Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy német juhász keverékem és egy border collie malamut keverékem van. A német juhász keverékem már 12 éves ezért elgondolkodtam, hogy milyen kutyát is vegyek.

Olyan kutyát szeretnék amelyik nagyon jól örzi a házat és a vérében van a házörzés tehát nem kell rá kiképezni valamint hosszú, dús bundája van.



2014. okt. 12. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha letudod fárasztani, és van rá elég pénzed akkor hosszú-közepes fekete szőrű (munka vonalú) német jucit, ha ezek a feltételek nincsenek meg, akkor valamilyen menhelyi, rottweiler, vagy német juhász közeli kutyit!
2014. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyi kutya! Nem kell venni.
2014. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Kínai kopasz kutya
2014. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, én is a német juhászra vagy a rottweilerre gondoltam :-). Sajnálom a menhelyi kutyákat, de nem bízom bennük.

Második válaszoló, nem bízom a menhelyi kutyákban.

Harmadik válaszoló, hahaha nagyon vicces. A véreb és a házörző kutya között azért van egy "kis" különbség.

2014. okt. 12. 22:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért nem bízol a menhelyi kutyákban?
2014. okt. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vigyél felnőtt kutyát,aminek ismert már a természete.Nagyon sok van roti is meg nėmetjuhi is fajtamentéseknélmgyeptelepeken vagy menhelyeken is.
2014. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bikmak1016 válasza:
Ha tudsz falkavezér lenni a Közép Ázsiait javaslom. Nekem is az van. Jobb házőrző nem kell.
2014. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért nem bízom a menhelyi kutyákban mert sok rosszat hallottam róluk.

A ezeken én gondolkozok. Köszönöm a válaszokat. :-)

2014. okt. 13. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha elmész egy menhelyre és pár órát a kutyák között vagy, esetleg elviszed sétálni a neked szimpatikusat, megnézed hogy viselkedik bizonyos szituációkban, akkor látni fogod, milyen is a kutya. Vagy választhatnál ideiglenes befogadónál élő ebet is, azon aztán végképp látszik, hogy milyen a természete. És persze a menhelyek is tele vannak jó képességű kölyök, fiatal kutyákkal.

És azt se felejtsd el, hogy az ilyen rémsztorik jelentős része igazából arról szól, hogy a gazdi nem ért a kutyához, az a fejére nő, és nyilván történnek balesetek. Mert az kevés, hogy kihozod a kutyát a menhelyről. Foglalkozni, nevelni is kell.

De ha semmi esetre se akarsz mentett kutyát, akkor marad a tenyésztő, viszont azt ne felejtsd el, hogy egy fajtatiszta kutya 100-150.000 ft-tól kezdődik!

2014. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!