Viszont apu nem engedi, mert szuka. Lakásban lenne tartva, és azt mondta, nem lenne túl jó, ha elkezdene tüzelni. Szerinte kan kutyát kéne örökbefogadnunk. Tapasztalatok a tüzelésről? Mire kell vigyázni? Mivel jár? Szerintetek lakásban nagy gond lenne, ha tüzelne a kutyus?

2014. szept. 4. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ivartalanítani kéne az állatot, akár szuka, akár kan, és akkor nem lesz gond.
2014. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én lakásba mindenképp Kant választanék. És persze ivartalanítanám.

De azért ha csak szuka van, akkor az is jó, de ott is kell az ivartalanítás. A tüzelés még nem vészes annyira...

2014. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kan meg jelölhet bent, szóval... az se jobb. Nekünk van szuka is (már ivartalanított), de nem vettem észre régebben tüzelésnél, hogy nagyon csepegtetne (ugyebár vért). Egyébként lehet ma már kapni tüzelőbugyit, amit ráadsz, mikor csepegtet és kész. Aztán meg később ivartalanítod. Azért írom, hogy később, mert legalább az első tüzelést érdemes megvárni és a tüzelés után a 2-4. hónapban ivartalanítani.
2014. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Viszont az ivartalanítás nem olcsó dolog... Én is szeretném ivartalanítatni, de össze kell rá spórolnom a pénzt rá, mivel nem szeretném a szüleimet így "terhelni" anyagilag... Persze mindenképp szeretném ivartalanítatni, de addig amíg ez nem fog megtörténni, mit tegyek majd ha tüzelni fog?
2014. szept. 4. 21:09
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Már leírtuk... tüzelőbugyi, takarítás, aztán amikor tudod, ivartalanítás. De bizony egy betegség is sok pénzt elvisz, meg az oltások kölyökkorban, szóval, ha az ivartalanításra nincs, akkor a tartására, egy esetleges orvosi kezelésre lesz? Nem rosszindulatból kérdezem....
2014. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nincs rá pénz. Mindent átgondoltunk. Tudjuk, mivel jár egy kutya tartása, de apa szerintem nem menne bele, hogy állja az ivartalanítás költségeit. Ezért én szeretném majd kifizetni. Nagyon régóta szeretnék már kutyát, nagyon régóta győzködöm a szüleimet róla, hogy lehessen. Mikor megengedték, hogy legyen, vállaltam, hogy állom a nagyobb költségeket. Viszont idő, míg összegyűlik a pénz a műtétre. :)
2014. szept. 4. 21:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Értem. Hát akkor addig tüzelőbugyi, takarítás. Vagy a másik lehetőség, tüzeléskor kizárni pl. a nappaliba, konyhába, vagy olyan helyre, ahol nincs szőnyeg, és ha a padlóra csepegtet, azt könnyű feltörölni. Egy-két tüzelés ki lehet így bírni, nem ömlik belőlük a vér normál esetben, pár cseppről van szó :)
2014. szept. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyrol tudtommal csak ivartalanítási kötelezettséggel adnak örökbe kutyát. (Javítsatok, ha tévedek)
2014. szept. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb menhelyről igen. De szerintem ezt utólag senki sem ellenőrzi, örülnek, ha szabadulnak a kutyáktól... tisztelet a kivételnek. Arra meg nem kötelezheti, hogy mikor fizeti ki, vagy ha igen, akkor hát adjanak hozzá pénzt is.
2014. szept. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Keverék kutyát KÖTELEZŐ ivartalanítani, legyen az kan vagy szuka. Mivel tenyészállat nem lehet, mégis mi a fenének maradjon ivaros? Hogy hajtsa a vére aztán véletlenül kiszökik és megvan a baj?! Hidd el az ivartalanítás nem drága! 20-25 ezerből megvan, a kan még talán olcsóbb is lehet. Egy alom kölyökkutyát oltani, féregteleníteni, chippelni és etetni az anyakutyát a szülésre felkészíteni stb na az már drága! Semmi értelme hogy ivaros maradjon, mert ha ivaros marad akkor bizony nem kizárt a szaporítás. Mégha véletlenül is történik meg akkor is annak számít.

A lényeg: ivartalanítsátok majd és tök mindegy hogy kan vagy szuka. A kan többet pisil, ennyi az egész. Semmi különbség nincs köztük a nemükön kívül.

2014. szept. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!