Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Roti tulajdonosok, mennyire...

Roti tulajdonosok, mennyire tapasztaltátok, hogy ez a fajta valóban jó személyvédelemre? Van még a rottweileren kívül kimondottan személyvédelemre tenyésztett fajta?

Figyelt kérdés
Ha van konkrét történet, azt megköszönném, hogyha leírnátok.
2014. szept. 11. 15:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
79%

Nekem Siroccó kutyám van, egy kan. Többször bizonyította már, hogy számíthatok rá, nagyon erős védőösztönű kutya.


Hogy a kérdésre is válaszoljak. A rottweiler számomra az első számú személyvédő kutya. Helyből is olyan ránt az emberen, amit mondjuk egy kisebb testű csak nekifutásból tud. Borzasztóan ragaszkodik a gazdájához, családjához, és tényleg minden áron megvéd, DE!! ennek feltétele az, hogy elsősorban megfelelő helyről származzon, illetve hogy megfelelően legyen vele bánva.

2014. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan ajánlgatják a németjuhászt, mint személyvédő kutyát. Egyik az, hogy szerintem nem személyvédelemre lett tenyésztve, jó jó, őrzővédő az tény. De az nem ugyanaz. Másik pedig, hogy ismerek olyat, akinek németjuhásza van-tenyésztőtől és ráadásul munkavonalú kennelből-, félősnek ugyan nem mondanám, de amiket látok, azok alapján pont elég nekem ahhoz, hogy tutira nem németuhászt fogok választani. A területét ugyebár védi az a kutya,az utcán közömbös ugyan, de! (És pont ez az, ami nekem baromira nem tetszik) Ha utcán vannak, és pl egy alkesz vagy egy "hajlékony", barnatalpú stb, magyarul KÉTES KINÉZETŰ egyén arra jön, ráadásul még hangoskodik is és hadonászik, vagy netán meg akarja simogatni, akkor a kutya hirtelen elhúzódik, nem húzza ugyan be a farkát, mégis mindig kivétel nélkül jön ilyenkor a duma, hogy "ne félj, nem bántalak". Én ezen tutira kiborulnék, hogy sétálok a kutyámmal és azt hiszi egy ilyen alak, hogy a kutyám fél tőle.... érted? Nem akarom én, hogy letépje a fejét, de azért még véletlenül se nézzen már úgy ki, hogy fél az idegenektől!!! És mondom ez egy tenyésztőtől való kutya! Mivel én olyan környéken lakom, ahol azért este nem biztos, hogy szívesen sétálnék, meg volt már, hogy megpróbáltak betörni hozzánk, szoval nekem egy olyan kutya kellene, aki ha ilyen kötöszködős próbálkozások vannak, akkor odateszi magát, de csak figyelmeztetés szintjén! Viszont azt sem akarom, hogy a szocializáció ellenére se lehessen össze engedni kutyákkal, emiatt inkább mindenképp szukában gondolkodom, mert a szukákkal mindenképpen könnyebb!
2014. szept. 11. 16:04
 3/46 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiába németjuhász és malinois nyeri a hasonló versenyeket és többnyire ezt a két fajtát használják világszerte a katonai és rendvédelmi szervek.


Jó a roti, de soha nem lesz olyan könnyen tanítható, mint ezek. De személyvédő fajta még pl. az óriás schnauzer is.

2014. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
27%

1-es vagyok.


Az enyémhez esélyük sincs hozzányúlni, ugyanis már a közeledésre is támad/bevéd. Nagyon észnél kell lenni nála, hogy azoknak ne ugorjon neki, akik csak úgy elmennek mellettünk, vagy épp ismerős jönne oda hozzánk :) Még kicsit igyekszem is visszavenni a lendületéből, ne vigye azért túlzásba. De olyat el nem tudok képzelni, hogy elhúzódna, nem is tapasztaltam ilyet.


