Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a világ...

Szerintetek melyik a világ legokosabb kutyafajtája?

Figyelt kérdés

2014. szept. 16. 11:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban egyedfüggő. Nekem borderem van, szerintem a világ leglelkesebb, legegyuttmukodobb fajtája, de neha úgy érzem nem igen használja a kis buksiját. Gondolok itt pl. etologiai tesztekre ill. élet szituációkra. Ellenben van a családban egy leonbergi is, na hát ő egy rendkívül intelligens kutya. Mondom ezt úgy hogy Border fan vagyok. Szóval minden fajtából vannak okosabb és kevésbé okos egyedek.
2014. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
Nincs "legokosabb" kutya. Nekem colliem van, határozottan a legjobb képességű és legsokoldalúbb kutyák egyikének tartom (ezért nem is értem, miért nincs több belőlük a "segítőszakmában") és persze okos is, de a palotapincsinknek is meg van a magához való esze (remek manipulátor, jó az emlékezete, önérdekből bármit megcsinál és kifejezetten bosszú szomjas). :)
2014. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én írtam a csivavát az elején, ők is nagy manipulátorok :D

Mostani kutyusom egy terrier keverék és okos is, de...Olyanokat is művel, hogy csak fogom a fejem. Tegnap is beállt egy ásó kutya mögé és köpködte ki a sarat a szájából meg pislogott, ahelyett, hogy odébb lépett volna... :D

2014. szept. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Egyértelműen a Border Collie. De a Német juhász és az Uszkárok is!

De itt egy link:

[link]

2014. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Utolsó vagyok.


Remélem tudtam segíteni neked! :)

Ja és még a Dobermann is nagyon intelligens kutyafajta.

Juhász kutyák, retrieverek. Ezek mind okos kutyafajták. :)

2014. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azért azt se felejtsük el, hogy ezek a kutyák nem zseninek születnek. Sőt, minél intelligensebb egy kutya, annál nagyobb kárt tesz a környezetében, ha nem foglalkoznak vele eleget. Mint a gyerekeknél is, lehet bármilyen okos, ha nem jár iskolába, soha nem fog tudni semmit. Szóval felfoghatjuk úgy, hogy a kutya egy üres kosár. Vehetsz kisebb és nagyobb kosarat (tanulási készség mértéke), de hogy mennyire lesz okos az a kutya, attól függ, mennyit teszel bele a "kosárba". Ha semmit, az csak egy üres kosár marad. Itt hibázza el sok ember. Vesz egy bordert, mondván, hogy a legokosabb, majd mikor a kutya felássa a kertet, a gazdája kiakad, hogy azt hitte okos. Ezért nem szeretem használni egy kutyára sem, hogy "okos" vagy "intelligens", szerintem inkább az együttműködési készség, lelkesedés, fogékonyság a mérvadó, de mindig az a kutya lesz a legokosabb, amelyikkel a legtöbbet foglalkoznak, amelyikbe a legtöbbet "beletesznek". És azt se felejtsük el, hogy az emberek többsége régebben akkor vett bordert, ha dolgozni akart vele, míg mondjuk egy beagle-t családi kedvencnek visznek haza. De magapság is több a képzett border, mint a képzett beagle. És ezeken az intelligencia teszteken összehasonlítják a nap mint nap dolgozó bordert azzal a beagle-el, akinek a tudománya kimerül a "pacsi"-ban, és nem kell használnia, tornáztatnia az agyát soha. Szerintem egy képzett beagle följebb végezne ezeket a teszteken, mint egy kertbe kivágott, elhagyagolt border. És ezt még mindig így írom, hogy "szerelmes" vagyok a borderekbe és nem csípem a beagle-t.
2014. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bár a dolgot egyedfüggőnek tartom, személyes tapasztalatomból is kiindulva, ha fajtára kellene szavazni, az aussie-ra tenném a voksom. Találkoztam már pár okos kutyával, de ő egyszerűen túltesz mindenen.
2014. nov. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!