Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tisztítsam a kutyám...

Mivel tisztítsam a kutyám ráncait?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes shar peim és tisztogatni kell a ráncait, de mivel csináljam és hogyan? Olyan válaszok nem kellenek hogy minek vetted ha nem tudod hogy mit kezdj vele stb... Elég csak egy rongy vagy ilyesmi?

2014. szept. 16. 15:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Bórvízzel érdemes. Az nem mar, nem szárít, de van fertőtlenítő hatása.

Sol. Acidi borici néven humán patikában is beszerezhető.

2014. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És egy olyan körülbelül mennyibe kerül? 14 éves vagyok úgyhogy dolgozni nem tudok, anyukám szívesen veszi neki az ételt, jutalomfalatot meg minden. De abba nem fog beleegyezni hogy egy 1000 forinton felül vásároljon neki tisztítószert..
2014. szept. 16. 16:06
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
És ha beteg lesz akkor már nem is viszitek orvoshoz? Zsebpénz.
2014. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Tudod, ez olyan dolog (legalábbis nálam, aki már 7,5 éve hű gazdija egy idős,8 éves shar-pei csajszinak), hogy ha nem jut/nem telik/nincs elég pénzem kutyára(és ráadásul a shar-pei pont egy nagyon kényes kutyafajta, figyelni kell kiskorban a ráncaira, soha, egész életében nem ehet csirkehúst, se igazán semmilyen csontot, mert már eleve - mivel túltenyésztett fajtáról beszélünk- allergiás rá, stb. stb., szóval ha nincs rá pénz, én eleve nem vállaltam volna be.9 hetesen még nagyon kölyök, most jön az az időszak ráadásul, amikor nagyon fontos, hogy te legyél a főnök, különben a fejedre nő... ugyanakkor szeretni is kell...Meg kell találni az arany középutat.
2014. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem 1000Ft alatt volt egy üveg. Az kb 250ml.


De ez a legkisebb költség egy kutyánál. És ezt komolyan mondom. Ha bármi baja lesz egy sima orvosi vizsgálat 3000-4000Ft. És akkor még semmit nem kapott.


Zsebpénzből nem lehet kutyát tartani. Ha anyukád nem vállalja ezeket a terheket, akkor gondban leszel. Vagy kezd el sürgősen félretenni havonta, hogy legyen amikor kell. Mondjuk én egy shar-peit nem bíznék egy tapasztalatlan 14 évesre, szülői támogatás nélkül. Tulajdonképpen semmilyen kutyát.

2014. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Akkor minek választottátok ezt a fajtát? A shar-pei-nek tisztítani kell a ráncai, mert begombásodik, ez egy ilyen kutyafajta. Még most keressetek neki új gazdát... Jó, hogy legalább a kutyakajára nem sajnáljátok a pénzt...
2014. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Pedig az állatorvosi költségek nagyon sokba fognak kerülni, ha begombásodik, vagy bepállik a bőre :(
2014. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is most van shar pei em és én 15 vagyok én egy héten. 2 Szer 3 szor tisztítom a ráncait de mindennap fésülöm és ez elég
2014. szept. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy nem tudjuk vállalni volt már sok kutyánk és gondoltam készen állok egy shar peire.. Miért ne vinnénk orvoshoz?? Azt mondtam hogy ilyenre nem adna ki túl sok pénzt de nyilván áldoz rá. Folyamatosan féreg hajtózzuk kapott oltásokat meg minden. CSAK KÉRDEZTEM HOGY MIVEL KÉNE TISZTÍTANI MIVEL ELSŐ ILYEN KUTYÁM VAN. Ma volt orvosnál is nemértem minek izéltek itt hogy egy 14 évesnek minek ilyen kutya. Nem első kutyám sokat felneveltünk már és őt is meg fogom tartani biztos nem keresek neki másik gazdát MERT MINEK?? Tisztítani fogom meg minden csak tudni akartam hogy mivel. Utolsó kommentelő, te mivel tisztítod a ráncait? :)
2014. szept. 16. 19:06
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát az nem túl szívderítő, ha 14 évesen már "sok" kutyád volt, amikor 1 kutya él 15 évig... :)
2014. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!