Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes örökbefogadó...

Ideiglenes örökbefogadó szeretnék lenni! Mit tegyek, hogy apukám megengedje?

Figyelt kérdés
A Mudimentőktől szeretnénk ideiglenesen örökbefogadni egy kutyát. Ez ingyen lenne, tehát az ellátását ők fizetnék, nekünk csak gondoznunk kéne. Van már egy kutyám, akit rendesen gondozok a szüleimnek semmi gondjuk vele! Anyukám megengedné, de szerinte apa nem egyezne bele, mert fél, hogy az ideiglenes véglegessé válik. Még nem beszéltem vele, de őt ismerve anyának igaza van, nem bízom a sikerben. :( Hogy adjuk elő neki a dolgot, hogy megengedje? A saját kutyámon kívül - aki engedelmes - van egy másik is, aki nem az enyém, de én sétáltatom, mert a gazdája nem foglalkozik vele. Még keveset tud, de tanítgatom, szerintetek nagyon nehéz lesz 3 kutyával sétálni úgy, hogy kettő szinte semmit nem tud?
2010. jan. 20. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Győzd meg hogy nem fog véglegessé válni az ideiglenes. Meg persze gondold is úgy, és akkor máskor is megengedi majd.
2010. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ideiglenes befogadásra van általában a legnagyobb szükség. Sokszor ezen múlik, hogy egy jobb sorsra érdemes állatot meg tudnak -e menteni.

De!:

Igen három kutyával nagyon nehéz sétálni.

És ha befogadnál egy ideiglenest akkor fizikailag kipurcannál és valamelyik háttérbe szorulna. Talán pont a te kutyád. Vagy az, akivel a szomszédok nem foglalkoznak és eddig csak benned bízhatott.

Vagy pont az ideiglenes akit szocializálnod kellene.

Egyébként én is ideiglenes befogadó vagyok. És eddig mindenkinél dráma volt, sírás-rívás. De ilyenkor mindig arra kell gondolni, hogy másnak is tudsz esélyt adni.

Kérdés: meddig lennél ideiglenes? Amíg gazdához nem kerül, vagy rehabilitáció, oltási idő végéig?

És már van konkrét kutya vagy csak úgy szeretnél jelentkezni és akit "kisorsol a gép", az kerül hozzád

2010. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Volt olyan, hogy találtam az utcán két tengerimalacot, szerettem volna addig megtartani, amíg nem találok neki gazdát. Iszonyatosan kiakadt, pedig mondtam, hogy nem akarom végleg megtartani. De mit tehettem volna? Október volt, csak nem hagyhattam ott őket megfagyni! Azt mondta, hogy holnapra el kell innen tűnniük. Szerencsére a közeli menhelyen volt hely és be tudták fogadni őket. Sajnos tudja, hogy nagy vágyam egy másik kutya, amit persze nem kaphatok. De ha úgy állapodunk meg, hogy nem marad itt örökre, akkor azt be is tartanám!
2010. jan. 20. 14:27
 4/11 A kérdező kommentje:
3 szuka van a mudimentőknél, közülük szeretnék választani, kan nem jöhet ide, mert az enyém egy nagyon domináns kan. A 3 szuka közül 2 még nincs ivartalanítva, csak az jöhet szóba, amelyik nem ivaros. Tehát tulajdonképpen megvan, hogy melyik lenne. Azt nem tudom, hogy meddig maradhatna itt, de én addig szeretném, amíg nem lesz gazdája.
2010. jan. 20. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, figyelj. Én anyummal csak közöltem, hogy ideiglenes befogadó leszek, és kész. Már le van fixálva, és ha kellek, akkor hozzánk a picúrokat. Igaz, én a rágcsálómentők közé álltam be, de van 6 dzsungáriaim. Anyum nem igazán örült neki, de mondtam neki, hogy nekik is csak pótmamájuk lennék, és nem én foglalkoznék a gazdi kereséssel, én csak szelídítem, és ápolom őket, amíg nem jelentkezik értük gazdi. Ezt elfogadta, bár eddig még nem szóltak, hogy kellenék, aminek örülök, hisz ez azt jelenti, hogy kevés a gazdátlan állatka.

Lehet, sőt valószínű, hogy én picit idősebb vagyok (20) és így könnyebben kijelenthettem anyumnak, hogy jönnek és kész, de attól függetlenül, hogy én pénzelem az ellátásukat, ő gondozza a hét nagyrészében a höriket, mióta főiskolás lettem. De ő megértette, hogy jót teszek vele, és nem fognak elözönleni minket az állatok, hisz annyit fogadok be, amennyit bírok.

2010. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

előző, szóval NOÉ-s befogadó vagy:.)

Kedves kérdező

Első körben lebeszélnélek, mert hogy nagyon nagy felelősség, másrészt amikor meg kell válnod tőle ki fogsz készülni. Viszont tény, hogy óriási segítség.

Ha készen állsz rá azt tanácsolom, hogy írjatok szerződést apukáddal. Egy igazi komoly szúérződést. Talán furcsa ötletnek tűnhet, de ha előre és papíron lefektetitek a szabályokat akkor talán jobban hajlik rá.

Talán még tetszene is neki. Szedd össze miket ígérsz meg.

Pl., hogy nem megy a tanulás rovására.

Hogy kitakarítod minden nap a szobád, segítesz a házimunkában.

Hogy nem marad nálatok...stb

Nem tudom mennyi idős vagy, de amíg kutyázol legalább nem csavarogsz.

Egy kérésem van. Ha már ilyen rendes vagy, ne hagyd cserben a szomszéd kutyust, akivel nem foglalkoznak. Annyira sajnálom az ilyeneket.

2010. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező Csenge kutyus ideiglenese akarsz lenni?

Nagyon jó fej kutyus, én még most gondolkodóban vagyok azzal kapcsolatban, hogy lehet őt akarnám örökbe fogadni :D

2010. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14:40 vagyok:) És igen, NOÉ-s ideiglenes vagyok:) Eddig még nem sok dolgom volt, de mint írtam, ennek örülök, hisz ez azt jelenti, hogy kevés a gazdátlan rágcsáló:)
2010. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, Csengének már van pótgazdija, bár ő is nagyon tetszene. :) Én Blackyre gondoltam: [link] Ő a harmadik az oldalon.
2010. jan. 20. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog jutott az eszembe.


Mi lenne, ha előbb a szomszéd kutyust ráznád gatyába, és utána vágnál bele az ideiglenes befogadásba? 2 nevelt kutyával+az ideiglenessel már könnyebb sétálni, mint 2 "kezdővel".


A másik, hogy azt írtad, nagyon szeretnél egy második kutyát. De ugyanakkor tudod, hogy csak ideiglenes befogadás. Lehet, hogy én értettem félre, de ha ez tényleg így van, először rakd helyre a lelked, TÉNYLEG készülj fel rá, hogy az ideiglenesed nem a tied, és el kell válnod tőle. Ez nagyon nehéz dió ám, pláne, ha egy fél évet vagy még többet eltölt nálad.

Nekem volt olyan ideiglenesem, aki csak 3 napot töltött nálam. Még mindig vérzik érte a szívem, pedig már eltelt egy év azóta...

Ideiglenes befogadónak lenni nagyon nemes, szép dolog, csak lelkileg nagyon nehéz.

2010. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!