Én nem szeretem a német juhászkutyákat és a malikat sem. Sportban nagyon jók (már amelyik), de egyébként én nem tartanék. A rendőrség és hasonló szervek azért szeretik őket használni, mert könnyebben alkalmazkodnak új emberekhez, így nem gond náluk pl. ha új gazdához kerülnek, stb. A kiképzésük is egyszerűbb, minden parancsra azonnal ugranak, stb. Egy roti az egészen más, ő nem pattog naphosszat a parancsokra, nem is parancsolhat neki akárki.

2014. szept. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Milyen jó, hogy most írtam le, miért nem kell németjuhász.
2014. szept. 11. 16:14
 6/46 A kérdező kommentje:
Ja, ezt nem neked írtam, hanem az előtted levőnek! :D
2014. szept. 11. 16:15
 7/46 anonim ***** válasza:
31%

1-es vagyok.


Az lemaradt, hogy azért azt tudnod kell, hogy egy jó (azaz megfelelő) ösztönű roti az meg is véd, nem csak ijesztget, szóval neked kell észnél lenned, hogy ne harapjon meg senkit. Mondjuk általában senki nem jön annyira közel, hogy ez előforduljon (írtam már ugye fent, hogy a közeledésre is támad, ha valamiért nem tetszik neki a fazon), persze azért mindig lehet egy-két elvetelmülttel találkozni.


Az én kutyám minden kutyával kijön, de azért nyilván nem bratyiztatom domináns kanokkal. Nemrég voltunk fent a Városligetben, simán elengedhettem, nem volt vele gond, szépen ismerkedik még a kistestű kutyákkal is.


A szocializáció egyébként náluk nagyon fontos, de jobb odafigyelni, mert hamar el is tudják őket cseszni. Az enyém pl. egy leheletnyivel bizonytalanabb a kelleténél, mert az oviban és a suliban voltak anno gondok, így nem is járunk ilyen helyekre már... Mármint nem vele voltak gondok, hanem az emberekkel, a hozzáállásukkal, stb.


Ha van még kérdésed, priviben szívesen válaszolok.

2014. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Na hát ez az, számomra a nj, mali, dobi, kb robotkutya. Bocs az ilyen kutyatulajoktól.

Na ezt nagyon jó olvasni, hogy senkitől nem tér ki! Már csak az a kérdés, vajon átmennék-e a gazdijelölt teszten :D:D:D mert hallottam, hogy ennél a tenyésztőnél van ilyen. Na meg, hogy egy-két éven belül lesznek-e még kölykök. Bár még nem aktuális. És szerinted is a szukákkal könnyebb azért?

2014. szept. 11. 16:18
 9/46 anonim ***** válasza:
47%

tök mindegy honnan, milyen tenyésztőtől van roti-nj stb, a természete minden egyednek más. ha a gazdája nincs veszélyben, és ezt a kutya is érzékeli, akkor talán még jó is a "távolság tartás". gondold el, ha lesz rotid, és kb 40-50 kilósra megnő, mennyire jó dolog lesz az, ha majd "elakar" indulni? a Károly bácsis effektus nem jó:))) a rotik amúgy elég "kemény fejűek", nem mindenkinek jó, függetlenül attól, hogy szuka ( bár én több "bolond" szukát láttam, mint kant ) vagy kan.

mellesleg, egy képzett nj csak parancsra támad. nyilván, ha a helyzet úgy hozza, akkor azonnal reagál.

egy jól kiképzett nj éles fegyver!

http://www.youtube.com/watch?v=-oHJkF3E8bs

2014. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
38%

Pont most van náluk alom :) Biztosan lesz még később is.


Igazából ők nem is adnak első kutyának kant, szóval valószínűleg könnyebb velük. De azért ők is kemények, ismerek olyan szuka tulajdonost (szintén siroccó kutya), akinek azért okoz némi fejtörést a kutyája :) Ő első kutyás egyébként. Valamennyivel simulékonyabbak a szukák, ezt szokták mondani, de kifejezetten védésre kant szoktak ajánlani.

2014. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!