Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutya érkezett a házhoz!...

Új kutya érkezett a házhoz! Mit tehetnénk, mert a "régi" ki nem állhatja, és verekeszenek!?

Figyelt kérdés

Kettő kutyánk volt. Az egyik házi kedvenc, lány francia bulldog, Maya. Vele nincs is semmi probléma, elfogadta elsőre az új érkező, kan ivartalítatlan labradort, Bobbyt. A másik kutyunkat az utcáról fogadtuk be, ivartalanított kan, Calippo. Ő az udvar kiváló őrzője. Míg ketten voltak Mayával, Maya lett a főnök. De Maya nagyon nyugodt kutya. Tőle nem is féltünk, be is igazolódott. De Calippo annál inkább vérmeskedik. Össze is verekedtek már, Bobby nem támadja abszolút, de mikor Cali nekiszaladt, megvédte magát, lerendezte a közepes termetű keverék kutyát. Ennek ellenére Cali nem tanult az esetből, továbbra is támadná. Próbáltuk úgy szokatni őket, hogy pórázra tettük mindkettőt, (eközben persze Maya be volt zárva a házba) és jutalomfalatra koncentráltatva mindkettejüket sétáltattuk őket egymáshoz közel az udvaron. De ez sajnos csak erre az időre működött. Ahogy elérhetőbbé válik Cali számára Bobbyt támadni, meg is teszi. A kérdésem az lenne, tud valaki valami nagyon jó, bevált taktikát, vagy kénytelenek leszünk az áramos nyakörvhöz folyamodni, amit nagyon nem akarunk?

Az új érkező, Bobby, a párom munkakutyája, és senkitől sem akarunk megválni!!! :(


2014. szept. 20. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesztek kénytelenek áramos nyakörvhöz folyamodni, elég, ha kutyakiképzőhöz fordultok. Mehettek akár kutyasuliba, vagy keressetek házhoz kijáró kiképzőt. Ha nincs pénzetek, Ceaser Millen lehet még nagy segítség, olvassátok a könyveit.

Calippo ivartalanított egyébként?

2014. szept. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, írtam is, Cali ivartalanított, Maya, a kishölgy nem (állatorvos javaslatára) még Bobby se az, de megkérvényezzük, és ahogy jóváhagyja a Vámhivatal, őt is ivartalaníttatni szeretnénk. Erre a Ceaser Milan-re én is gondoltam.
2014. szept. 20. 11:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Az állatorvos nem javasolta az ivartalanítást? Ilyet se hallottam még... és bocsi, akkor félreolvastam valamit :D

Más ötletem nincs, marad Cesar, vagy a kutyasuli. Ha verekednek, vagy látod, hogy támadni készül valamelyik, tiltsd azonnal.

2014. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De ismerős :) Nekem egy 14 kilós terrier keverékem van. Mikor kutyafuttatóra kezdtem vinni, rendszeresen nekiment a nagyobb kutyáknak, szerencsére vér nem folyt, de nagyon pofátlan volt.


Nekem ez vált be:

Minden normális ismerkedésre rá kell dicsérni (tehát szaglásszák egymást, mondod nyugodt, vidám hangon, hogy "Jól van" "Ügyes" vagy amit szoktál). Minden nem kívánatos viselkedést már csírájában el kell fojtani (a borzolás még nem baj, a morgás már igen!). Megfogod, kivonod a szituációból (pl. 2 méterrel odébb mentek ) és jól leteremted (ez nálunk úgy nézett ki, hogy megrángattam a grabancát és mondtam, hogy "Hagyd!"). Ezután még fogtam lazán a nyakörvét, guggoltam mellette, kicsit vártam, hogy lenyugodjon. Ha láttam, hogy újra morgolódik, megint grabancrázás, szidás. Mikor már pár perce ott ült/állt és nyugton maradt, visszaengedtem a másikhoz egy "Mehetsz!" kíséretében. Ha normálisan közeledett és viselkedett, nagyon megdicsértem.


Eljutottunk oda, hogy ha elrohan mellette egy óriás testű kutya, akkor nem nekiugrik, hanem inkább odébb lép kettőt :) És szépen eljátszik velük.


Próbáld ki. Csak akkor engedd vissza a másikhoz, ha már lenyugodott. Értésére kell adnod, hogy az agresszív viselkedés NEM ELFOGADOTT.

2014. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utcáról befogadott kutya, vagyis kóbor volt. Ez meghatározza egy állat viselkedést, kutyaiskola kell neki, valószínűleg szocializációs hiba. Soha, senki nem tanította arra, mi a helyes viselkedés, úgy gondolja ez a Calippo, hogy Ő a falkavezér, a másiknak az a dolga, hogy ezt elismerje. Egyébként érdekes, de az egy éves korában ivartalanított kan kutyánk is ivarosként viselkedik, jelölget a sétán. Ha késői az ivartalanítás, az ösztön megmarad.
2014. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Olcastam több helyen a figyelemmegvonást. Erről tudtok valami bővebb információt?
2014. szept. 20. 15:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen, pl. nem veszel róla tudomást, hogy ő mit akar, hátat fordítasz neki, vagy hiába ugat, mintha nem is hallanád.
2014. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2014. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2014. szept. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!