Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű, átlagos energiaszin...

Nagytestű, átlagos energiaszintű kutya?

Figyelt kérdés
Mondanátok olyan közép-nagytestű fajtákat, amelyeknek nem annyira magas az energiaszintje? Lehetőleg ne egy mézeskalács típus legyen, szoval inkább őrzővédő, személyvédő felé húzok, de ha nem is, legalább ne labrador féléket írjatok!
2014. szept. 12. 21:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%

Leonbergi

Benáthegyi

2014. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

Ja, és ha nem írsz körülményt, akkor én neked a Plüsskutyát ajánlom. Tess nézegesd:

[link]

2014. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Hát ezek ütik egymást.

ŐV-s kutyák elég magas energiaszinttel rendelkeznek,máshogy hogy lenne ŐV-s?

Ha félúton elfárad,vagy megunja a védelmezést?:)


A közepes-nagytestűek közül,inkább a nagytestűeknél van esély alacsonyabb energiaszintre.De ez sem szent írás.

A szőrzetről nem írtál,de a Leonbergi akár ŐV-re is képezhető,viszont általában nyugodtak.

ŐV nélkül,de elrettentő termettel,ott van a Berni pásztor is például.

Masztiffok közül a Nápolyi (de ez nagyon ritka és baromi drága),az Angol masztiff sem fog 10 km-t futni naponta (viszont ez a fajta is ritka és drága :D).

A dán dog is meglehetősen közepes energiájú,talán még ŐV-re is alkalmas,de ez tenyésztő és alomfüggő.


Az energiaszinttel kapcsolatban,összességben egy alomban van mindenféle.Nekem amstaffom van,ők általában magasabb e.szinttel rendelkeznek,viszont az enyém kimondottan közepes.Nem igényel extra mozgatást,a játék,séta,néha úszás bőven kielégíti.Viszont az alomtestvére napi 2-3 km-t fut,kocog,bicajozik a gazdával és így se mindig fárad el.Rengeteget kell mozgatni.


Megbízható tenyésztőt kell választani,aki majd tudni fogja 8 hetes korukra,hogy melyik kutya kell neked :)

2014. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam szőrzetet, mert az mindegy. Igazad van abban, hogy a közép inkább pörgősebb, habár ez sem törvényszerű! Igen a berni és a leo nem rossz, de azért ők nem őv-k, habár elég elrettentő kinézetük tud lenni. Ott van pl. a bullmasztiff, csak egy példa, hogy ő nem magas energia szintű és őrkutya. Nem is az őrzővédő a lényeg, csak ne az a nyalifali mindenkikutyája legyen. Lakásba lenne egyébként és nem első kutyának. Dobermann és társai nem érdekelnek, mert irtó pörgősek és hisztisek stb.
2014. szept. 12. 21:55
 5/23 A kérdező kommentje:
Corsok ugye nem annyira pörgősek? Boxerhez képest pl?
2014. szept. 12. 21:56
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem lakásban van bullmasztiffom, pont megfelel a leírásodnak :)
2014. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

anyám borogass!

most védjen vagy nem? pörögjön vagy nem?

döntsd már el!

2014. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
32%
Nah két dolog: Riasztó/kamera és plüssmackó.
2014. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Hát ėn egy labihoz sem másznėk be,egy betörő viszont bárhová bemegy /ahogy bementek a mindig ėber,nem barátkozós nénetjuhi mellett is a szomszédban/A kutya soha nem akadály.én nem fajtára utaznék a helyedben,hanem keresnék egyet a menhelyen,amelyik már nem kölyök és ismerik a természetét, plusz /vagy raknék be mozgásérzékelős lámpákat,kamerát.Nem drágább,mint etetni a nagytestű kutyát.
2014. szept. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én ajánlanám a shar pei kutyát. Nem igényel sok mozgást, de ha még is ahhoz támad kedved, hogy túrázol akkor is végig veled fog tartani. ÖV-nek is lehet tanítani, de játszótársnak is. (mint bármely kutyát, csak ez a fajta nem igényel sok mozgást) Viszont törődést annál inkább:-) A ráncait időnként ki kell tisztogatni, szerintem a fülét sem árt, és ha elkap valami betegséget az sokba fog kerülni.. Viszont nagyon hűséges és ragaszkodó, idegenekkel kicsit bizonytalan, de SOHA NEM AGRESSZÍV. Szerintem jó választás, nekem is van ilyenem :)
2014. szept. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!