Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha két azonos korú...

Normális ha két azonos korú kiskutyánál elég nagy méretkülönbség van?

Figyelt kérdés
Több kiskutya felnövésénél jelen voltam, de ilyen problémám, még sose volt.. 3 másfél hetes kölyök kutyusról van szó, egy kislány és kettő kisfiú, és a két fiú között hatalmas a méterkülönbség. Nagyon meg vagyok ijedve, nem tudom, hogy ez normális e.
2014. szept. 29. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Lehet genetikai rendellenesség. Szűrve vannak a szülők?
2014. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit ijedezel. A kisebbik is , ha egészséges, fel fog nőni. Lehet, megtartja a kisebb formáját, de lehet, behozza a lemaradást. Pont az ilyen jelenség miatt mondják, akkor jó egy alom, ha minden kutya az ivarának megfelelően majdnem egyforma.
2014. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, szűrve vannak, és mind a kettő fajtiszta. Én kérek elnézést, hogy meg vagyok ijedve, csak ekkora különbséget nem láttam még..
2014. szept. 29. 21:34
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Még jó, hogy fajtiszta. Ha nem lenne az, akkor mondjuk normális lenne, lehet, hogy az egyik a macskára ütött a másik meg a kutyára.
2014. szept. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mármint a szülők fajtiszták így a kicsik is :)
2014. szept. 29. 21:48
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Amennyiben mindkét szülő kutya, természetesen fajtiszták, erre próbáltam utalni, de szerintem ez már tízezerszer le lett írva a gyik-en, mégse képes mindenki felfogni...
2014. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kicsire nagyon oda kell figyelni. Akár dokival is megnézetni, rendben van-e minden vele? Hányszor fedeztettél és milyen időközönként?
2014. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a genetika képes vicces dolgokra... nálam az első alomnál (3:2 vonaltenyésztés, de a szukámhoz képest sokkal nagyobb kannal) 3 kis szuka maradt nálunk elég sokáig, egyiküket megtartottuk, a másik 4 hónaposan költözött, a harmadik fél évesen. hangsúlyozom: ugyanaz a kaja, ugyanaz a környezet, ugyanazok a szülők (két fedeztetés két nap különbséggel), 8 hetes korukig a 4 hónaposan elvitt szuka volt valamivel nagyobb, a másik kettő egyforma. aztán ahogy nőttek a 4hós elhúzott és piszok nagy lett (ippeg benne a standard felső határában), a fél éves koráig nálunk maradt szuka ideális méretű lett, akit megtartottunk pedig éppen súrolja az alsó határt.

ha egymás mellé rakjuk őket el sem hiszik, hogy rokonok :D a legkisebb és a legnagyobb között van tíz centi különbség... pedig szukák mindketten.

2014. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Hurrá, újabb szaporító.
2014. szept. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Óh hát a mi keverékünk is fajtiszták! XD.........
2014. szept. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!