Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet, hogy megengedjék a 2. kutyámat?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, egy ivartalanított szuka beagle "gazdája" (nem az enyém a kutya, hanem a családé, de én fizettem az ivartalanítását, és én foglalkozok vele csak.) Szeretnék egy törzskönyves ausztrál juhászkutyát jövő nyáron, addig pedig szeretnék gyűjteni rá. Már beszéltem egy tenyésztővel, és megbeszéltük azt is, hogy kitől lesz alomja, hogy megfelelőek-e a körülmények, egyszóval mindent, ami fontos. Idén októberben találkozunk is kiállításon, tehát lebeszéltem mindent. Jövőre megyek kennellátogatásra is.

Csakhogy, eddig úgy tűnik mégsem vásárolhatom meg az álomfajtámat. A szüleim azt mondták, hogy félnek, hogy a beagle-t elfogom hanyagolni, holott ez nem igaz. Napi 3x viszem 1-1 órára sétálni, és szerintem 2 kutyával is mehetek 3x 1-1 órára sétálni, nem kell egyesével elvinnem őket, csak eleinte a kicsit. Vinném kutyaiskolába, terelni, és flyballozni is szeretnék vele. És minden költségét én állnám.

Én kissé igazságtalannak érzem, hiszen testvérem is vehetett magának egy törzskönyves kutyát, akkor én miért nem?!


2014. szept. 18. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te old meg,beszélj a szüleiddel róla.Ne itt kérj segítséget,hanem a konyhaasztalnál a szüleiddel szemben ülve.
2014. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nem mi közünk, ha a szüleid nem akarják, akkor nem lesz. Nekünk 2 van :D
2014. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már beszéltem velük erről, de mindig elutasítóak voltak. Szerintük már így is elég kutya van a portán. :/ Ha nem próbáltam volna még meg, nem írtam volna ki ezt a kérdést :/
2014. szept. 18. 17:04
 4/13 anonim ***** válasza:
Ugye tudod mennyibe kerül egy aussie?
2014. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen de én csak megvettem a kutyát :D

Apának nem tetszett leszidott kegyetlen :) De aztán másnap anyának mondja: Nézd milyen szép.. És hogy alszik a másikkal erre rá kimegy játszani velük. Imádtam anyám reakcióját mikor meglátta együtt a két kutyát :D

Szerintem rá lehet őket venni, kedvességgel és persze egy kis bizalommal, hogy menni fog a 2 kutya. :)

2014. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze, írtam hogy beszéltem a tenyésztővel, és megegyeztünk egy árban.
2014. szept. 18. 17:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Ma 4x vittem el sétálni a kutyusom, hátha észreveszik, mennyire próbálkozom :D
2014. szept. 18. 17:24
 8/13 anonim válasza:
nekem a második kutyus is mentés.. szal én csk úgy hazavittem :)
2014. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A beagle-t mi utcáról szedtük fel, szóval nem fajtatiszta. De nem is az a fontos.

És tudom, hogy sokan csak azért vesznek törzskönyves kutyát, hogy menőzzenek vele, de nekem már 2-3 éve álmom egy ilyen fajta. Először a border collie volt a szerelem, és abból alakult át az ausztrál juhász :D

2014. szept. 18. 17:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak az a csoda,hogy ennyi idősen van ennyi pénzed és egy tenyésztő tárgyal egy gyerek korú személlyel...
2014. szept. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!